ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Odborná literatúra

Časopisy / Informatika / PC REVUE 04/2009

picture

PC REVUE 04/2009

 

V aprílovom vydaní PC REVUE vám prinášame veľkolepú reportáž z tohtoročnej výstavy CeBIT, ktorú navštívil aj guvernér Californie, Arnold Schwarzenegger. Nájdete tu veľa zaujímavostí a noviniek z rôznych kútov sveta a na DVD REVUE 30-minútové video z výstavy. Ukážeme vám ako sú kontinenty prepojené dátovými superdiaľnicami, nahliadneme do zákulisia modernej slovenskej televízie a prečítate si aj to, ako sa dá opraviť počítač na diaľku. Z veľkých porovnávacích testov sa môžete tešiť na subnotebooky do 1000 EUR, najnovšie základné dosky a pokračovanie testu notebookových tašiek. A konečne zodpovieme aj najkľúčovejšie filozofické otázky GPU vesmíru a síce, či je výhodnejšia jedna drahá high-end grafická karta alebo dve lacnejšie.

To však zďaleka nie je všetko. Aprílové vydanie PC REVUE je nabité informáciami ktoré by nemali uniknúť vašej pozornosti!


Tento mesiac sme si pre vás pripravili DVD, ktoré vám kompletne vyplní voľný čas a zaťaží hardvérový výkon vášho počítača. Primárne sme toto vydanie DVD REVUE orientovali na herný obsah a to pre všetky vekové kategórie a pre počítače od kancelárie až po domácnosť. Pokiaľ máte počítač so slabším výkonom odporúčame plné verzie starších hier Glest, Air Hawk 3 - Desert Storm a Flight Gear. Prvé dve hry predstavujú zaujímavo koncipované stratégie, posledná menovaná vás zavedie do oblakov, ponúkne vám let v lietadle. Tiež si nenechajte ujsť zaujímavú hru Eco Warriors, v ktorej bojujete s odpadom.

Ďalšiu veľkú časť predstavujú videorecenzie a videoreportáže. Na aprílovom DVD REVUE tak nájdete tri 10-minútové diely reportáže z výstavy CeBIT, ďalej predstavenie najnovšieho notebooku, počítača typu všetko v jednom, ako aj navigáciu so zábavným hlasom. Špecialitou je reportáž z predstavenia počítača Microsoft Surface na slovenskom trhu.
Reportáž CeBIT 2009

Pozrite sa spolu s nami, čo všetko vám prináša aprílové vydanie PC REVUE :-)

Novinky
V aprílových novinkách sme sa pozreli na nové produkty v oblasti tlačiarní a multifunkčných zariadení, výstavu projektorov ISE v Amsterdame. Predstavujeme tiež komponenty pre konštrukciu bezdrôtovej domácnosti, HD kameru, myši, drobné USB kľúče, slúchadlá, navigácie. Špeciálne sme sa pozreli na počítač všetko-v-jednom od firmy ASUS a tester káblov.


Hasta la vista, CeBIT?
Na začiatku marca sa v Hannoveri konala výstava CeBIT, na ktorej sme sa aktívne zúčastnili. CeBIT zaznamenal pokles v počte vystavovateľov i návštevníkov, stále je to však asi najväčšia výstava IT produktov na svete. Prehliadli sme si všetky novinky, detailne sme sa pozreli na stánky tých spoločností, ktoré sú známe aj na Slovensku. Hlavným lákadlom bol tentoraz guvernér Kalifornie Arnold Schwarzenegger. V článku sme zhrnuli všetky svoje skúsenosti, ktoré sme nadobudli počas troch dní. Rovnako upozorňujeme na tri desaťminútové reportáže, ktoré sme pripravili z výstavy. Nájdete ich na DVD REVUE v tomto vydaní.

Veľký test subnotebookov do 1000 eur
Subnotebook je malý notebook s 12 až 13-palcovým displejom a s hmotnosťou pod hranicou 2 kg. V minulosti bol výsadou podnikateľov, dnes je už situácia iná. Potvrdzuje to aj účasť v našom teste – zišlo sa v ňom 13 modelov v cenovej hranici do 1000 eur. Či už ste študentom, začínajúcim živnostníkom, alebo si kupujete svoj prvý notebook v živote, dnes si už pokojne môžete dovoliť aj malý a prenosný subnotebook. Načo vláčiť so sebou veľké a ťažké notebooky, keď môžete mať sympatický, malý a ľahký subnotebook? Ak sme vás inšpirovali, kam investovať vašich 1000 eur, nech sa páči, tu je špeciálny megatest.

Dátové superdiaľnice súčasnosti
Už ste uvažovali o tom, že dnes vlastne nie je problém stiahnuť si filmy alebo iné veľké objemy dát cez internet, hoci sú uložené na druhej strane oceána? Ako je to vlastne možné, akým spôsobom sú svetadiely navzájom prepojené? To je práve otázka, ktorej sme sa venovali v našom článku. Zaoberali sme sa tým, aké množstvá dát sa vlastne musia svetom prenášať, aby sa uspokojili požiadavky používateľov, a kadiaľ vôbec putujú. Pozrieme sa na mapu superdiaľnic, ktoré nás spájajú, povieme si o tom, ako vlastne vznikajú, ako sa postupuje v prípade poruchy a aká je budúcnosť. Článok je doplnený aj galériou obrázkov na DVD REVUE v tomto vydaní nášho magazínu.

Na návšteve v modernej TV
Dostali sme exkluzívne pozvanie do priestorov TV Markíza. Pozvanie sme samozrejme využili a v tomto článku prinášame virtuálnu prechádzku po jej priestoroch. Zamerali sme sa hlavne na techniku, teda ako sa spracovávajú jednotlivé príspevky hlavne z oblasti spravodajstva. Našim sprievodcom bol Milan Frič, hlavný technológ spoločnosti Markíza Slovakia.


