ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Odborná literatúra

Časopisy / Informatika / PC REVUE 03/2009

picture

PC REVUE 03/2009

 

V marcovom vydaní magazínu PC REVUE vám prinášame jedinečný crash test notebooku, aký Slovensko ešte nevidelo. Notebook sme na pomery v PC REVUE už klasicky hádzali o stôl, neskôr o zem, ale tentoraz sme nerobili nijaké okolky a prešli sme ho aj dvoma typmi automobilu a to ešte nie je všetko. V marcovom vydaní sa pozrieme na zúbok biznis notebookom, predstavíme vám novinky z AMD a detailne preskúmame technológiu Blue-ray. Dámam ponúkame prehľad imidžových tašiek na notebooky. Opäť vám poradíme zopár grifov pri spracovaní videa a nezabudneme ani na ochranu vášho počítača prostredníctvom firewallu.
Rozhodne to však nie je všetko. Marcové vydanie PC REVUE je plné informácií a určite stojí za prečítanie!


V marcovom vydaní magazínu PC REVUE vám prinášame jedinečný crash test notebooku, aký Slovensko ešte nevidelo. Notebook sme na pomery v PC REVUE už klasicky hádzali o stôl, neskôr o zem, ale tentoraz sme nerobili nijaké okolky a prešli sme ho aj dvoma typmi automobilu a to ešte nie je všetko. V marcovom vydaní sa pozrieme na zúbok biznis notebookom, predstavíme vám novinky z AMD a detailne preskúmame technológiu Blue-ray. Dámam ponúkame prehľad imidžových tašiek na notebooky. Opäť vám poradíme zopár grifov pri spracovaní videa a nezabudneme ani na ochranu vášho počítača prostredníctvom firewallu.
Rozhodne to však nie je všetko. Marcové vydanie PC REVUE je plné informácií a určite stojí za prečítanie!

Tento mesiac vám na DVD REVUE prinášame predovšetkým vzdelávanie. Na médiu nájdete výber vzdelávacích videí od spoločnosti Orange, ďalej sú to encyklopédie, programy na výučbu angličtiny a ďalších cudzích jazykov. Špeciálne sme na toto DVD pridali aj kompletný materiál Nebojte sa počítačových sietí vo formáte PDF a DOC, ktorý sme vydávali v minulosti. Upozorňujeme na program Byki 4 Express, ktorý poskytujeme v bezplatnej verzii. Umožňuje výučbu programu pomocou obrázkov, napísaného výrazu a je tu aj výslovnosť. Špeciálnu pozornosť sme venovali encyklopédiám vesmíru.

Obľúbená súčasť nášho DVD sú platené programy, ktoré dostanete od nás zadarmo. Upozorňujeme na softvérový nástroj určený na optimalizáciu výkonu operačného systému TuneUp Utilities 2008. Na správu registrov a vytváranie záloh vám odporúčame program Lavasoft Registry Tuner, ktorý môžete bezplatne používať až štvrť roka. Na katalogizáciu a úpravu fotografií je tu nástroj MAGIX Photo Manager 8, na pokročilé spracovanie fotomontáží ponúkame doplnok AKVIS Chameleon 4.4 napr. pre Adobe Photoshop. Pomocou programu 1-abc.net Right Click Configurator môžete detailne nastaviť voľby po stlačení pravého tlačidla myši v Microsoft Windows. Pridali sme aj bezplatnú výbavu na programovanie a zároveň uvádzame aplikácie na výučbu programovania. Cennú súčasť DVD REVUE tvorí bezpečnostná výbava – program ESET SmartSecurity a NOD 32 na mesiac použitia, ale aj Panda Antivirus Pro 2009 na trojmesačné používanie.

Ďalšiu veľkú skupinu na marcovom DVD tvoria videorecenzie. Teraz ich máme rekordných dvanásť, z nich obzvlášť upozorňujeme na Crash test notebooku. Garantujeme vám, že také autentické video len tak neuvidíte a všetko sme realizovali vlastnými silami.

