ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Odborná literatúra

Časopisy / Informatika / PC REVUE 3/2008

picture

PC REVUE 3/2008

 

Vyšlo marcové vydanie magazínu PC REVUE. V marcovom vydaní sme zvýšili počet strán na 144, aby sme vám mohli priniesť čo najviac zaujímavých tém, veľkých a podrobných testov, najhorúcejších noviniek a, samozrejme, zmestili sa aj obľúbené seriály a rubriky. DVD REVUE je aj tento mesiac plné zaujímavých a užitočných programov, máme pre vás aj zopár úplných verzií a, samozrejme, nemôžu chýbať ani zaujímavé videá.


Dovoľte nám pozvať vás na prehliadku marcového PC REVUE!

NOVINKY
V marcovom vydaní PC REVUE máme viac noviniek ako je zvyčajne. Súvisí to s uvedením nových produktov na jarný trh. Prestavujeme tak napr. počítače pre obývačky, ich prepojenie s televízorom, doplnky pre multimédiá ako i príslušentvo k notebookom. Samostatná časť noviniek je venovaná tuningu stolových počítačov. Nájdu sa aj nové reproduktory, zariadenia na bezdrôtové prepojenie počítačov a netradičné počítačové skrinky.


Najvýkonnejšia grafická karta
Boj o najvýkonnejšiu kartu súčasnosti sa poriadne pritvrdzuje. Firma AMD/ATI nedávno uviedla dvojčipové riešenie na jednej karte. To umožňuje lepšie chladenie a efektívnejšiu vzájomnú komunikáciu. Ako sme zistili, takéto netradičné riešenie by malo fungovať na väčšine základných dosiek. Kartu sme testovali oproti dostupnej konkurencii na 30-palcovom monitore a extra výkonnej počítačovej zostave pomocou etablovaných hier. Ako sme zistili, zatiaľ je výkon tejto karty daný kvalitou ovládačov. Podrobnosti o jej hodnotení sa dočítate v našom článku.


Multifunkčné atramentové zariadenia
Tieto zariadenie patria podľa nášho prieskumu medzi najpredávanejšie na slovenskom trhu. Dá sa nimi farebne tlačiť, kopírovať, skenovať, niekedy aj faxovať. V našom teste sa zišlo dovedna deväť zariadení, ktoré sme dokonale otestovali. Zamerali sme sa na kvalitu tlače, jej rýchlosť, predajnú cenu, doplnkovú výbavu a zaoberali sa aj prevádzkovými nákladmi. V teste nájdete konkrétne odporúčania, ktoré zariadenie použiť na aký účel, a podľa vyhodnotenia si určite vyberiete.


Notebooky (nielen) na hranie
Vo februárovom vydaní sme predstavili najlacnejšie notebooky, ktoré možno zohnať na našom trhu. Teraz sme na druhej strane spektra a testujeme to najvýkonnejšie, čo je u nás dostupné. Detailne sme preverili 11 notebookov od siedmich výrobcov. Zamerali sme sa predovšetkým na výkon procesora, grafickej karty, operačnej pamäte a pevného disku. Je to po prvýkrát, čo máme na všetkých notebookoch operačný systém Microsoft Windows Vista. Vo vyhodnotení nájdete aj porovnanie najvýkonnejších notebookov a desktopov.


Intel redefinuje HIGH-END
V tomto článku testujeme v súčasnosti vôbec najvýkonnejšie platformy pre desktop. Nový špičkový procesor, najvybavenejšiu čipovú súpravu a ako čerešničku na torte aj osemjadrový supervýkonný systém. Pýtate sa na cenu? Tá pri takýchto novinkách nie je zaujímavá, pri týchto komponentoch sa na spotrebu či hluk nehľadí.


Odhaľte tajomný svet P2P
Na žiadosť čitateľov zaraďujeme do PC REVUE nový seriál. Ide o siete P2P, pomocou ktorých sa dá dostať k zaujímavým multimediálnym dátam a softvéru. V prvej časti sa budeme venovať mimoriadne populárnej sieti Direct Connect. Pozrieme sa na jej históriu, architektúru, princípy fungovania a rozdelenie na aktívnych a pasívnych používateľov. Dozviete sa, čo musíte mať, aké budú vaše prvé kroky a ako ju používať. Na DVD REVUE nájdete aj príslušnú softvérovú výbavu.


Vitajte vo virtuálnej realite!
Kto z nás by sa nechcel dostať do priamo do počítačovej hry a so zbraňou v ruke čeliť hordám nepriateľov či zalietať si v moderných bojových stíhačkách? Práve pre používateľov túžiacich ponoriť do deja na obrazovke počítača je určený tento článok, kde vám predstavíme niekoľko doplnkov, ktoré zmenia vaše vnímanie reality.


Chladiče pre grafické karty
Máte niektorú z noviniek medzi grafickými kartami a trpí typickými neduhmi, ako je prílišné zahrievanie a hluk z chladenia? Vymeňte nedostatočný referenčný chladič, dodaný spolu s kartou, za niektorý moderný z nášho článku! Tentoraz sme otestovali výkonné i veľmi tiché modely.


Softvérový výber PC REVUE na mesiac marec
V tomto článku vám prinášame stručný popis úplných a špeciálnych verzií programov, ktoré sú umiestnené na marcovej DVD prílohe. Môžete sa tak dozvedieť o týchto programoch viac informácií o tom, na čo všetko sa dajú použiť. Tak isto vám prinášame aj výber užitočných programov, väčšinou freewarové aplikácie, ktoré možno nie sú veľmi známe, ale svojmu účelu skvele poslúžia.


Kompletný obsah marcového vydania PC REVUE:
http://www.itnews.sk/buxus_dev/generate_page.php?page_id=52851

Kompletný obsah marcovej prílohy DVD REVUE:
http://www.itnews.sk/buxus_dev/generate_page.php?page_id=39067

  • Počet strán: 144
  • Vydal: DIGITAL VISIONS
  • Rok vydania: 2008
  • Formát: A4
  • Cena: 119

Kontakt

Recenzie o publikácií:

Žiadne súvisiace položky
 
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.