ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Odborná literatúra

Časopisy / Informatika / INFOWARE 05/2009

picture

INFOWARE 05/2009

 

V májovom vydaní magazínu INFOWARE vám prinášame množstvo zaujímavých informácií. Poradíme vám pri výbere správneho podnikového informačného systému a pozrieme sa aj na vývoj trhu ERP na Slovensku počas roku 2008. Je Green IT seriózny trend alebo marketingový ťah? Aj odpoveď na túto otázku nájdete v magazíne INFOWARE.


Ďalej vám povieme o optimalizácií biznis procesov, budovaní optických sietí na Slovensku a virtualizácií. Pridáme aj päť krokov k správnemu prístupu k virtualizácií v roku 2009.

Májové vydanie INFOWARE vám však prináša aj mnoho ďalších užitočných informácií, ktoré by ste nemali prehliadnuť.

Poďte s nami nazrieť do májového vydania INFOWARE :-)

Novinky
Medzi novinkami nájdete množstvo informácií zo sveta produktov, technológií, života IT firiem, trendov v rôznych oblastiach IT a telekomunikácií. Dozviete sa aj o zmenách vo vedení v jednotlivých firmách.

Trh ERP na Slovensku v roku 2008
Redakcia magazínu Infoware uskutočnila v mesiacoch marec a apríl prieskum predaja podnikových informačných systémov (ERP) na slovenskom trhu za rok 2008. V rámci prieskumu boli oslovené obchodné zastúpenia zahraničných firiem pôsobiacich na Slovensku, predajcovia a implementátori ich produktov, systémoví integrátori či lokálni producenti ekonomických informačných systémov.

Výber správneho podnikového informačného systému
Časy, keď podnikový informačný systém predstavoval strategickú výhodu, sú už minulosť. Masívne rozšírenie informačných systémov v priemyselných podnikoch má za následok postupnú zmenu týchto systémov na komoditu. Informačné systémy sú aj naďalej nevyhnutnou súčasťou technologického vybavenia podniku, no ich význam je v súčasnosti porovnateľný s inými prvkami, ako stroje či manipulačná technika.

Téma čísla: Green IT
Pri pohľade na imidžové fotografie IT zariadení v časopisoch a marketingových prospektoch by sa mohlo zdať, že informačné technológie patria k ekologicky najčistejším a najšetrnejším. Z omylu vás však určite vyvedie pohľad na merač spotreby elektrickej energie v serverovni, prípadne kontrola účtu za energie spotrebované v tomto objekte. S rastúcim počtom čoraz výkonnejších serverov začína byť otázka spotreby energie stále problematickejšia. Z hľadiska biznisu sa veľmi dobre vnímajú trendy horizontálneho a vertikálneho škálovania IT infraštruktúry, no treba sa zamyslieť aj nad negatívnymi atribútmi. Pomôžeme vám zorientovať sa v problematike.

Chladiace systémy v dátových centrách budúcej generácie
Spoločnosť Gartner Research predpovedá, že v roku 2008 bude mať polovica dnes prevádzkovaných stredísk na spracovanie dát, postavených pred rokom 2002, nedostatočnú napájaciu a chladiacu kapacitu. Inak povedané, budú zastarané v dôsledku nedostatočného napájania a obmedzených možností chladenia. V týchto prípadoch vzniknú problémy, ktoré bude treba riešiť. V skutočnosti sa však už teraz veľa IT profesionálov stretáva s nedostatočnou kapacitou napájania a chladenia.

Téma čísla: Optimalizácia biznis procesov
Jedna z hlavných úloh Business Process Managementu (BPM) je pomôcť organizácii porozumieť minulým, práve prebiehajúcim, ale aj budúcim biznis procesom. Mnohé organizácie sú presvedčené, že do svojho prostredia dokážu implementovať rôznorodé pracovné procesy bez nutnosti predbežne vykonávať zložité analýzy či použiť riešenia BPM.

Téma čísla: Virtualizácia
Pri sledovaní blogov, wiki a noviniek v oblasti IT na internete mi nedávno napadla otázka, ktorú si možno dali už mnohí z vás buď potichu a sami pre seba, alebo aj nahlas v kruhu svojich kolegov: „Prečo ešte kupujeme do firmy a na jej náklady štandardné desktopové zariadenia – PC a notebooky?“ Taký virtuálny desktop (navyše outsourceovaný) spolu s programom BYOPC (Bring Your Own PC) by nám pomohol ušetriť a navyše aj zarobiť.

Kompletný obsah marcového vydania INFOWARE:

Májové vydanie magazínu pre IT profesionálov INFOWARE nájdete na stánkoch už 5. mája :-)

  • Počet strán: 72
  • Vydal: DIGITAL VISIONS
  • Rok vydania: 2009
  • Formát: A4
  • Cena: 1,96 eur

Kontakt

Recenzie o publikácií:

Žiadne súvisiace položky
 
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.