ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Odborná literatúra

Časopisy / Informatika / PC REVUE 7/2008

picture

PC REVUE 7/2008

 

Júlové vydanie PC REVUE je plné zaujímavých a exkluzívnych informácií. Stačí spomenúť jedinečnú reportáž zo „Sillicon Valley“ východu – Taiwanu, kde popisujeme výstavu Computex, navštívili sme zopár továrni na výrobu komponentov a nezabudli sme ani na také atrakcie akou je najvyššia budova sveta Taipei 101.


Ani tento mesiac sme nezabudli na zaujímavé informácie z pripravovaného čísla PC REVUE. Tentoraz ide o júlové vydanie, ktoré je plné zaujímavých a exkluzívnych informácií. Stačí spomenúť jedinečnú reportáž zo „Sillicon Valley“ východu – Taiwanu, kde popisujeme výstavu Computex, navštívili sme zopár továrni na výrobu komponentov a nezabudli sme ani na také atrakcie akou je najvyššia budova sveta Taipei 101.

V júlovom čísle nechýba ani DVD príloha, už tradične s veľkosťou 8 GB a veľmi atraktívnym obsahom. Okrem viacerých úplných verzií užitočných programov vám ponúkame aj špeciálne video z našej návštevy v továrni na výrobu počítačových komponentov na Taiwane. Uvidíte ako a v akom prostredí sa vyrábajú komponenty, bez ktorých by sme náš počítač nemohli ani zapnúť!

Júlové vydanie DVD REVUE sa orientuje najmä na videá, spoznávanie vesmíru a slovenskej hudby. V úplnej verzii prinášame program Titan Backup 2.0, ktorý predstavuje profesionálny nástroj na zálohovanie počítača. Takisto uvádzame nástroj Paragon Drive Backup 8.5, tiež v úplnej verzii, ktorý využijete napr. pri prechode zo starého disku na nový. Ďalej tu nájdete aj operačný systém Fedora 9 na báze Linuxu v 32-bitovej edícii.
Nenechajte si ujsť programy k článkom z PC REVUE – užitočné prenosné aplikácie na kľúč USB, komprimačné programy, bezpečné mazanie obsahu disku, programy na testovanie výkonu počítača a iné. Na skúmanie vesmíru uvádzame program Celestia aj s množstvom doplnkov.
Videí je na tomto DVD neúrekom. Uvidíte naše video z najvyššej budovy sveta Taipei 101, 15. výročia AirLive a skutočnej výroby IT produktov. Takisto sa dozviete, ako je to s ovládaním počítača rukou a môžete si pozrieť aj animovaný film Big Buck Bunny.
Novinky - z každého rožku trošku
Novinkám venujeme veľký priestor, predstavujeme v nich napr. súkromné kino, atramentové tlačiarne, tašky na notebooky, myši a GPS navigátory. Špeciálnu pozornosť sme venovali USB kľúčom a bezdrôtovému pripojeniu na internet v prípade moderných notebookov, svoj priestor našli aj prvky spotrebnej elektroniky. Až 28 produktov predstavujeme v tejto časti nášho magazínu.


Megatest procesorov - Pitva moderných procesorov
Tento článok predstavuje detailné porovnanie najnovších procesorov z dielne AMD i Intel. Dozviete sa ako je to s frekvenciou, nanometrami, pamäťou cache, tepelnou stratou i celkovou architektúrou. Detailne sa pozrieme na AMD Athlon a Phenom a rozoberieme ich budúci vývoj. Synonymom pre najvyšší výkon je dnes Intel, v článku zistíte, do čoho sa oplatí investovať a do čoho ani veľmi nie. Súčasťou článku je viacero vložených článkov, v ktorých porovnávame konkréte edície procesorov a odporúčame, čo si máte kúpiť, ak vyberáte procesor podľa stanovenej sumy peňazí.


Cestopis - Ako sa žije, pracuje a vyrába na Taiwane?
Chcete vedieť presne ako sa vyrábajú produkty, s ktorým asi denne prichádzate do kontaktu? V akých podmienkach pracujú operátori pri výrobnom páse? Ako žijú ľudia na Taiwane, v čom sa odlišuje ich spôsob práce o d nášho? V tomto článku nájdete úplne všetko, doplnili sme ho aj množstvom fotografií, na DVD REVUE nájdete aj exkluzívny videozáznam. Navštívili sme viacero aj u nás známych podnikov, hovorili sme s ľuďmi, ktorí odišli z Európy pracovať na Taiwan. Rovnako sme zisťovali pohľad z druhej strany. Tiež sa v našom magazíne dozviete viac o novinkách z výstavy Computex.


