ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Odborná literatúra

Časopisy / Informatika / PC REVUE 12/2008

picture

PC REVUE 12/2008

 

Vo vianočnom čísle PC REVUE sme pre vás pripravili plné vrece noviniek, testov, recenzií a zaujímavostí. Nájdete tu viacero veľkých testov, porovnávame projektory, mininotebooky, kupujeme grafickú kartu do 100 EUR, poradíme vám ako nakupovať vianočné darčeky, predstavíme nový procesor Nehalem Core i7 a Windows 7.


Vo vianočnom čísle PC REVUE sme pre vás pripravili plné vrece noviniek, testov, recenzií a zaujímavostí. Nájdete tu viacero veľkých testov, porovnávame projektory, mininotebooky, kupujeme grafickú kartu do 100 EUR, poradíme vám ako nakupovať vianočné darčeky, predstavíme nový procesor Nehalem Core i7 a Windows 7. Prezradíme vám, ako sú chránené média proti kopírovaniu, ukážeme ako sa vyrábajú počítače a notebooky v susedných Čechách a aj tentoraz navštívime IT spoločnosť, tentoraz v Bratislave. A tým samozrejme nekončíme. Decembrové vydanie PC REVUE rozhodne stojí za prečítanie :-)

Tento mesiac vám na DVD REVUE prinášame skutočne bohatú vianočnú nádielku úplných a špeciálnych verzií programov. Pridali sme k tomu veľké množstvo videí a ďalšieho doplnkového obsahu. Určite si nenechajte ujsť úplnú verziu Zoner Photo Studio 11 Classic. Ide o komplexný program, určený na správu, editáciu a zlepšenie fotografií. Uvádzame ho bez časového obmedzenia, na jeho použitie nepotrebujete registráciu. Počas prvého mesiaca navyše môžete tento program používať v najvyššej edícii Professional.
Na DVD REVUE nájdete aj MOBILEdit! 3.0, kde je už integrovaná podpora mobilnej platformy Windows Mobile 6.

Jeden z najpredávanejších softvérových balíkov na Slovensku je Microsoft Office 2007 pre študentov a domácnosti. Na našom DVD REVUE prinášame exkluzívnu elektronickú príručku pre tento balík. Na DVD REVUE tento mesiac nájdete aj vianočný darček z oblasti Linuxu. Prinášame integrovaný operačný systém Newtoos, ktorý bol vytvorený špeciálne pre magazín PC REVUE.
Ďalej vám prinášame aj veľké množstvo softvéru pre operačný systém Microsoft Windows.
Odporúčame vyskúšať aplikáciu VistaStartMenu, ktorá rozšíri operačný systém Microsoft Windows XP o štartovacie okno, podobné tomu v Microsoft Windows Vista.
Ak často zabúdate a potrebujete na počítači vytvárať jednoduché poznámky, vyskúšajte program 1-abc.net Personal Diary. Je to jednoduchá, no o to efektívnejšia aplikácia, vhodná aj pre neskúsených používateľov. Na prácu s multimédiami a videom je určená špeciálna verzia aplikácie Nero Move It, ktorá vám umožní pracovať s obrázkami, videom aj zvukom.

Takisto na DVD REVUE nájdete predĺženú verziu programu Nero 9, ktorý asi netreba predstavovať. Je to najpoužívanejší program na vypaľovanie médií.
Keďže dnes je prvoradým aspektom bezpečnosť dát a operačného systému, na DVD REVUE nájdete až štyri bezpečnostné riešenia pre domáceho používateľa: TrustPort PC Security 2009, Panda Antivírus Pro 2009, Norton Internet Security 2009 a už tradične Eset Smart Security a Eset NOD32. Okrem toho na DVD nájdete aj programy k článkom v aktuálnom vydaní magazínu PC REVUE. Na tohtomesačnom DVD nájdete aj fotogalérie a veľký priestor sme venovali videám vo vysokej kvalite. Neprehliadnite videoprezentáciu automobilu BMW X6 so systémom xDrive, predstavenie Asus Eee PC S101, videodemonštráciu veľkoformátovej tlačiarne Canon iPF820, videorecenziu HTC TouchHD, HP Touch Smart, HP Scanjet 9120, Garmin nüvi 265w, notebooku Dell XPS M1330 a Sony Vaio TT. Okrem toho nájdete na DVD REVUE aj praktickú videoukážku toho, ako pracuje koncept Microsoft Surface, a spolu s nami nazriete aj do priestorov firmy ESET v Bratislave.


