ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Odborná literatúra

Časopisy / Informatika / PC REVUE 9/2008

picture

PC REVUE 9/2008

 

Septembrové číslo PC REVUE sa už tlačí a o pár dní si ho budete môcť kúpiť. No ešte predtým vám už tradične prinášame výber tém a článkov, ktoré vás v najnovšom čísle určite zaujmú. Septembrové vydanie má 152 strán nabitých zaujímavými informáciami a exkluzívnymi testami.


Septembrové číslo PC REVUE sa už tlačí a o pár dní si ho budete môcť kúpiť. No ešte predtým vám už tradične prinášame výber tém a článkov, ktoré vás v najnovšom čísle určite zaujmú. Septembrové vydanie má 152 strán nabitých zaujímavými informáciami a exkluzívnymi testami. Ako každý rok, aj teraz sme testovali najvýkonnejšie počítače na trhu, predstavíme vám výber notebookov pre študentov, stavali sme a programovali robotov, hľadali sme najsilnejšie grafické karty, testovali odolnosť fotopapierov aj vo vode, prinášame vám prehľad fotoalbumov na internete a zablúdili sme dokonca aj na mrazivý severný pól :-) A to samozrejme nie je všetko.

Nezabudli sme ani na naše DVD REVUE s kapacitou vyše 8 GB, na ktorom nájdete až 6 úplných verzií v hodnote 15 000 Sk. Nájdete na ňom veľké množstvo videí, úplné a testovacie verzie. Jeho podstatnú časť tvorí program Microsoft Office 2007 pre študentov a domácnosti, ktorý môžete bezplatne používať na dobu 60 dní. K tomu pridávame hodnotné šablóny a agendu pre malé a stredné podniky. Ďalej uvádzame testovacie verzie pre Microsoft Groove 2007 a OneNote 2007.

Nasleduje dávka úplných verzií vyberaných aplikácií, ako je napríklad program MOBILEdit!, ktorý v najnovšej verzii podporuje aj spoluprácu s Apple iPhone 3G alebo System Mechanic 8, ktorý vám pomôže pri zrýchlení práce operačného systému, CopyToDvd 4 zase umožní zálohovanie DVD filmov na jeden klik. Sothink Photo Album Maker pomôže pri spracovaní fotografií a vytvorení fotoalbumu na webe. Easy-Gallery je rýchly nástroj na vytvorenie efektnej webovej stránky.

Tento mesiac prinášame množstvo videorecenzií – nechýbajú demonštračné videá k testu bezpečnostných kamier, netradičné produkty ako gramofón s USB potom, testy fotopapierov, notebookov a aj robotov. Špecialitou je ďalej fotogaléria z nasadenia IT techniky počas expedície na severný pól. Aktuálne uvádzame aj video z tlačovej konferencie z uvedenia Apple iPhone 3G na slovenský trh.

Prijmite pozvanie na prehliadku najnovšieho vydania PC REVUE :-)

NOVINKY
Najnovšie produkty tentoraz zaberajú až sedem strán. Nájdete tu výber sieťových diskov, najnovších MP3 prehrávačov, satelitných navigátorov na ruku, zariadení na spracovanie obrazu a domáceho kina, multifunkčných zariadení a externých diskoch. Pridali sme aj informácií o Apple iPhone 3G, úplne tichom napájacom zdroji a skvelom multimediálnom počítači.


Najvýkonnejšie počítače na slovenskom trhu
V tomto vydaní prinášame test najvýkonnejších počítačov poskladaných na Slovensku. Objednali sme to najlepšie, čo bolo na vrchole leta k dispozícii, a počítače otestovali benchmarkmi, zmerali teplotu a nakoniec vybrali víťazov. V našom teste sa presadili, prirodzene, hlavne štvorjadrá, mali sme však aj celkom konkurencieschopné dvojjadro. Z oblasti grafickej karty sú novinky ako Radeon HD 4870 či HD 4850 s výnimkou jedného už v každom PC. Je jasné, že doba od ohlásenia novinky po jej skutočný príchod na trh je teraz otázkou dní. A slovenskí skladači sú neuveriteľne rýchli...