LCD monitory
Výber správneho monitora je veľakrát nielen otázka obrazových kvalít, ale aj dizajnu a ceny. Práve preto vám prinášame test, v ktorom sa primárne orientujeme na úsporu finančných prostriedkov. Predstavíme vám až 16 modelov s rôznymi uhlopriečkami a z rozličných kategórií, z ktorých si vyberie skutočne každý. Testovali sme modely od firiem Acer, AOC, BenQ, LG, NEC, Samsung v cenovom rozsahu od 99 do 300 eur.


Grafické karty
V tomto článku odpovedáme na niektoré časté otázky našich čitateľov. Je výhodnejšia jedna drahá high-end karta alebo skôr dve lacnejšie? Ak máte v PC grafickú kartu, vyplatí sa viac prikúpiť rovnakú druhú či investovať do novej výkonnejšej? A kedy sa konečne objavia skutočne nové karty? Čo si treba vlastne kúpiť, ak sa počíta s najnáročnejšími hrami a používa sa skutočne veľký monitor? Dôkladne sme preverili GeForce GTX285 a GTX295, vyskúšali QUAD SLI aj bežné SLI, otestovali sme CrossFireX na dvoch Radeonoch HD 4870 X2. Navyše pridávame test absolútnej novinky GeForce GTS 250 od Gigabyte.


Titani spomedzi základných dosiek
V tomto článku predstavujeme mimoriadne silnú päticu základných dosiek. Každý vybraný kus je reprezentantom istej kategórie alebo platformy a každý útočí na najvyššie méty. Inak povedané, ak chcete pre svoje PC to najlepšie, žiadna voľba z predstavených modelov nebude zlým rozhodnutím. Každý má svoje prednosti, na ktoré jasne upozorníme.


Softvérový výber PC REVUE
V aprílovom softvérovom výbere pokračujeme s množstvom softvéru, ktorý je zadarmo, alebo sa sme ho po dohode s výrobcom pripravili v špeciálnej verzii. Výber nie je tento raz úzko špecializovaný a na DVD REVUE nájdete programy od systémových nástrojov na čistenie registrov, celého systému ale aj užitočný program Tidy Favorites na spravovanie záložiek postavený hlavne na grafickej podobe, čím sa značne odlišuje od drvivej väčšiny tohto typu softvéru. Zaujímavý je aj Peer-To-Peer klient GigaTribe Ultimate 2.5 na jednoduché zdieľanie súborov.


Tašky pre notebooky
V prvej časti nášho testu sme sa venovali predovšetkým notebookovým taškám pre dámy, tentoraz sa zameriame na tašky na notebooky s uhlopriečkou displeja do 15,4" špeciálne určené pre biznis používateľov a na modely so štýlovým vyhotovením pre mladých. Pozreli sme sa na celkovú ponuku na slovenskom trhu a v teste uvádzame viac ako 20 modelov s detailnými fotografiami. Overovali sme si, ako je notebook v taške uložený, ako sa v nej dá umiestniť príslušenstvo, ako je to s dizajnom a možnosťou farebnej kombinácie.


Google na každý deň
Internet bez vyhľadávača je ako knižnica s knihami bez rešeršného systému. Niečo nájsť a vyhľadať sa s internetom neodmysliteľne spája už s jeho začiatkami. Google prerazil ako efektívny vyhľadávač postavený na vlastných algoritmoch a obrovskom počte zlepšení. Dôvod, prečo mnohí používatelia využívajú na vyhľadávanie práve tento vyhľadávač, je aj ten, že hlavná stránka obsahuje minimum informácií a je naozaj zameraná na hľadanie. Ukážeme si možnosti tohto projektu, kde každým dňom pribúda počet indexovaných stránok, priestoru v poštovej schránke Google Mail a služieb, o ktorých sa mnohým ani nesnívalo, že by mohli byť „na internete“.


Vyžmýkajte z počítača maximum
Zdá sa vám, že vaše PC pracuje pomaly a chceli by ste zvýšiť jeho výkonnosť ? Tak neváhajte a prečítajte si náš článok, kde napovieme, ako zvýšiť výkonnosť vášho procesora, grafickej karty a operačnej pamäti. Áno, uhádli ste, pôjde o taktovanie alebo overclocking. Veľmi pozorne si prečítajte nasledujúce pojmy, pretože ich znalosť je potrebná a vyhnete sa tak nepríjemnostiam, ktoré by mohli zničiť váš počítač.


Herné svety obrovských rozmerov
Hranie cez internet je už dlhodobo fenoménom, ktorý zaujal všetky vekové kategórie. Dnes ponúkajú on-line hry toho naozaj veľa a v mnohých prípadoch aj viac ako klasické hry. Prinášame vám prehľad tzv. MMORPG hier, ktoré svojimi kvalitami presvedčia aj náročných hráčov.


Kompletný obsah aprílového vydania PC REVUE:
http://www.pcrevue.sk/buxus_dev/generate_page.php?page_id=59206

Aprílové vydanie najčítanejšieho IT magazínu PC REVUE nájdete na stánkoch a v hypermarketoch už 3. apríla :-)

On-line verziu predchádzajúcich vydaní nájdete na stránke http://online.pcrevue.sk

  • Počet strán: 128
  • Vydal: DIGITAL VISIONS
  • Rok vydania: 2009
  • Formát: A4
  • Cena: 3,95 eur

Kontakt

Recenzie o publikácií:

Žiadne súvisiace položky
 
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.