ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Odborná literatúra

Časopisy / Informatika / PC REVUE 05/2009

picture

PC REVUE 05/2009

 

Májové PC REVUE vám prináša opäť celú kopu zaujímavých tém. Navštívime výrobný podnik v Poľsku kde vám ukážeme ako sa vyrábajú notebooky Dell. Predstavíme vám aj výrobné portfólio firmy Dell a samozrejme z našej návštevy nechýba ani videoreportáž, ktorú nájdete na DVD REVUE. Len s nami tak uvidíte miesta, kde je inak absolútne zakázané fotiť a natáčať.


Podrobne sa pozrieme aj na služby Office Live a Live Mesh, vďaka ktorým môžete mať vaše dokumenty a zábavu stále so sebou. Povieme si, čo sa zmenilo zhruba za pol roka v najrýchlejšie rastúcom segmente mininotebookov. V teste laserových multifunkcií sa dozviete, ktoré zariadenie sa kedy hodí, koľko stojí, na čo si dávať pozor pri jeho kúpe, a uvedieme aj všeobecné odporúčania.
PC REVUE prináša aj ďalšie veľké porovnávacie testy reproduktorov 2.1 a high-end slúchadiel a pomôžeme vám s výberom správneho multimediálneho prehrávača. Májové vydanie PC REVUE je plné informácií, ktoré stoja za prečítanie!

Májové DVD REVUE sa nesie v znamení videorecenzií a videoreportáži. Ponúkame Vám viac ako 12 rôznych videí v HD kvalite. Špeciálne vás upozorňujeme na videoreportáž o výrobe notebookov značky Dell. Unikátne je aj video o 3D tlačiarni, kde uvidíte úplne detailné zábery, ako 3D výtlačok vzniká.
Okrem toho sme DVD naplnili aj iným atraktívnym obsahom. Keďže leto už klope na dvere, prinášame vám obrázkový fotoalbum pozadí, v ktorom nájdete viac ako 440 motívov pre svoj počítač. Tie môžete použiť ako pozadie pracovnej plochy. Zaujímavý program na nasadenie v domácnosti je RQ Money 1.3, určený na vedenie domáceho hospodárstva. Je v slovenčine a jednoducho sa ovláda. Na odstránenie nepotrebných súborov z pevného disku môžete použiť Advanced Disk Cleaner 5. Pre programátorov prinášame aktuálnu a bezplatnú verziu vývojového nástroja Microsoft Visual Studio 2008 Express Edition SP1. Medzi úplnými verziami programov, špeciálne pripravenými pre čitateľov PC REVUE, určite neprehliadnite nástroj na jednoduchú tvorbu webových stránok WebSite X5 v8 Smart. Hotová stránka je dostupná v priebehu niekoľkých sekúnd, možno ju priamo nahrávať na server a takmer okamžite prehliadať.
Prinášame aj viacero programov na prácu v 3D prostredí. Do tejto kategórie radíme takmer profesionálny nástroj DAZ Studio. Používateľovi ponúka veľmi jednoduché ovládanie a možnosť animovania postáv, zvierat a iných objektov, ktoré si možno dodatočne aj dokúpiť. Úplne bezplatným riešením z nášho DVD REVUE je program Blender. Pre fanúšikov Linuxu sme pripravili novú linuxovú distribúciu Simply MEPIS 8.0.

Pozrite sa spolu s nami, čo všetko vám prináša májové vydanie PC REVUE :-)

Novinky
V tohtomesačných novinkách sme sa zamerali na riešenia pre výbavu pre obývačku a pre hráčov, špeciálne tlačiarne, viacero inteligentných telefónov, skenerov do podnikov, tašky na notebooky, diskové centrum pre zálohovanie, servery pre domácnosť a ultraprenosné počítače. Úplnou novinkou je GPS navigátor iGo Amigo.

Live bude váš Life
Microsoft sa riadne mení. Už poskytuje celkom dobré služby zadarmo, konkurencia ho prinútila aj k takémuto kroku. Zdá sa, že má z čoho investovať, a zaujímavé služby pribúdajú ako huby po daždi. Ich spoločným menovateľom je Live, čo zároveň naznačuje, že sú dostupné skadiaľkoľvek, kde je pripojenie na internet. Ak ich budete využívať, budete mať svoje dokumenty i zábavu stále so sebou. Pozrieme sa na služby Office Live a Live Mesh. Prvá umožňuje bezplatné uloženie, ale hlavne zdieľanie kancelárskych dokumentov, Microsoft vám k tomu dá 500 MB priestoru. Môžete ich aj upravovať, ale to už musíte mať na PC nainštalovaný Office. Live Mesh je služba zameraná na synchronizáciu súborov medzi rôznymi zariadeniami, a to opäť cez internet. Tu máte k dispozícii zadarmo priestor 5 GB a Mesh zaistí, že sa dostanete aj k súboru zabudnutému doma.

Spracovanie videa
V predošlých vydaniach sme sa venovali nástrojom na spracovanie videa, určeným pre amatérov a neskôr aj pre profesionálov. Pozreli sme sa, ako to vyzerá v jednej z najmodernejších televízií na Slovensku. Teraz sa budeme zaoberať najnovšími kamerami, ktoré sú určené pre náročnejšieho používateľa. Pripravili sme aj predstavenie doplnkovej výbavy pre kameramana, ktorý to myslí s natáčaním videa vážnejšie. Najprv sa však pristavíme pri platforme Apple, ktorú sme síce už v tomto seriáli spomínali, ale teraz sme sa rozhodli ju vyskúšať na vlastných videách. Nech sa páči, vstúpte spolu s nami do sveta videa.