Energy Consumption Manager
Energia – toto slovo má v poslednom čase magický význam. Už vieme, že ňou musíme šetriť, zdroje sú obmedzené, rast ceny ropy spôsobil zmeny na celom svete. Údajne je to ešte len začiatok. PC REUVE sa v dvoch článkoch venuje spotrebe elektrickej energie. Energy Consumption Manager je výsledok výskumu študentov Fakulty informatiky a informačných technológií v Bratislave, ktorým zožali medzinárodný úspech. V podstate ide o systém, ako monitorovať spotrebu energie v domácnosti, pomôže vám ušetriť tisíce za energiu pri kompletnom vypínaní spotrebičov v domácnosti a napr. aj esemeskou vás upozorní na to, že ste niektorý spotrebič nechali doma zapnutý. Podrobnosti už nájdete v článku.


Megatest notebookov od 20 000 Sk
Školský rok je opäť tu, začína sa aj výučba na vysokých školách. Obísť sa v dnešných časoch na vysokej, ale aj strednej škole bez notebooku, keď mnoho učebných materiálov a pomôcok je publikovaných na internete, je takmer nereálne. V školách technického zamerania je notebook v rukách študenta takmer nevyhnutnosť. PC REVUE tak tento mesiac pátra po notebookoch vhodných pre študentov, ktoré sú cenovo prijateľné a pritom výkonné. Žiadny notebook v našom teste nie je drahší ako 30 000 Sk.


Vychovajte si vlastného pomocníka
O robotoch sme v našom magazíne písali už veľa. Teraz však predstavujeme skutočných robotov, ktorí dokážu vykonávať operácie predpísané používateľom. Pozornosť sústreďujeme na LEGO MINDSTORMS NXT, ktorý sa dá programovať cez počítač, umožňuje sledovať signály zo snímačov a ovládať sa dajú jeho akčné členy. Pripojiť sa dá cez port USB alebo pomocou Bluetoothu. Programovanie je jednoduché, naozaj dopomôže k analytickému zmýšľaniu. Okrem toho máme aj dvoch robotických pomocníkov od firmy WowWee, ktorých sme tiež dopodrobna vyskúšali. Hlavne v prípade modelu Robosapien V2 ide o skutočne humanoidnú podobu robota.


Fotoalbumy na internete
Nočnou morou každého fotografa je strata jeho fotiek. Fotografie teda treba zálohovať a najčastejšie sa na to okrem pevného disku používajú aj CD/DVD médiá, no populárnymi sa stávajú aj internetové fotoalbumy. Okrem toho, že si vytvoríte poistku proti neželanej strate, získate prístup k svojim fotografiám nielen z domu, ale aj v práci alebo na návšteve. Môžete ich ukazovať svojim známym bez toho, aby ste ich museli zdĺhavo zasielať e-mailom alebo inými metódami prenosu. V článku sme sa pozreli na niekoľko zaujímavých slovenských a zahraničných serverov a ozrejmíme ich vlastnosti.


A predsa sa netočí!
Tradičné nedostatky pevných diskov, medzi ktoré patrí hlavne hluk, náchylnosť na poškodenie pri otrasoch a relatívne nižšia rýchlosť čítania, odstraňuje nastupujúca technológia s označením Solid-state drive. Disky SSD sú úložné zariadenia slúžiace ako náhrada klasického pevného disku. Zatiaľ čo pri klasických diskoch sa dáta zapisujú na jednu alebo viac rotujúcich platní s magnetickou vrstvou, pri SSD sa zapisujú do nemechanických pamäťových modulov.


Letom svetom IT
Pre spoločnosť Intel je hlavnou témou mesiaca zverejnenie prvých špecifikácií projektu Larrabee. Pozorný čitateľ by si mohol spomenúť na útržkovité správy o tomto projekte, ktoré sme zverejňovali v poslednom roku. Až tesne pred nadchádzajúcim podujatím Intel Developer Forum a pred konferenciou Siggraph konečne Intel poodkryl pokrývku. A je sa na čo tešiť.


IT na severnom póle
V tomto článku prinášame poznatky, ktoré sme získali z knihy Zpráva o cestě na Severní pól, ako aj pri rozhovore s jej autorom Petrom Horkým, ktorý sa napriek jasne nepolárnemu menu vydal v apríli spolu s kolegom na severný pól.


Mobilné telefóny s navigáciou GPS
Keď sa začala éra fotoaparátov v mobilných telefónoch, mnohí tvrdili, že je to len akási „hlúposť“ a mať fotoaparát v mobile nemá veľký význam. Dnes je už fotomobil úplne bežná súčasť našich životov. Podobný boom v súčasnosti zažívajú navigácie GPS, ktoré sa najčastejšie objavujú v komunikátoroch. O niekoľko rokov bude GPS v mobile taká bežná súčasť, ako je dnes fotoaparát. Už na dnešnom trhu je však veľa telefónov s integrovaným čipom GPS. V tomto článku sa pozrieme na to, čo dokážu.


