ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Odborná literatúra

Časopisy / Informatika / DiGi REVUE 09/2009

picture

DiGi REVUE 09/2009

 

Po prázdninách prichádzame opäť so zaujímavým obsahom DiGi REVUE. Keďže po dovolenkách a rôznych výletoch sa vám doma nakopilo určite množstvo fotiek, poradíme vám ako ich spracovať. V článku Dovolenkové fotografie jednoducho nájdete kopec zaujímavostí a tipov na úrpavu. Ak ste zistili, že váš terajší fotoaparát už nie je to pravé orechové na zaznamenanie vašich zážitkov, prinášame aj test kompaktných fotoaparátov. Pozrieme sa ako funguje technológia PANASONIC VIERA CAST a pomôžeme vám aj s výberom hudobného telefónu.


Poďte s nami nazrieť do septembrového vydania magazínu DiGi REVUE :-)

Panasonic VIERA CAST
O systéme VIERA CAST sme informovali už na jar. Počas prázdnin do redakcie dorazili prvé produkty, v ktorých je táto technológia implementovaná. Mali sme k dispozícii plazmový televízor Panasonic TX-P46Z11, ďalej Blu-ray prehrávač Panasonic DMP-BD80 a bezdrôtový systém domáceho kina SC-ZT1. Naším primárnym cieľom bolo overiť si, ako sa dá využiť VIERA CAST na Slovensku, aký internet je na to potrebný a čo z toho možno vyťažiť.

Spracúvame fotky z dovolenky
Deň po príchode z dovolenky – karta vo fotoaparáte plná fotografií a vy ju s hrôzou zasúvate do čítačky kariet. To zasa bude práce. Roztriediť asi 2000 fotografií, niektoré možno aj upraviť pomocou staručkého programu, to si vyžaduje veľa námahy a zaberie kopu času. My vám ponúkame nástroje, ktoré to všetko zvládnu za oveľa kratší čas. Nerobte si však ilúzie, vaša účasť pri práci bude stále potrebná.

Kompaktné fotoaparáty
Najpredávanejší segment fotoaparátov tvoria modely s nižšou predajnou cenou. Rovnako je dosť veľa používateľov, ktorí hľadajú drahší model, ale žiadajú pokročilé vlastnosti. Požiadali sme preto dodávateľov o dodanie dvoch modelov, pričom sme chceli jednak čo najlacnejší fotoaparát, jednak fotoaparát s maximálnou výbavou, ale cenou do 500 eur/15 063 Sk.

Domáci fotolab
Už pri rozlíšení objektívu fotomobilu 3,2 Mpix sa môžu vydariť skutočne dobré snímky. Dnes fotí už asi každý. Čo sa však stane s fotkami po návrate z dovolenky? Raz, dvakrát, trikrát si ich prezrieme v priateľmi na počítači a potom začnú zapadať digitálnym prachom. Sme takí zaneprázdnení, že nemáme čas si ich ani len pretriediť, poriadne archivovať či vytlačiť a zachovať príjemné spomienky na dovolenku vo forme albumu. Máme pre vás riešenie, ako s úsmevom zvládnuť tlač fotografií v domácom prostredí – ide o domáci fotolab. Malé jednoúčelové zariadenie, určené výlučne na tlač fotografií, najmä vo formáte 10 × 15 cm. Stačí spustiť, vložiť pamäťovú kartu, vybrať fotografiu a približne o minútu držíte v rukách fotografiu bez toho, aby ste museli utekať do profesionálneho fotolabu a späť. V tomto článku sa dozviete o fotolaboch všetko.

Hudobné telefóny ako MP3 prehrávače
Transformácia mobilných telefónov na zariadenia, ktoré umožnia viac než volať a písať správy, resp. využívať akékoľvek telefonické služby, prebieha už niekoľko rokov. Výrobcovia ponúkajú modely, ktoré sú orientované ako fotomobily, hudobné či pracovné mobily. Takto by sme mohli pokračovať ďalšími kategóriami. V tomto teste sa detailne pozrieme na funkcie a možnosti piatich hudobných telefónov, ktoré majú zlepšený hudobný prehrávač a výrobca ich prezentuje ako hudobné či multimediálne telefóny.

Septembrové dvojčíslo magazínu DiGi REVUE nájdete na stánkoch a v hypermarketoch už 5. septembra :-)

  • Počet strán: 40
  • Vydal: DIGITAL VISIONS
  • Rok vydania: 2009
  • Formát: A4
  • Cena: 2,62 eur

Kontakt

Recenzie o publikácií:

Žiadne súvisiace položky
 
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.