ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Odborná literatúra

Časopisy / Informatika / PC REVUE 6/2008

picture

PC REVUE 6/2008

 

Nové číslo PC REVUE má 160 strán, viac ako 10 veľkých porovnávacích testov, exkluzívnu súťaž s Lacom Lučeničom iba pre čitateľov PC REVUE, najhorúcejšie novinky zo sveta IT a veľa ďalších zaujímavých informácií.


V júnovom čísle nájdete samozrejme aj DVD prílohu veľkosti 8GB s viac ako zaujímavým obsahom. Okrem viacerých plných verzií užitočných programov vám ponúkame aj špeciálne video z crash testu notebookov. Uvidíte a budete počuť ako sa láme displej notebooku pod kolesami SUV a nie len to!

Keďže počasie je stále teplejšie a príroda láka, prinášame vám špeciálnu verziu programu Cyklotrasy PC REVUE Edition, ktorý vám umožní naplánovať si trasy na potulky na bicykli. Špeciálne upozorňujeme na nástroj TuneUp Utlities 2007, ktorá vám pomôže zvýšiť celkový zdravotný stav počítača. Ďalší z radu nástrojov na optimalizáciu výkonu počítača je program Premium Booster 1.3. Ak používate kancelársky balík Microsoft Office a na elektronickú poštu využívate Outlook, potom nevynechajte abf Outlook Backup, ktorý je určený na jeho zálohu. Tento mesiac uvádzame dve linuxové distribúcie: aktuálne vydanie Greenie Linux Gerfihellania 3H a distribúciu Xubuntu, ktorá je vhodná aj pre začiatočníkov vo svete Linuxu.

Upozorňujeme na novú súťaž, ktorú organizujeme v spolupráci so spevákom a hudobníkom Lacom Lučeničom. Viacej informácií o súťaži nájdete v rozhovore uverejnenom v čísle.

Novinky
V júnových novinkách nájdete extra veľa produktov. Sú to notebooky, navigátory, špecializované mobilné telefóny, MP3/4 prehrávače, skrinky, USB kľúče, multifunkčné zariadenia, tlačiarne pre formát A3, tašky pre notebooky ale aj strihačku na video.


Laco Lučenič: Album XLL naznačuje zvláštny rozmer mojej muziky
V rozhovore s Lacom Lučeničom zisťujeme, ako sa v súčasnosti robí dobrá hudba. Dozviete sa, aké softvérové nástroje použil Laco Lučenič pri tvorbe nového albumu XLL. Spoznáte jeho hardvérovú výbavu, ale aj budúce plány. Na DVD médiu potom nájdete aj pesničky z jeho nového albumu. Pre čitateľov je pripravená súťaž o čo najoriginálnejšiu úpravu skladby Možno áno. Víťaznú úpravu určí Laco Lučenič, pričom táto sa dostane na jeho novú kompiláciu a rovnako víťaz získa od PC REVUE aj profesionálne slúchadlá.Voda, pády a dokonca aj pod kolesami SUV
Máte radi crash testy? My ich milujeme a aj to vidieť. Aj tentoraz sme vyhlásili test notebookov, ktoré testujeme fakt až na kosť. Tento rok máme oveľa bohatšiu účasť ako minule – máme zástupcov špeciálnych notebookov, určených napr. pre armádu, ale aj tradičné značky pre večných cestujúcich. Ako sme zistili, výrobcovia si už viac veria, nie sú to už len pekne znejúce názvy technológií na ochranu pred pádom, ale aj ich skutočný prejav v teste. Notebooky sme tak sprchovali vodou, hádzali z malej, ale i väčšej vzdialenosti na tvrdú podložku. Notebook značky Dell sme dokonca prešli skútrom a neskôr aj terénnym automobilom. Všetko uvidíte na videu na našom DVD – to sa fakt oplatí pozrieť! Úryvok z tohto videa si môžete pozriet na www.youtube.com


Počítač (nielen) za vysvedčenie
Toto je netradičný test v tradičnom čase. Vždy pri skončení školského roka organizujeme test počítačov tak, aby si z neho mohli vybrať rodičia užitočný darček pre svojich potomkov za dobré vysvedčenie. Tento rok sme sa rozhodli test prispôsobiť začiatočníkom v oblasti počítačov a v článku vysvetľujeme všetko „po lopate“. Aj keď nie ste super odborníkom, nájdete tu presný postup, ako vyberať stolový počítač. A v našom teste ich nájdete rovný tucet, teda 12. Sú v rozličných cenách od 12- do 30-tisíc korún a ide o zostavy určené na rôzne nasadenie.


Test tablet PC notebookov
Náš posledný test tablet PC vyšiel v auguste minulého roka. V tomto teste sme zisťovali, čo sa v tejto špeciálnej oblasti prenosných počítačov zmenilo. A veru zmenilo sa veľa, preto je test naozaj v znamení horúcich noviniek. Trendy, aktuálne zostavy a konfigurácie, ceny, komfort pri práci so súčasným tabletom – to všetko nájdete v tomto článku. Testovali sme šesticu tabletových PC bežne dostupných na slovenskom trhu, a to v cenách od 30- do 70-tisíc korún.


Odhaľte tajomný svet P2P
4. časť: Gnutella a AresAni v tomto čísle nášho časopisu nevynecháme pokračovanie seriálu o dnes používaných sieťach P2P. Po Direct Connect, eDonkey, Kademlii a BitTorrente poodhalíme rúško tajomstva nad ďalším veľkým hráčom na poli výmenných sietí, ktorým je Gnutella. Podobne ako tie predchádzajúce aj Gnutella je protokol P2P, respektíve sieť, ktorú podporuje mnoho rôznych programov. V článku vám predstavíme jej trochu kuriózny štart, princíp fungovania a nezabudneme ani na opis jej používania v rozličných druhoch softvérových klientov.