Poďte s nami nazrieť do marcového vydania PC REVUE :-)

Novinky
V tomto vydaní predstavujeme novinky v pozmenenej podobe. Pridali sme predovšetkým na množstve fotodokumentácie. Medzi novinkami teraz nájdete videorámček, viacero navigácií, psychowalkan, niekoľko mobilných telefónov a tlačových riešení. Špecialitou sú zariadenia na tvorbu nálepiek a metrologickú stanicu.


Crash test notebooku
V PC REVUE testujeme limity notebooku, ktoré za celú jeho životnosť asi nikdy ani nevyskúšate. Teraz sa nám dostal do rúk notebook Toshiba s deklarovanou zvýšenou odolnosťou a so špeciálnym uložením pevného disku. Hneď nám skrsla v hlave diabolská myšlienka: Toto vyskúšame natvrdo! Notebook sme na pomery v PC REVUE už klasicky hádzali o stôl, neskôr o zem, ale tentoraz sme nerobili nijaké okolky a prešli sme ho aj dvoma typmi automobilu. Vystavili sme ho účinkom snehu a celkom neplánovane aj ohňa. Ak ste si ešte nikdy nepozreli naše video na DVD REVUE, teraz ho nevynechajte. Také zábery ste ešte nevideli, to môžeme garantovať!


AMD vracia úder
Testujeme najhorúcejšie procesorové novinky: 45 nm jadro Deneb od AMD, k tomu primiešame pamäť DDR3 podľa receptu na najnovšiu platformu Dragon so socketom AM3. Dostihnú Phenomy II výkonom Core i7? Prísnym okom sledujeme novinky od AMD. Po platforme Spider sme sa totiž dočkali uvedenia aj posledných súčastí platformy Dragon. Dalo by sa vtipne poznamenať, že od 65-nanometrového pavúka sa posúvame k 45-nanometrovému drakovi – bude tomu zodpovedať aj výkonový skok? Na prvý pohľad sa nový hardvér ukazuje veľmi sľubne. V článku predstavíme podrobnejšie jednotlivé novinky a situáciu, počas ktorej sa objavujú v predaji.


USB 3
USB je v súčasnosti najrozšírenejší druh pripojenia periférnych zariadení k počítaču. Dnes však už nastupuje najnovšia verzia s označením USB 3.0, ktorá zodpovedá potrebám moderných zariadení vyžadujúcich mimoriadne vysokú rýchlosť prenosu dát. Ako to bude so spätnou kompatibilitou, napájaním pripojených zariadení, ovládačmi a podporou v pripravovaných operačných systémoch? To všetko sa dozviete z detailného prehľadu v našom článku.


PC REVUE odporúča
Ak pracujete vo firme, iste potrebujete urobiť CD alebo DVD, na ktorom bude v elektronickej podobe umiestnená prezentácia produktov alebo služieb. Takéto médium však nemôžete popísať rukou, vôbec to totiž nevyzerá profesionálne. Nové zariadenie Epson Dicsproducer PP-100 umožňuje výrobu týchto diskov rýchlo a profesionálne. Predstavíme vám aj najnovšie multifunkčné zariadenia Canon PIXMA MP540 a Canon i-SENSYS MF9170 a najnovšie multimediálne centrá Emtec HDD Movie Cube S800 a Q800.


Blu-ray
Blu-ray je dnes už jediným reprezentantom tretej generácie optických médií. Hoci mu na prvý pohľad už nič nestojí v ceste, stále sa len pozvoľna presadzuje na trhu a tvorí tak skôr minoritnú oblasť, ktorá stále ešte neoslovila dostatočný počet používateľov. V tomto článku sa podrobne pozrieme na technológiu a vlastnosti tohto formátu, pričom predstavíme aj najväčšie prekážky, ktorým v súčasnosti čelí. Čaká modrý lúč v blízkej budúcnosti silný vzostup alebo strmý pád? To sa dozviete v článku.