Využite svoju atramentovú tlačiareň naplno
Vytlačiť fotografiu na bežnej atramentovej tlačiarni alebo multifunkčnom zariadení už nie je problém. Otázka je, v akej kvalite to bude. O výslednej kvalite rozhoduje niekoľko faktorov. Prejaví sa kvalita samotnej snímky, technológia tlače, farebný gamut tlače (súvisí s počtom tlačových náplní) a v neposlednom rade aj kvalita tlačového média. Ako sme si v našom teste overili, na kvalitnom médiu vytlačíte dobre vyzerajúcu fotografiu aj na lacnom zariadení. Navyše, ako sme zistili, tlačiť kvalitnú fotku aj na tom najdrahšom tlačovom zariadení na bežnom papieri je v podstate míňanie drahého atramentu a strata času.


Hľadáme najsilnejšiu grafickú kartu sveta
Doterajšieho držiteľa titulu majster sveta v priemerných FPS vyzýva hneď po mesiaci nový hráč. Horeli sme nedočkavosťou a konečne sme ho otestovali: R700 čiže Radeon HD 4870 X2. Udrží si GeForce GTX 280 prvenstvo? Pokračujeme v teste z predošlého čísla a testujeme aj najhorúcejšie novinky.


Inteligentné telefóny s displejom VGA
Počítače v rôznej podobe sa dnes tešia veľkého záujmu, či už ide o notebooky, zariadenia nahradzujúce plnohodnotný notebook, alebo zariadenia slúžiace ako mobilný telefón s možnosťami vyspelého operačného systému. V posledných rokoch sme zaznamenali nárast predaja týchto zariadení a ich vyššiu dostupnosť na trhu v podobe rozličných variácií. Preč sú časy, keď bolo treba za Bluetooth alebo Wi-Fi priplácať. Obe bezdrôtové komunikačné služby sú už prakticky dva roky nepísaným štandardom na poli PDA alebo inteligentných telefónov.


Ako funguje technológia VoIP?
Určite ste sa už aj vy stretli s pojmami ako internetová telefónia, VoIP, H.323, SIP a podobnými, ale nevedeli ste, čo presne znamenajú. V tomto článku predstavíme technológiu VoIP (Voice over Internet Protocol – prenos hlasu cez protokol IP) a vysvetlíme, ako funguje. Venovať sa budeme aj výhodám a nevýhodám technológie VoIP.


Počítač (nielen) pre úplných začiatočníkov
Ani v tomto čísle nášho magazínu nevynecháme seriál určený pre začiatočníkov, ale aj znalejších používateľov, kde sa pravidelne venujeme niektorej zo zaujímavých tém, ktoré v mnohých vzbudzujú množstvo otázok a použitými odbornými výrazmi často aj zamotajú hlavu. V tejto časti sa budeme zaoberať nastaveniami hier. Takmer každý zavše neodolá a skráti si čas niektorou z nových hier, ktoré berú dych svojím grafickým spracovaním a množstvom efektov. Pokiaľ vlastníte hernú grafickú kartu a kvalitnejšie reproduktory, pri hraní hier sa určite zabavíte. S hrami však vystupuje do popredia aj množstvo otázok.


Hrajte sa na počítači vo veľkom
Herné periférie sa začali objavovať už s príchodom prvých osobných počítačov. Do dnešnej doby prežili dve základné skupiny takýchto zariadení – pákové ovládače, ktoré sa v najväčšej miere využívajú na hranie leteckých simulátorov, a ešte populárnejšie gamepady. V megateste vám prinášame 24 modelov týchto zariadení, z ktorých si vyberie každý. Máme modely so spätnou väzbou, zodolneným vyhotovením, množstvom ovládacích tlačidiel, ale aj veľmi lacné produkty.

Septembrové vydanie najčítanejšieho IT magazínu PC REVUE nájdete na stánkoch a v hypermarketoch už 3. septembra :-)

Online vydanie predchádzajúcich vydaní nájdete na stránke http://online.pcrevue.sk.

  • Počet strán: 152
  • Vydal: DIGITAL VISIONS
  • Rok vydania: 2008
  • Formát: A4
  • Cena: 119

Kontakt

Recenzie o publikácií:

Žiadne súvisiace položky
 
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.