Využite svoju atramentovú tlačiareň naplno
Atramentovú tlačiareň alebo atramentové zariadenia možno dnes nájsť už u mnohých používateľov. Tlačia sa na nich listy, maily, dokumenty, tabuľky, ale aj fotografie. Kvalita vytlačených dokumentov je daná viacerými faktormi. V prvom rade sú to vlastnosti použitého atramentu, ďalej objem generovanej kvapky, dosahované rozlíšenie tlače, spôsob miešania atramentov a kvalita originálu, ktorý sa tlačí. Do trojice najdôležitejších faktorov, ktoré určujú výslednú kvalitu, počítame aj kvalitu média, na ktoré sa tlačí.
V článku predstavíme veľmi zaujímavé typy médií, ktoré môžete použiť pri atramentovej tlačiarni. Venujeme sa v ňom výhradne alternatívnym výrobcom médií, t. j. takým, ktorí nevyrábajú zároveň aj tlačiarne.


Prenášame veľké súbory cez internet
Zdieľanie súborov je v súčasnosti pre mnohých ľudí nevyhnutnosť, či už ide o pracovné súbory určené kolegom (napríklad dokumenty), alebo osobné súbory, ktoré chceme ukázať svojim priateľom (fotografie, videá). Veľkosti súborov sa so zvyšujúcou kvalitou ich obsahu stále zväčšujú a ich vkladanie do príloh e-mailov je pre obmedzenia kapacity e-mailových schránok v mnohých prípadoch neakceptovateľné.


Ako na lepší zvuk z počítača
Chcete dostať z počítača zvuk s maximálnou kvalitou a neviete, ako presne na to? Na to je tu PC REVUE so svojimi zrozumiteľnými radami. V článku preberáme reprosústavy, ich konštrukciu, zvukové karty, vzájomné prepojenie, rozmiestnenie reproduktorov v miestnosti, ale venujeme sa aj zlepšeniu akustických vlastností v miestnosti. Samostatná časť článku opisuje najčastejšie problémy so zvukom a možnosti ich riešenia.


Test digitálnych fotorámčekov
Chcete prezentovať svoje fotografie a nechcete ich tlačiť? Potrebujete nahradiť staroveký fotoalbum niečím moderným alebo vás už nebaví meniť neustále fotografie na vašom písacom stole? Tak to je čas na váš prvý fotorámček! Čo to je? V podstate 7- a viacpalcový LCD displej s vlastnou pamäťou, čítačkou pamäťových kariet, niekedy aj pripojením Wi-Fi, možnosťou prehrávania videa a generovania zvukového sprievodu. To všetko bežne na našom trhu v dobrej kvalite už od 3500 Sk. V tomto teste nájdete osem modelov od siedmich výrobcov a ukážeme vám, čo všetko sa dá s nimi robiť.


Multifunkčné zariadenia so zameraním na fotografiu
V tomto teste sme sa zamerali na multifunkčné atramentové zariadenia, ktoré používatelia chcú použiť aj na tlač fotografií. Očakávali sme napr. čítačku pamäťových kariet + farebný displej, predný port USB na pripojenie fotoaparátu a kvalitný skener. Na druhej strane sme mali v teste aj zariadenia, ktoré boli integrované s faxovým, ale aj Wi-Fi modulom. V teste sa nakoniec zišli štyri vyspelé multifunkčné zariadenia.


Všetko, na čo ste sa báli spýtať o napaľovaní
Chcete efektívne napaľovať? Na CD, DVD, ale už aj na Blu-ray médiá? V tomto článku sa dozviete o napaľovaní úplne všetko, vysvetlíme rozdiely medzi jednotlivými médiami, zistíte, čo odporúčame použiť ako softvérovú výbavu. Dozviete sa, za čo platíte, ak máte komerčne dostupný program, a kedy vám stačí aj bezplatné riešenie. Poučíme vás, na čo si dať pozor pri napaľovaní a kedy môže byť neúspešné.


IT v súčasných automobiloch
Ako sme sa presvedčili, IT výbava v automobiloch napreduje míľovými krokmi. Dôležitú úlohu hrá hlavne v oblasti bezpečnosti, keď sleduje pozornosť vodiča, kontroluje jeho stav, spôsob jazdy a v neposlednom rade slúži na zvýšenie komfortu. Pretože sme chceli overiť stav informačných technológií v súčasných vozidlách vyššej triedy, požiadali sme o zapožičanie dvoch automobilov. Prvým z nich bolo Audi A4 s naftovým motorom s objemom 2000 cm3, výkonom 105 kW a 6-stupňovou mechanickou prevodovkou. Druhým bol Renault Laguna Grandtour s 2000 cm3 naftovým motorom s výkonom 110 kW a automatickou prevodovkou. V oboch automobiloch bola zabudovaná navigácia a počas testu sme si všímali hlavne IT výbavu.


Kompletný obsah júnového vydania PC REVUE nájdete na:
http://www.pcrevue.sk/buxus_dev/generate_page.php?page_id=54349ä

Kompletný obsah júnového DVD REVUE nájdete na:
  • Počet strán: 160
  • Vydal: DIGITAL VISIONS
  • Rok vydania: 2008
  • Formát: A4
  • Cena: 119

Kontakt

Recenzie o publikácií:

Žiadne súvisiace položky
 
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.