Poďte s nami nazrieť do vianočného vydania PC REVUE :-)

Novinky
Vo vianočnom vydaní PC REVUE predstavujeme nové produkty na slovenskom trhu. Zamerali sme aj na produkty, ktoré môžete použiť ako vianočné darčeky. Napr. je to netradičný chladič pre notebook, univerzálny napájací zdroj, externý disk s možnosťou ukladania aj videa, tancujúci MP3 prehrávač, netradičné obaly na CD/DVD alebo počítačové skrinky s netradičným dizajnom. Okrem toho tu nájdete aj multimediálny počítač typu všetko v jednom s dotykovým displejom, podnikový skener, ktorý označuje naskenované predlohy vlastnou tlačou, riešenie na mimoriadne kvalitný zvuk, hi-end slúchadlá a predstavujeme aj počítačovú zostavu s procesorom Intel Core i7.


Čo prináša Intel Core i7?
Chcete vedieť, čo prinášajú najnovšie procesory firmy Intel, ktoré boli doteraz známe pod kódovým označením Nehalem? Zaujíma vás ako je naozaj odlišná architektúra, prečo sa používajú pamäte nového typu a prečo je ich optimálne zapojenie v trojiciach? Tak toto je článok presne pre vás, o Core i7 sa tu dozviete všetko. I to, ako sa vlastne dajú pretaktovať a aké sú reálne výsledky v našich testoch.


Vyberáme darček pod stromček
December je čas Vianoc a mnoho ľudí sa trápi otázkami, čo kúpiť pod vianočný stromček. Nezriedkavo padne rozhodnutie na počítač, a preto je toto obdobie najväčším zdrojom príjmov pre obchody s výpočtovou technikou. Ak si aj vy budete kupovať počítač v tomto mesiaci, náš článok je určený práve pre vás. Toto hektické nákupné obdobie totiž nejeden predávajúci využije na drobné fígle, pri ktorých sa zbavuje aj rôznych „stojatých vôd“, teda výrobkov, ktorému ležia na sklade už dlhý čas. Chceme vám preto poradiť, aké komponenty sa hodia do súčasného počítača, koľko majú približne stáť a ako nesadnúť niekomu na lep pri ich vyberaní.


Projektory do kancelárie a domácnosti od 19 000 Sk
Moderná kancelária sa dnes už bez projektora, presnejšie povedané, datavideoprojektora už nezaobíde. Firemné prezentácie sú v niektorých firmách každodenná záležitosť, a tak sme sa na projektory pozreli podrobne. Čo všetko sa za rok od nášho predchádzajúceho veľkého testu zmenilo? Kam sa posunul vývoj, ceny, aké sú aktuálne trendy a čo všetko môžete od moderného projektora očakávať? To všetko vám prezradíme v našom teste.


Windows 7
Magazíny PC REVUE a INFOWARE mali exkluzívnu možnosť testovať nový operačný systém Microsoft Windows 7 počas konferencie PDC 2008 v Los Angeles. Tento článok vznikol ako výsledok intenzívneho dvojtýždňového testovania jednak na konferencii, ale aj potom na vlastných testovacích počítačoch. V testovaní budeme priebežne pokračovať a postupne, hlavne po príchode ďalších beta verzií, sa budeme k tejto téme na stránkach nášho magazínu vracať. Práve od nás sa teda dozviete overené informácie o tomto operačnom systéme ako prví.


Mininotebooky
Toto sú notebooky úplne inej kategórie ako je bežné. Známe sú pod označením Netbook, Mininotebook a sú určené ako druhý notebook určený predovšetkým na cesty, hoci pôvodne boli myslené najmä do domácnosti pre bežných používateľov. Sú mimoriadne ľahké, odolné, malé. Majú bezdrôtové pripojenie na internet, môžete na nich zobraziť fotografie z pamäťovej karty, prípadne prijmete na nich maily. Ale nejaký vysoký výkon napr. na strih videa od nich nečakajte, toto nie je ich doména. My sme vybrali do nášho testu celkovo sedem notebookov od rozhodujúcich výrobcov a prevetrali sme ich skutočne poriadne.


Ako sa vyrábajú počítače a notebooky
Viete, kde sa vyrábajú niektoré desktopy a notebooky značky HP? Určite čakáte nejaký ďaleký ázijský štát, všakže? Nie je to tak, je to oveľa bližšie, ako si myslíte – v susednej Českej republike. Výrobný závod leží v meste Pardubice na východe Čiech, a to v bývalom závode spoločnosti Tesla. Vzhľadom na polohu v ňom pracuje aj pomerne početná skupina ľudí zo Slovenska. Spoločnosť Foxconn CZ bola založená v roku 2000 ako východná centrála v Európe a v Pardubiciach sa venuje takmer výhradne výrobe pre HP.


