ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Odborná literatúra

Časopisy / Informatika / PC REVUE 01/2009

picture

PC REVUE 01/2009

 

V novoročnom čísle PC REVUE vám prinášame viacero zaujímavých článkov. Začneme pohľadom do budúcnosti vo Víziach na rok 2009 a ďalej, pozrieme sa do továrne v neďalekom Poľsku, kde sa vyrábajú moduly RAM, ukážeme vám, ako si urobiť multimediálnu obývačku cez počítač, testovali sme herné notebooky, počítače s procesorom Intel Core i7, monitory, farebné laserové multifunkcie a veľa iných produktov. Zistíte, že sa netreba báť používať Ctrl+Atl+Del, poradíme vám ako zostať v anonymite na internete a čo všetko si je dobré zobrať na kľúč USB. A to samozrejme nie je všetko :)


Tohtomesačné DVD REVUE sme venovali obľúbenej rekapitulácii zaujímavého obsahu, s ktorým ste sa mohli stretnúť v minulom roku. Prinášame vám kompletný ročník 2008 magazínu PC REVUE vo formáte PDF. Ak ste počas roka niektoré vydanie vynechali, tu je vám k dispozícii aj s možnosťou vyhľadávania. Keďže sme vám vlani prinášali pravidelné reportáže z rôznych kútov sveta, nájdete tu galériu fotografií.
Nezabudli sme ani na úplné verzie programov. Pre všetky vekové kategórie je určená Encyklopédia vesmíru 3 od slovenských tvorcov. Ovládanie je jednoduché a encyklopédia pokrýva rozsah učiva základnej školy. Okrem toho tu nájdete ďalšie encyklopédie v úplnej verzii. Vyskúšajte encyklopédiu vína, hudby a aktuálnu encyklopédiu Európy, ktorá ponúka detailné informácie o jednotlivých členských štátoch. Encyklopédiu možno aktualizovať cez internet.
Na správu pevného disku prinášame Paragon Partition Manager 9.0 Express, ktorý s výhodou využijete pri úprave veľkosti logickej partície na pevnom disku. Pohodlne sa s ním pracuje a ovládanie zvládnu aj používatelia bez hlbších technických znalostí.
Ak používate operačný systém Microsoft Windows dlhšie, iste sa vám stalo, že sa postupom času viditeľne spomaľoval. Práve v tomto prípade poslúži nástroj Ashampoo WinOptimizer 5, ktorý vám umožní systém obnoviť. Pomôže vám zbaviť sa neželaných alebo už nepotrebných aplikácií a ponúkne nástroje na zvýšenie výkonu v systéme.
Čoraz častejšie sa používajú operačné systémy na USB a my vám jeden v januárovom čísle prinášame. Greenie 4 R1 USB edícia sa pohodlne zmestí na 1GB kľúč, no zvláda všetky kancelárske činnosti, pozeranie DVD filmov, napaľovanie a mnoho ďalšieho. Slovenčina je samozrejmosťou.
Ak si napríklad svoje DVD médiá zálohujete na pevný disk (čo už pri dnešných kapacitách nie je problém), poslúži vám program VSO BlindWrite 6, ktorý si poradí s väčšinou formátov diskov.

Z videoreportáží upozorňujeme na netradičný záznam z továrne GOODRAM, predstavenie produktov Toshiba Qosmio, videokamier a počítačov do obývačky. Lahôdkou je kompletný záznam servisného procesu pri oprave notebooku. Nevynechajte ani videá z hernej rubriky, špecialitou je video z kultovej hry FallOut 3. Množstvo videí je venovaných aj víziám budúceho vývoja.

Poďte s nami nazrieť do novoročného vydania PC REVUE :-)


Novinky
V novinkách sme sa tento raz venovali novoročným darčekom, predstavujeme viacero HD kamier, periférnych zariadení, pamäťových kľúčov, webových kamier a tašiek. Špeciálne sme sa pozreli na hudobné prehrávače a myši, ktoré sú určené najrozličnejším používateľom. Dozviete sa tiež, ako sa dá telefonovať zadarmo a nainštalovať antivírus za 60 sekúnd.


Extravagantné notebooky vo veľkom štýle
Ak sa chystáte napr. na LAN párty alebo si chcete zadovážiť prenosný notebook špeciálne určený pre najnovšie hra, tak toto je pre vás správny test. Ale aj keď nič z toho neplánujte, určite ho nevynechajte. Je to totiž test, ktorý ukazuje, kam až môže výrobcovia notebook pri výkone zájsť. Zistíte, že v notebookoch sú už 4-jadrové notebooky, že nie je problém do nich zmeniť 1 TB diskovú kapacitu a mimoriadne výkonnú grafiku. Ono v skutočnosti to nie sú notebooky v tom pravom zmysle, že by ste ich nosili so sebou každý deň. Hmotnosť cez 4 kg je to úplne bežná.


