ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Odborná literatúra

Časopisy / Informatika / DiGi REVUE 06/2009

picture

DiGi REVUE 06/2009

 

V júnovom vydaní magazínu DiGi REVUE sa pozrieme na vreckové ultrazoomy, ktoré sú ideálne aj na letnú dovolenku. Pokračujeme v teste GPS zariadení, poradíme vám pri výbere HD kamery vďaka ktorej si z dovolenky prinesiete tie najcennejšie momenty v kvalitnom rozlíšení a dokážeme vám, že mať jeden mobil a dve simkarty dnes už nie je vôbec žiadny problém. Nezabudli sme ani na novinky na trhu so spotrebnou elektronikou. Máte sa na čo tešiť.

Poďte s nami nazrieť do júnového vydania magazínu DiGi REVUE :-)


Test: Vreckové ultrazoomy
Vreckové ultrazoomy, čiže malé kompaktné fotoaparáty vybavené 10-násobným a vyšším rozsahom zoomu, boli niekoľko rokov väčšinou výrobcov, až na jedného, opomínané. Síce ani doposiaľ nebolo problémom zadovážiť si malý kompaktný fotoaparát s 5-násobným, prípadne so 7-násobným zoomom od rôznych výrobcov, ale to pravé „orechové“, z hľadiska dosahu, sa začína od desaťnásobného optického zoomu, kde bola ponuka dlhú dobu skromnejšia. Sme radi, že situácia sa v poslednom období obracia k rôznorodejšej ponuke a jej časť vám môžeme predstaviť.

Téma: GPS nielen do auta II
Keď sme začali pripravovať článok o navigátoroch GPS určených na iné využitie ako v automobiloch, mali sme pomerne jasnú predstavu o tom, aký by „logger“ pre fotografov či filmárov mal byť. Ide o akýsi ideál, ktorý vznikol na základe skúseností z tejto oblasti, existujúcej ponuky spomínaných zariadení na našom trhu i vlastných predstáv o tom,
akými rôznymi funkciami by mal disponovať. Prinášame vám pokračovanie testu GPS navigátorov.

Karty v službách profíkov
Nástup záznamu v rozlíšení Full HD priniesol do triedy profesionálnych kamier a zariadení na spracovanie obrazu prienik nových záznamových médií. Dnes sa pozrieme na profesionálnu kameru a rekordér/prehrávač, ktoré využívajú na záznam využívajú karty typu P2.

HD kamery na leto...
Kamery Full HD jasne ovládli trh s videokamerami, ak to aj náhodou nebude platiť v absolútnych číslach vyjadrujúcich predaje jednotlivých modelov, tak z pohľadu nárastu počtu modelov kamier s rozlíšením Full HD istotne. Pomôžeme vám vybrať si ten správny model pre vás.

Test: Zahoďte druhý mobil
Penetrácia mobilných telefónov na Slovensku prevyšuje hranicu 100 %. Znamená to iba jediné – nájdu sa medzi nami ľudia, ktorí majú viac ako jednu kartu SIM, teda aj viac ako jeden telefón. A určite ich nie je málo. Jeden pracovný, druhý súkromný – takto to väčšinou chodí. Mať dva telefóny má však aj svoje nevýhody – musíte nosiť so sebou dve zariadenia, myslieť na nabíjanie každého z nich, tiché zvonenie zadávať vždy na oboch. Existuje však omnoho elegantnejšie riešenie, ktoré sa nazýva dvojsimkartový telefón.

Nikon D5000
Možno neveríte vlastným očiam... Je to však tak, Nikon po dlhých rokoch prelomil bariéru mlčania a svoje aktuálne novinky priviezol aj na Slovensko. Aj vďaka tomu si recenziu aktuálnej novinky D5000 môžete na rozdiel od profesionálnej vlajkovej lode D3x, na ktorú čakáme už pol roka, vychutnať medzi prvými.

Olympus E-450
V poradí trinásta zrkadlovka systému 4/3 od Olympusu je pokračovateľom aktuálne najrozsiahlejšieho, štvorstovkového radu zrkadloviek od Olympusu. Letmý pohľad do technických parametrov naznačuje, že novinka E-450 je postavená na rovnakých základoch, ako jej predchodca E-420.

Canon PIXMA Pro9500 Mark II
Fotografickým tlačiarňam sa v DiGi REVUE venujeme sporadicky, po dlhšom čase sa však na trhu objavil model, ktorý sme tentoraz ako novinku vo vyššej triede A3+ fototlačiarní od Canonu nemohli obísť.

HD kino à la Samsung
Zdá sa, že sa pomaly, ale isto blížime k momentu, kedy nastane správny čas na upgrade domáceho centra zábavy. Domáce kiná založené na Blu-ray sa stávajú cenovo dostupnejšími, v kombinácii so supertenkým televízorom Full HD vám môžu ponúknuť to pravé orechové nielen po stránke kvality obrazu...

Júnové vydanie magazínu DiGi REVUE nájdete na stánkoch a v hypermarketoch už 5. júna :-)

  • Počet strán: 56
  • Vydal: DIGITAL VISIONS
  • Rok vydania: 2009
  • Formát: A4
  • Cena: 2,62 eur

Kontakt

Recenzie o publikácií:

Žiadne súvisiace položky
 
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.