5.1 reproduktory
K dobému filmu patrí nielen veľký monitor či projektor ale aj kvalitné reproduktory. Formát reproduktorov 5.1 vás dokáže dostať do centra deja a pokiaľ sú dostatočne kvalitné, tak sa u vás dostaví aj mrazenie na chrbte. Otázkou je, ako rozpoznať tie reproduktory, ktoré len dobre vyzerajú a tie, ktoré naozaj aj dobre hrajú. My sme si vyžiadali reproduktory svetových výrobcov, ktoré sú ale kúpiteľné na našom trhu a detailne sme ich za vás vyskúšali. Otvorene povedané, testovali sme, až sa steny redakcie triasli :-) V našom teste potom zistíte, čo naozaj stojí za zváženie a od čoho radšej dajte ruky preč.


Ochrana proti kopirovaniu
Kopírovanie dátového a multimediálneho obsahu je dnes často skloňovaný a v masmédiách často pretriasaný problém. Ľuďom využívajúcim takto nadobudnutý softvér či iné dáta sa hovorí jednoducho „piráti“. Komerčné spoločnosti však, samozrejme, nemajú záujem o to, aby sa ich produkt, ktorý predávajú s cieľom dosiahnuť zisk, šíril medzi používateľmi zadarmo, a snažia sa kopírovaniu zabrániť najrôznejšími ochranami. Od tých prvých a najjednoduchších, ktorých prekonanie zväčša nebolo prácne, až po tie pokročilé, ktorých vývoj stojí niekoľko miliónov a veľmi často sa stretávajú s nevôľou legálne kupujúcich používateľov, ktorým znepríjemňujú život.


Atramentové multifunkčné zariadenia
Farebné atramentové multifunkčné zariadenia v našom teste sme porovnávali predovšetkým z toho pohľadu, že používateľ bude na nich tlačiť fotografie. Pritom sa dajú použiť aj na kopírovanie dokumentov a tlač bežných kancelárskych dokumentov. Vybrali sme zástupcov rozhodujúcich spoločností pôsobiacich na našom trhu. Všetky zariadenia sme detailne otestovali, podrobné výsledky nájdete v článku.


ESET v Bratislave
V minulom vydaní sme navštívili pobočky firmy ESET v americkom San Diegu. Medzitým sa centrála tejto firmy presídlila do novej pobočky v Bratislave. Prezreli sme si tieto priestory a boli sme doslova unesení technickým zázemím, ktoré sa dá aj na Slovensku dosiahnuť. Veď pozrite sa spolu s nami a zistíte, čo to znamená Houston v Bratislave. Zistíte, ako sa tu pracuje, na akých pozíciách a ako dlho. Nezabudnite si pozrieť aj video na DVD REVUE, ktoré sme pre vás pripravili.


Vylepšujeme fotografie z mobilného telefónu
Mobilný telefón má už dnes asi každý a nosíte ho stále so sebou. Takmer každý mobil má aj fotoaparát a to je základom momentiek, ktoré by inak asi nikdy nevznikli. Lenže kvalita fotografií z mobilného telefónu býva veľmi nízka. Otázkou je, ako ich vylepšiť, aby sa dali použiť napr. pri tlači. V prvej časti článku uvádzame rady, ako fotiť s mobilným telefónom, v druhej uvádzame on-line nástroje a softvérové aplikácie, ktoré aj so slabej fotky urobia žiarivý obraz. Akurát si pri tom trochu vymýšľajú, ale vyzerajú naozaj dobre.


Graficke karty do 100 EUR
Na trh s grafickými kartami v poslednom období pribúdajú novinky najmä v nižšej cenovej kategórii. Rozhodli sme sa ich pre vás zhrnúť v jednom teste spolu so zistením výkonu ostatných kariet z kategórie low-end a mainstream. Za psychologickú hranicu sme zvolili zhruba tritisíc korún, teda 100 eur. Jeden kúsok cez túto hranicu prekĺzol, ale aspoň jasnejšie uvidíte, aký môžete dostať skok vo výkone za 1200-korunový príplatok. Našu misiu sme poňali veľmi vedecky: zaznamenali sme všetky parametre kariet, zmerali výkon extra podrobným spôsobom a vyrátali sme pre vás, ktoré modely sú najvýhodnejšie.


Kompletný obsah decembrového vydania PC REVUE:
http://www.pcrevue.sk/buxus_dev/generate_page.php?page_id=57556


Decembrové vydanie najčítanejšieho IT magazínu PC REVUE nájdete na stánkoch a v hypermarketoch už 3. decembra :-)

On-line verziu predchádzajúcich vydaní nájdete na stránke http://online.pcrevue.sk

  • Počet strán: 160
  • Vydal: DIGITAL VISIONS
  • Rok vydania: 2008
  • Formát: A4
  • Cena: 119

Kontakt

Recenzie o publikácií:

Žiadne súvisiace položky
 
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.