Ako sa vyrábajú notebooky?
PC REVUE navštívilo ďalší z výrobných podnikov, tentoraz v poľskom meste Lodž, kde sa vyrábajú notebooky značky Dell. V článku nájdete detailný opis toho, ako sa pripravujú komponenty na výrobu notebookov, aký je výrobný postup, čo pri tom dodržiavajú zamestnanci a ako sa kontroluje kvalita produktov. Predstavíme vám aj výrobné portfólio firmy Dell. Z celého nášho pobytu sme natočili videoreportáž, ktorú nájdete na DVD REVUE. Len s PC REVUE tak uvidíte miesta, kde je inak absolútne zakázané fotiť a natáčať. V našom prípade je, samozrejme, všetko inak...

Sedem mininotebookov
V tomto teste sa pozrieme na to, čo sa zmenilo zhruba za pol roka v najrýchlejšie rastúcom segmente mobilných počítačov, teda v oblasti mininotebookov čiže netbookov. Zistíte, aká je súčasná konfigurácia, aký výkon netbooky dosahujú a akú výdrž môžete očakávať. Dovedna predstavujeme sedem modelov od piatich výrobcov v cene od 390 eur. V porovnávacom teste potom zistíte, aké sú výhody a nevýhody jednotlivých modelov.

Za tajomstvom DNS
Internet je čoraz populárnejší a pod jeho úspech sa podpísalo jeho sprístupnenie bežným používateľom. Umožnil to najmä systém ľahko pochopiteľných označení webových stránok, teda systém doménových mien, v skratke DNS. Vďaka nim sú internetové adresy pre človeka oveľa prívetivejšie, dajú sa ľahko zapamätať či dokonca priamo odvodzovať. Na to, ako vlastne tento systém funguje, čo ho zabezpečuje a ako vplýva na celkovú prevádzku internetu, sa pozrieme v tomto špecializovanom článku.

Laserové multifunkcie
V tomto porovnávacom teste sa budeme naraz zaoberať monochromatickými i farebnými multifunkčnými zariadeniami. Povieme si, ktoré sa kedy hodí, koľko stoja, na čo si dávať pozor pri ich kúpe, a uvedieme aj všeobecné odporúčania. V teste predstavíme šesť monochromatických a šesť farebných modelov od firiem Brother, Canon, HP, Lexmark, Konica Minolta, OKI a Samsung s cenami začínajúcimi sa od 200 eur.

Reproduktory formátu 2.1
V teste predstavujeme reproduktory k počítaču v cene od 40 eur. Venovali sme sa zostavám formátu 2.1, teda s dvoma satelitmi a jedným subwooferom. Pri testovaní sme boli kritickí, zamerali sme sa na kvalitu zvuku, keďže reproduktory si cez internet nevyskúšate a často to nie je možné ani v špecializovaných predajniach. Test sme realizovali v našom redakčnom testovacom laboratóriu, ktoré bolo upravené tak, aby verne simulovalo podmienky v bežnej domácnosti. Každú zostavu sme vyskúšali najskôr individuálne a potom súčasne so všetkými ostatnými zostavami. V teste nájdete všeobecné odporúčania pri výbere reproduktorov podľa toho, čo od svojej budúcej zostavy vlastne očakávate.

Slúchadlá high-end
V teste vám predstavujeme high-end slúchadlá dostupné v súčasnosti na trhu, zamerali sme sa na mimoriadne výkonné modely. Dominujú slúchadlá s veľkými mušľami, ale testovali sme aj horúce novinky z oblasti slúchadiel pracujúcich na princípe tesného zavedenia do zvukovodu (intraaurálne slúchadlá). Začíname od intraaurálneho modelu na cenovej hranici 36 eur a končíme pri najdrahšom modeli s cenou tesne pod 144 eur.

Multimediálne prehrávače zadarmo
Prehrávanie multimédií dnes patrí k žiadaným funkciám domácich počítačov. Spolu s hrami predstavujú filmy a seriály ďalší prostriedok na oddych a stále sa zväčšujúce monitory sú ich vďačným hostiteľom. Ich prehrávanie je pritom možné aj zadarmo. V tomto teste sme sa pozreli na to, v čom sa jednotlivé multimediálne prehrávače líšia a na čo sú určené. V článku zhodnotíme osem aplikácií, a nech už patríte ku ktorejkoľvek skupine, určite nájdete takú, ktorá vás svojimi vlastnosťami zaujme. Všetky opisované programy nájdete aj na DVD REVUE.

Prenosné HDD
Prenosné pevné disky sú užitočné zariadenia na zvýšenie kapacity počítača a sú vhodné najmä pre používateľov prenosných počítačov na vytváranie záloh a ochranu dát. Často sa používajú ako úložisko filmov alebo objemných dát, ktoré sa neoplatí mať na disku v prenosnom počítači pre zálohu alebo bezpečnosť pri možnom poškodení disku notebooku na cestách.

Májové vydanie najčítanejšieho IT magazínu PC REVUE nájdete na stánkoch a v hypermarketoch už 5. mája :-)

On-line verziu predchádzajúcich vydaní nájdete na stránke http://online.pcrevue.sk

  • Počet strán: 128
  • Vydal: DIGITAL VISIONS
  • Rok vydania: 2009
  • Formát: A4
  • Cena: 3,95 eur

Kontakt

Recenzie o publikácií:

Žiadne súvisiace položky
 
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.