ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Odborná literatúra

Časopisy / Informatika / PC REVUE 07/2009

picture

PC REVUE 07/2009

 

Ako vždy, aj tento krát je pre vás pripravené PC REVUE, ktoré vás bude baviť počas prázdnin či dovoleniek. Znovu prinášame zaujímavý obsah.

Máte starý procesor? Je čas na upgrade. Ak sa s nami podrobne pozriete na výkon a hlavne ceny čerstvo uvedených procesorov, iste uznáte, že veru niečo pravdy na tom je. Pozrieme sa aj na technológiu Solid State Drive (SSD), ukážeme si, aké typy sa v súčasnosti používajú, aké sú najčastejšie problémy. Rovnako sme do prehľadového článku zaradili aj test prísne vyberaných typov SSD tak, aby sme zahrnuli rôzne cenové skupiny produktov. Hneď zistíte, že nie je SSD ako SSD.

Samozrejme ani tento mesiac nesmie chýbať reportáž. Tentoraz sme navštívili výstavu Computex v Taipei. Na Taiwane sme navštívili aj výrobný podnik Gigabyte. Je to výstavný podnik na najvyššej svetovej úrovni a sami uvidíte, ako to tam vyzerá. Prinášame aj mnoho ďalších testov. Vo veľkom porovnávacom teste lacných farebných multifunkčných zariadení si povieme, ktoré sa kedy hodí, koľko stojí a hlavne vám dáme zopár všeobecných odporúčaní.

Za pozornosť stoja aj test prenosných počítačov do 650 eur, či test grafík. Júlové vydanie PC REVUE vám bude zaručene dobrým spoločníkom počas prázdnin, či dovolenky. Prinášame totiž množstvo ďalších zaujímavých tém.


Na júlovom DVD REVUE by ste si určite nemali nechať ujsť aktuálny videoobsah. Pripravili sme pre vás reportážne videá z výstavy Computex, cestopisné video, v ktorom vás prevedieme mestom Taipei a navštívime aj výrobný závod spoločnosti Gigabyte na Taiwane. V hernej rubrike dominujú tohtomesačné úplné verzie hier TrackMania Nations a druhou novinka Volvo – The Game.

Nezabudli sme ani na programy, ktoré u nás nájdete zadarmo, inak by ste za ne museli platiť. Vyskúšajte si aj bezpečnostné riešenie Panda Global Protection 2010 Beta, ktoré v špeciálnej edícii môžete používať po dobu 90 dní. Na 30 dní máte od nás bezpečnostné riešenie NOD od firmy ESET. Zo špeciálneho obsahu vám na DVD REVUE prinášame tento mesiac podklady na výučbu esperanta.

Pozrite sa spolu s nami, čo všetko vám prináša júlové vydanie PC REVUE :-)

Novinky
V júlových novinkách sa dozviete o zelených technológiách, ktoré sa presadzujú v komponentoch počítačov, ďalej sú tu rôzne pracovné stanice, napájacie zdroje pre počítače i notebooky ale aj multifunkčné zariadenia. Nezabudli sme ani na záujemcov o profesionálne spracovanie zvuku a obrazu. Osobitnú pozornosť venujeme multimediálnemu spracovaniu dát a ich prezentácii napr. v obývačke. Upozorňujeme aj na jedinečné čistiace a ochranné prostriedky.

Ten správny čas na upgrade procesora
Spoločnosti AMD aj Intel uvádzajú niekoľko noviniek na nadchádzajúce mesiace. Intel spúšťa predaj mierne zlepšených verzií doteraz používaných CPU. AMD pre zmenu prichádza s celým spektrom zásadných noviniek a doteraz nevidených jadier. Musia sa dobre pripraviť, Intel totiž čoskoro, zrejme hneď po prázdninách, príde s trhákom: cenovo dostupnejšou platformou založenou na architektúre Nehalem. Či už ponesie označenie Core i5, alebo iné, je teraz nepodstatné, tieto procesory zrejme dosť zamávajú momentálnymi cenami a dopytom po jednotlivých modeloch. Spoločnosť AMD však už presviedča potenciálnych zákazníkov, že práve teraz je správny čas na upgrade. Ak sa s nami podrobne pozriete na výkon a hlavne ceny čerstvo uvedených procesorov, iste uznáte, že veru niečo pravdy na tom je.

Nová generácia SSD pod drobnohľadom
Dátové nároky používateľov počítačov sú každým rokom vyššie hlavne vďaka multimediálnemu obsahu. Nástupca súčasných pevných diskov SSD dáva o sebe vedieť čoraz viac. Postupne sa vytrácajú detské choroby a s narastajúcim rozšírením na trhu nielenže stúpa pokročilosť technológií, ale klesá aj cena produktov. Aký je teda dnešok v podaní Solid State Drive? Na to sa pozrieme práve v tomto článku. Ukážeme si, aké typy sa v súčasnosti používajú, aké sú najčastejšie problémy. Rovnako sme do prehľadového článku zaradili aj test prísne vyberaných typov SSD tak, aby sme zahrnuli rôzne cenové skupiny produktov. Hneď zistíte, že nie je SSD ako SSD.

Computex Taipei 2009
PC REVUE malo ako jediné zo Slovenska skutočné zastúpenie na výstave Computex v Taipei. Investovali sme do tejto cesty, aby sme pre vás priniesli čo najvernejšie poznatky a autentické novinky. Navštívili sme všetky výstavné haly, prešli celé mesto a našli všetko, čo bolo zaujímavé. V tomto vydaní nájdete jednak detailnú reportáž, plnú obrázkov, ale aj 23-minútové video a masívnu fotogalériu. Počas nášho pobytu na Taiwane sme navštívili aj výrobný podnik spoločnosti Gigabyte v meste Nan Ping a natočili pre vás veľmi detailné video. Je to výstavný výrobný podnik na najvyššej svetovej úrovni a sami uvidíte, ako to tam vyzerá.