Ako sa vyrábajú moduly RAM?
Myslíte si, že moduly RAM a USB flash disky sa vyrábajú len kdesi na ďalekom východe? Nie je to tak, pár kilometrov za hranicou Slovenska doslova v malej dedinke sa nachádza fabrika, ktorá je schopná produkovať kvalitné produkty za konkurencie schopnú cenu. Redakcia PC REVUE požiadala o exkluzívnu návštevu priamo vo výrobnom podniku a dostali sme sa až k úplným detailom výroby. Pozrite si dobre fotografie či v článku alebo na fotogalérii na DVD REVUE ale najcennejšia je asi naša vlastná videorecenzia. Radi nasledujeme úspešných a túto návštevu máme dlho v pamäti.


Nebojte sa používať Ctrl + Alt + Del
Microsoft Windows je jednoznačne najpoužívanejším operačným systémom na Slovensku. Práve preto sme sa rozhodli pozrieť sa na jeho vnútorné prostredie oveľa detailnejšie. V tomto článku uvidíte, ako sa dá využiť obľúbená kombinácia Ctrl + Alt + Del, ako pracovať s procesmi, ktoré sú podozrivé procesory a ako nastaviť ich priority. Na DVD REVUE k tomu nájdete viacero nástrojov, ktoré vám dobre poradia.


Vízie roku 2009 a ďalej
V tomto článku sme sa zamysleli nad vývojom IT techniky v roku 2009 a ďalej. Zistíte, ako sa zmenia počítače, čo sa stane v notebookoch a kam sa posunú mobilné telefóny. Venujeme sa tiež oblasti internetového pripojenia, sociálnych sietí a zdravotníctvu s využitím IT výdobytkov. K článku sme pripojili viacero videí a fotogalériu na DVD REVUE.


Intel Core i7 v reálnej praxi
S príchodom nového procesora sme si vytýčili zaujímavú úlohu. Požiadali sme viacerých dodávateľov IT na Slovensku, aby zostavili počítač, ktorý by využil vlastnosti najnovšieho procesora Intel Core i7. Dostali sme tak zbierku viacerých počítačových zostáv, ktoré sme otestovali a s výsledkami sa môžete oboznámiť v našom článku.


Monitory na prácu i zábavu
Monitor s veľkým displejom je dnes už samozrejmosťou, podobne ako širokouhlá televízia, digitálny fotoaparát a samozrejme výkonný počítač. V tomto teste si vyberiete ten správny model práve pre vás V teste nájdete monitory s uhlopriečkou od 20 do 24 palcov. Okrem modelov určených pre domácnosť a na pracovisko predstavujeme aj modely určené na profesionálne spracovanie grafiky. Celkovo máme v tomto teste 11 modelov.


Oprava notebooku priamo na mieste?
Jeden z predajcov notebookov na slovenskom trhu začal štandardne ku všetkým svojom modelom poskytovať službu opravy do nasledujúceho pracovného dňa. PC REVUE túto tému už v minulosti vyskúšalo, ale teraz sme išli fakt do hĺbky. Netradične sme si požičali pokazený notebook, zavolali tesne pred uplynutím limitu na opravu do ďalšieho dňa, odišli z Bratislavy viac ako 130 km a nechali notebook opraviť. Ako to všetko dopadlo? Pozrite si v článku ale hlavne na videoreportáži, ktorá je na DVD REVUE.


Ako na multimediálnu domácnosť cez počítač
Aj vy chcete mať v obývačke počítač, s ktorým si môžete jednoducho dovoliť viac, ako s bežným televízorom a prípadne DVD rekordérom? V tomto článku nájdete odpoveď, ako na to. Pozrieme sa, ako sa dá zostaviť digitálna obývačka a čo k tomu reálne potrebujete. Budeme sa zaoberať jednak tým, ako vyzerá typický počítač pre obývačku, čo dokáže, aký softvér sa používa, ale predstavíme aj ďalšie riešenia. Práve tie sú oveľa lacnejšie a pritom umožnia hlavne v bezdrôtovej domácnosti doslova divy.


Farebné laserové multifunkčné zariadenia
Farebné laserové multifunkčné zariadenia v našom teste sme porovnávali predovšetkým z toho pohľadu, že sa budú používať predovšetkým v kancelárii. Počas teste sme na nich tlačili dokumenty z balíka kancelárskych aplikácií, PDF dokumenty a vyskúšali sme ich aj pri tlači fotografií. Rovnako sme preverili aj možnosti kopírovania. Všetky zariadenia sme detailne otestovali, podrobné výsledky nájdete v článku.


Kompletný obsah januárového vydania PC REVUE:
http://www.pcrevue.sk/buxus_dev/generate_page.php?page_id=57931

Januárové vydanie najčítanejšieho IT magazínu PC REVUE nájdete na stánkoch a v hypermarketoch už 3. januára :-)

On-line verziu predchádzajúcich vydaní nájdete na stránke http://online.pcrevue.sk

  • Počet strán: 120
  • Vydal: DIGITAL VISIONS
  • Rok vydania: 2009
  • Formát: A4
  • Cena: 3,95 eur

Kontakt

Recenzie o publikácií:

Žiadne súvisiace položky
 
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.