Detailný pohľad - TV v mobilnom telefóne
Oslovila vás ponuka jedného z mobilných operátorov na to, že budete sledovať váš obľúbený seriál napr. vo vlaku alebo na ulici? V tomto článku presne odpovedáme na to, čo dostanete, čo za to zaplatíte a aké sú skúsenosti z nášho používania. Na pripojených obrázkoch zistíte ako je to so stupňom kvality obrazu, aké sú možnosti premietania obrazu.


Zábava, multimédiá, hry & večerná pohoda -Test multimediálnych notebookov
Používatelia dnes žiadajú také notebooky, ktoré vám prinesú aj multimediálne zážitky. Znamená to, že si na nich pustíte televízne vysielanie, prehráte si film napr. z Blu-ray média, alebo si zahráte niektorú z novších hier. V kurze sú veľké širokouhlé displeje ale aj výkonný zvuk. V tomto teste sa nám zišlo celkovo osem modelov a mali sme aj takú vychtávku ako je notebook s terabajtovým pevným diskom alebo kapacita RAM vo veľkosti 4 GB.


Porovnavaci test: Monochromatické laserové multifunkčné zariadenia
Multifunkčné zariadenia sú hitom aj slovenského trhu s perifériami. Sú to univerzálni pomocníci, ktoré dokážu tlačiť, skenovať, kopírovať a niekedy aj faxovať. Pokiaľ vám stačí monochromatický výsledok a chcete šetriť na prevádzkových nákladoch, potom laserová technológia je vhodnou voľbou. V našom teste predstavujeme osem multifunkčných modelov a uvádzame detailné testy.


Porovnavaci test: Slúchadlá, ako ich možno nepoznáte...
Trmácate sa autobusom či trolejbusom a chcete si užiť koncertnú sieň? Pomôžu vám ozaj kvalitné slúchadlá. A práve takéto slúchadlá nájdete v našom megateste. V ňom vám prinášame prehľad rôznych druhov slúchadiel, z ktorých si vyberie každý. Rozoberáme konštrukciu slúchadiel, ich frekvenčnú charakteristiku ale aj vyhotovenie.


Porovnavaci test: Komprimačné programy WinRAR, WinZip a 7-Zip
Komprimačné programy majú dnes inú úlohu ako v minulosti – namiesto zníženia objemu súborov je dôvodom ich použitia predovšetkým komfortné zabalenie do jedného spoločného balíčka. V tomto článku sa pozrieme na najčastejšie komprimačné programy, dôkladne rozoberieme účinnosť ich kompresie, rýchlosť a komfort práce ako i rozšírenosť použitého formátu. Popisujeme aj špeciálne vlastnosti nástrojov, jednotlivé výhody či nevýhody voči konkurencii a na záver ich podrobíme aj porovnávacej skúške.


Netradičný test: Dlhodoby test NTB
V tomto teste uvádzame skúsenosti z testovaním dvoch notebookov po dobu dvoch rokov. Zistíte, ako sa nám darilo pri aplikovaní záruky, kedy sme sa stretli s poklesom kapacity batérie. Je to jedinečný test, ktorý jasne ukazuje na to, ako sa prejavujú notebooky testovaných značiek v skutočnej a náročnej prevádzke.


Seriál na želanie: Odhaľte tajomný svet P2P
V tejto časti sa venujeme sieťami Soulseek a Manolito. Tie, hoci nemajú takú výraznú členskú základňu, dokážu zaujať svojimi zaujímavými špecifikami množstvo používateľov. V článku sa pozrieme na ich históriu, opíšeme princíp fungovania a ukážeme aj ich praktické použitie.


Vesmír ako na dlani
S vesmírnymi simulátormi sa na stránkach nášho magazínu stretávame opakovane a záujem o ne u vás pretrváva. V tomto článku vám ukážeme niekoľko najznámejších simulátorov a predstavíme i novinku v tejto oblasti.

Júlové číslo vášho najobľúbenejšieho magazínu hľadajte v stánkoch a hypermarketoch už v stredu, 2. júla :-)

Kompletný obsah júlového vydania PC REVUE
http://www.itnews.sk/buxus_dev/generate_page.php?page_id=54993
  • Počet strán: 128
  • Vydal: DIGITAL VISIONS
  • Rok vydania: 2008
  • Formát: A4
  • Cena: 119

Kontakt

Recenzie o publikácií:

Žiadne súvisiace položky
 
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.