ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Odborná literatúra

Časopisy / Informatika / PC REVUE 2/2008

picture

PC REVUE 2/2008

 

Ponúkame vám možnosť nakuknúť do februárového vydania PC REVUE, ktoré je opäť plné zaujímavých tém, veľkých a podrobných testov, nezabudli sme ani na predstavenie najnovších noviniek nielen u nás, ale aj v zahraničí a samozrejme nájdete tu aj obľúbené seriály a rubriky.
DVD REVUE je tak isto plné zaujímavých a užitočných programov, máme pre vás aj zopár úplných verzií a tentoraz nechýbajú ani zábavné videá :)


Horúce novinky z krajiny zázrakov

V tomto článku prinášame prehľad revolučných produktov, ktoré boli prezentované na výstave CES 2008 v Las Vegas. Väčšina z nich je alebo bude dostupná aj na našom trhu. Nájdete tu netradičné zariadenia na tvorbu bezdrôtového pripojenia, prístup k multimediálnym dátam v teréne i v obývačke. Venovali sme aj mobilnej komunikácii a navigácii GPS. Ťažiskom článku je však predstavenie nových notebookov a počítačov. Prinášame prvé zmienky o nastupujúcom výrobcovi v oblasti atramentovej tlače, ale aj netradične lacných laserových tlačiarňach.


Lacné notebooky už od 17 000 Sk

Po minulomesačnom teste notebookov určených pre biznis klientelu teraz prichádzame s testom lacných riešení. Predstavujeme notebooky určené napr. študentom, menej náročným domácim používateľom alebo drobným podnikateľom. Cenovú hranicu sme stanovili na 20 000 Sk aj s DPH a do tejto sumy sa musel zmestiť aj komerčne predávaný operačný systém. V teste uvádzame, kde takéto notebooky kúpite, ako sme test realizovali, a nájdete tu aj ich detailné opisy. Súčasťou testu je aj tabuľka parametrov a nameraných výsledkov.


Atramentové tlačiarne už od 1600 Sk

Pravdepodobne posledný test lacných atramentových tlačiarní nájdete práve v tomto vydaní. Predstavujeme v ňom päť modelov, ktoré sú v cene už od 1600 Sk. Výkon týchto tlačiarní sme hodnotili jednak pri kancelárskej tlači, ale sústredili sme sa aj na ich použitie pri tlači fotografií. Hodnotili sme kvalitu pri farebnej a monochromatickej tlači, vyskúšali sme ich prácu pri tlači z pamäťovej karty alebo podtlači média CD/DVD. V článku uvádzame aj odporúčania, ako používať takéto tlačiarne.


Stolové počítače s vysokým výkonom

Herné zostavy prežili v priebehu posledného pol roka neuveriteľný nárast vývoja. Najmä grafické karty, ich nosné komponenty, úplne zmenili povahu trhu a dnes sa vďaka cenovým prepadom dá kúpiť skutočne výkonné herné PC za historicky najnižšiu cenu. PC REVUE pre vás sleduje, ako sa novým produktom prispôsobili dodávatelia na slovenskom trhu. Požiadali sme distribučné spoločnosti na slovenskom trhu, aby nám dodali zostavy tohto typu. Ktorá značka bude najvýkonnejšia a ktorá najvýhodnejšia? Všetko uvidíte v našom teste.


Chladiace podložky pod notebooky

Tento test sme pripravili na požiadanie čitateľov po tom, ako sme tieto modely predstavili minulý rok. Teraz uvádzame ešte širšiu ponuku modelov a máme aj širšie cenové rozpätie. Chladiaca podložka vám pomôže v dlhšej spoľahlivej práci notebooku, dokáže nastaviť polohu notebooku na lepšie písanie a často slúži napr. ako USB hub. V našom teste predstavujeme pasívne (bez napájania) i o niečo účinnejšie aktívne podložky. Pri teste hodnotíme ich chladivý efekt na jednom z notebookov, ďalej generovaný hluk a doplnkovú výbavu. Mali sme aj netradičné podložky... :)


Počítačový nástroj budúcnosti?

V tomto článku predstavujeme najnovší desktop od spoločnosti Apple. Zaujímané je na ňom riešenie All-in-One, ktoré umožňuje prevádzkovať tento počítač s pripojením len jedného káblu – napájacieho. Ešte zaujímavejšie sú však možnosti operačného systému Apple Mac OS X Leopard. V praxi sme si overili možnosti zálohovacieho nástroja TimeMachine alebo skvelej funkcie na preview dokumentov CoverFlow.

DVD REVUE je tak isto plné zaujímavých a užitočných programov, máme pre vás aj zopár úplných verzií a tentoraz nechýbajú ani zábavné videá. Vyskúšať si môžete našu vlastnú disribúciu Linuxu, nájdete úplnú verziu programu na zálohu dát na počítači, vytvorenie PDF formátu z akehoľkovek programu, ktorý podporuje tlač. S našim DVD REVUE sa tiež naučíte po anglicky a nemecky. Uvádzme aj úplnú verziu encykolpédie vesmíru a množstvo elektronických kníh.


Kompletný obsah februárového vydania PC REVUE nájdete na:
http://www.itnews.sk/buxus_dev/generate_page.php?page_id=52289

Kompletný obsah februárovej prílohy DVD REVUE nájdete na:
http://www.itnews.sk/buxus_dev/generate_page.php?page_id=52327  • Počet strán: 128
  • Vydal: DIGITAL VISIONS
  • Rok vydania: 2008
  • Formát: A4
  • Cena: 119

Kontakt

Recenzie o publikácií:

Žiadne súvisiace položky
 
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.