Lacné farebné atramentové multifunkcie
V tomto porovnávacom teste hodnotíme špeciálne lacné farebné atramentové multifunkčné zariadenia. Povieme si, ktoré sa kedy hodí, koľko stojí, na čo si dávať pozor, a budeme sa venovať aj všeobecným odporúčaniam. V teste predstavujeme päť modelov značky Brother, Canon, Epson, HP a Lexmark, ktoré sú v cenovom rozsahu od 46 do 80 eur. Testovali sme ich pri tlači kancelárskeho dokumentu, ale i pri tlači fotografií. Hodnotili sme podľa dosiahnutej rýchlosti tlače, jej kvality, ceny a prevádzkových nákladov. Ak potrebujete šikovného tlačového pomocníka do domácnosti za pár drobných, toto je článok, na ktorý ste čakali.

Fotografie aj z internetu
V tomto článku vám prinášame prehľad niekoľkých služieb, ktoré vám umožnia dopracovať sa k obrázkom vo vysokom rozlíšení aj v prípade, že ste skúsenými fotografmi. Ukážeme vám aj to, ako si veľmi jednoducho urobiť veľkoformátový plagát s bežnou tlačiarňou A4.

Notebooky (nielen) za vysvedčenie.
Prenosné počítače do 650 eur
Školský rok sa skončil a je tu čas odmeniť študentov. Najlepší darček je asi notebook, ktorý sa dá využiť na prácu, ale i zábavu. Ceny notebookov nikdy neboli také výhodné ako teraz, preto neváhajte. Pripravili sme prehľadový test modelov do 650 eur, čo je pod psychologickou hranicou bývalých 20 000 Sk. Nemusíte sa pritom báť, že sú to iba nevýkonné notebooky, ktoré budú slúžiť na surfovanie webom a čítanie e-mailov, to určite nie. Testujeme sedem vhodných a šikovných modelov s uhlopriečkou displeja od 12,1 palca vyššie.

Test grafických kariet
Radeon HD 4770 konečne na svete
Zrejme najčastejšie spomínaná novinka z posledných mesiacov, prvý čip vyrábaný 40 nm procesom, je po dlhom čakaní konečne v našom testovacom centre. Splní vysoké očakávania? A ako dopadne odveký súboj supervýkonných GeForce vs. Radeon po vydaní prelomových ovládačov? Odpovede má náš testovací tím...

Staňte sa majstrom v používaní videokodekov /1.časť
Komprimácia a strih videa už dávno nie sú určené len profesionálom vo filmových štúdiách a televíziách. Počítače dnes umožňujú túto činnosť vykonávať skutočne každému, a preto mnohí neváhajú a púšťajú sa do nej s entuziazmom. Po sérii článkov o strihu a spracovávaní videa vám ako doplnenie prinášame detailný pohľad na komprimačné kodeky. Jednotlivé nastavenia pre mnohých vytvárajú dojem tajomna a chaosu a v nevedomosti použijú nie vždy najvhodnejšie nastavenie. Jednotlivé kodeky sa nielenže navzájom líšia, ale diametrálne odlišné výsledky dosiahnete aj v rámci jednotlivého enkodéra použitým nastavením. Nie každé je vhodné na daný obsah a to, s ktorým ste slávili úspech pri jednom videu, už môže dosahovať žalostné výsledky pri druhom. Čo je teda vhodné kedy použiť? Na to vám odpovieme v našom článku.

Ako sa vyrábajú základné dosky na Taiwane?
Tento rok sme vám už predstavili výrobu notebookov, boli sme aj pri tom, ako sa robia pamäte, a tentoraz sme sa dostali do jedného z najmodernejších výrobných závodov na svete. Počas výstavy Computex sme navštívili fabriku spoločnosti Gigabyte, ktorá sa nachádza asi 40 km južne od hlavného mesta Taipei.

Microsoft Windows 7: Kandidát na najlepší systém?
Microsoft Windows 7 podľa doterajších testov kombinuje jednoduchosť, účelnosť a efektívne využívanie výkonu počítača, navyše sa aj príjemne používa. My sme dlhodobo testovali prvú vydanú verejnú beta verziu tohto systému, ako aj verziu RC, ktorá je už blízko finálnemu produktu. Pripomeňme ešte, že Microsoft už svojim zákazníkom odporúča počkať na Windows 7, ak ešte nezačali s Windows Vista.

Antivírusové novinky úplne zadarmo
Všadeprítomné správy o útokoch hackerov a rôznych „záujmových“ skupín nechávajú mnohých používateľov chladnými. Dôvodov je niekoľko. Môže ísť o nevedomosť alebo istotu prameniacu z toho, že majú nainštalovaný antivírus, jednoducho s tým, že na internete občas nejaký vírus napadne počítač, používateľ akosi podvedome počíta. V tomto článku vám predstavíme viacero antivírusových programov, z ktorých každý je niečím výnimočný.

Júlové vydanie najčítanejšieho IT magazínu PC REVUE nájdete na stánkoch a v hypermarketoch už 3. júla :-)

On-line verziu predchádzajúcich vydaní nájdete na stránke online.pcrevue.sk

  • Počet strán: 112
  • Vydal: DIGITAL VISIONS
  • Rok vydania: 2009
  • Formát: A4
  • Cena: 3,95 eur

Kontakt

Recenzie o publikácií:

Žiadne súvisiace položky
 
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.