Veľký prehľad biznis notebookov
Biznis notebooky sa výrazne líšia od bežných modelov. Hoci základné technické parametre sa v mnohom podobajú, prípadne sú totožné s bežnými, často výrazne lacnejšími notebookmi, rozdiely treba hľadať inde – v technológiách, ktoré sú ukryté vnútri, zlepšujú nielen komfort pri práci, ale starajú sa v prvom rade o bezpečnosť dát. Pretože to najdôležitejšie, čo sa v pracovnom notebooku nachádza, sú dáta. A tie treba za každú cenu ochrániť – či už fyzicky pred poškodením disku, alebo pred neautorizovaným prístupom. Vo veľkom prehľade deviatich biznis notebookov nazrieme na všetky technológie používané v súčasnosti v týchto pracovných nástrojoch. Na záver si budete môcť vybrať model, ktorý vám najlepšie vyhovuje.


Tašky pre dámy
Nevyhnutná súčasť mobilného pracoviska založeného na notebooku je vhodná taška. Tá jednak poskytuje pre notebook ochranu pred poškodením a slúži na jeho pohodlné prenášanie, jednak je to schránka na príslušenstvo k notebooku, dajú sa sem ukladať napr. dokumenty, papiere, kľúče a pod. Tentoraz sme sa pozreli špeciálne na tašky určené pre dámy. Sú to teda modely zamerané na eleganciu, pestrosť farieb, ponúkajúce možnosť umiestnenia kozmetiky a nosenia na pleci alebo v ruke. Predstavíme vám 13 modelov, z ktorých si vyberie asi každý.


Firewall
Dnes už nie je bezpečne azda nikde – a už vôbec nie na internete. Vírusy, červy, trójske kone a iné nebezpečné kódy sa na webe len tak hemžia, preto sa treba účinne brániť. V počítači nestačí mať len antivírus a antispyware, potrebný je aj firewall. Napočudovanie sa tento bezpečnostný prvok často ignoruje, preto vám ho trochu priblížime a vysvetlíme, ako a prečo sa chrániť práve firewallom. Budeme sa orientovať najmä na firewally dostupné zadarmo.


Virtuálna realita dneška
Čo je lepšie ako hrať najnovšiu hru na 100-palcovej uhlopriečke, počúvať zvuky z 8-kanálovej zostavy a držať v ruke „nadupaný“ gamepad so spätnou reakciou? Ešte možno byť priamo súčasťou hry... A práve toto vám umožní virtuálna realita. Prvotná predstava, ktorá sa vybaví v mysli väčšiny používateľov, je človek s videookuliarmi a doplnkami na simuláciu ďalších vnemov. Je to najnázornejší príklad toho, ako sa virtuálna realita dá definovať. No ide o pojem, ktorý toho zahŕňa oveľa viac.


Inteligentné telefóny
Po viacerých testoch inteligentných telefónov na platforme Windows Mobile sme v tomto vydaní otestovali vyššiu kategóriu s operačným systémom Symbian. Tento systém si pomaly, ale isto razí cestu aj do lacnejších modelov, no modely predstavené v tomto teste reprezentujú špičku na trhu. Výhodné je, že sú o poznanie lacnejšie ako modely s Windows Mobile. Nie je to dané ich možnosťami, základom nižšej ceny je absencia dotykového displeja.

Marcové vydanie najčítanejšieho IT magazínu PC REVUE nájdete na stánkoch a v hypermarketoch už 3. marca :-)

On-line verziu predchádzajúcich vydaní nájdete na stránke http://online.pcrevue.sk


Preview z niektorých ďalších videí na DVD REVUE:

  • Počet strán: 128
  • Vydal: DIGITAL VISIONS
  • Rok vydania: 2009
  • Formát: A4
  • Cena: 3,95 eur

Kontakt

Recenzie o publikácií:

Žiadne súvisiace položky
 
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.