ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Odborná literatúra

Časopisy / Informatika / PC REVUE 10/2009

picture

PC REVUE 10/2009

 

Prichádza jeseň a tak ako príroda mení svoj šat, aj PC REVUE k vám prichádza v novom šate, s novou obálkou a s množstvom zaujímavých tém. V tomto vydaní sa pozrieme na výstavu IFA, ktorá sa konala v Berlíne a predstavíme vám množstvo noviniek, ktoré ešte len prídu na trh.

Ukážeme vám ako profesionáli zachraňujú dáta z pamäťových médií pomocou rôznych technológií a uvidíte aj celý proces výroby nášho DVD REVUE. Pre tých, ktorí si nevedia predstaviť svoju existenciu bez notebooku, máme pripravené Notebooky na dlhé cesty, ktoré vydržia pracovať dlhšie ako 10 hodín. Zvukové karty a čipy dnes tvoria neoddeliteľnú súčasť domácich počítačov. Bez problémov si vďaka nim môžeme na počítači prehrať hudbu, zahrať hry a pozerať filmy. Pod lupou preskúmame zvukové karty minulosti a budúcnosti.

Na svoje si prídu aj vášniví hráči, pretože sa pozrieme na hernú výbavu do terénu aj domov. Exkluzívne ako prvé médium na Slovensku sme pre vás otestovali technológiu, ktorá možno o pár rokov pokryje veľa dedín na Slovensku. Ako je to s technológiou CDMA na Slovensku sa dozviete v tomto vydaní magazínu PC REVUE.

Poradíme Vám ako si bezplatne zabezpečiť váš počítač. Aj tento mesiac prinášame softvérový výber ktorý obsahuje známe utility, ale aj programy, ktoré majú v PC REVUE premiéru. Veríme, že aj toto vydanie PC REVUE, ktoré je plné pútavých článkov zaujme vašu pozornosť.

Ak ste doteraz márne hľadali naozaj kvalitný výber softvérových aplikácií pre svoj počítač, prípadne by ste si konečne zahrali nejakú hru alebo pozreli zaujímavý dokument, určite vás októbrové DVD REVUE osloví. Tentoraz sme sa venovali výberu softvérových riešení, programov a aplikácií, ktoré sú vhodné na každodenné používanie. Na vypaľovanie vám prinášame v úplnej verzii riešenie Ashampoo Burning Studio 2010, ktoré ponúka veľmi prehľadné rozhranie a množstvo funkcií. Ak sa práve chystáte na vodičské skúšky a radi by ste si okrem lekcií potrénovali aj doma, je tu pre vás program slovenského pôvodu Autoškola FREE v4.

Veľkú pozornosť sme tento mesiac venovali aj zabezpečeniu počítača. Odporúčame vám vyskúšať Norton Internet Security 2009 v českej mutácii. Nezabudli sme ani na multimediálny obsah, videoreportáže, videorecenzie a ukážky herných videí. Čerešničkou na torte je 24-minútová videoreportáž z výstavy IFA v Berlíne, okrem toho sme pridali aj fotogalériu počítačovej a spotrebnej elektroniky. Ak ste si poskladali nový počítač a potrebujete operačný systém, na DVD REVUE nájdete aj populárnu distribúciu Gentoo, ktorú stačí len vypáliť a môžete ju slobodne používať.


Pozrite sa spolu s nami, čo všetko vám prináša októbrové vydanie PC REVUE :-)

Novinky
V novinkách sa tento mesiac dozviete hlavne o prenosných prístrojoch na multimediálnu zábavu, atramentových tlačiarňach a multifunkciách. Zistíte, ako sa dá využiť slnečná energia na nabíjanie vašich prenosných zariadení a ako schladiť horúci procesor. Pozornosť venujeme aj nových USB kľúčom, taškám na notebooky a univerzálnym napájacím zdrojom. Úplnou špecialitou je robot, ktorý sa ovláda cez počítač, pričom sme mali k dispozícii verziu, ktorá je prepojená cez Wi-Fi.

IFA 2009 Berlín
Multimediálna výstava v Berlíne priniesla veľa noviniek aj v oblasti počítačov. Je jasné, že internet a počítače prenikli do obývačky, televízory sú v podstate počítače s veľkým displejom a efektným dizajnom. Predstavujeme vám najnovšie multimediálne a superľahké notebooky, tlačiarne s integrovaným tlačidlom na tlač z obrazovky, mobilné telefóny s výkonom blížiacim sa k notebookom a all-in-one počítače v tom najefektnejšom dizajnovom vyhotovení. Prezreli sme si aj hudobnú výbavu k počítačom a MP3 prehrávačom, reproduktory či slúchadlá. Pozrite si aj naše 24-minútové video, ktoré sme na tejto výstave natočili.

Profesionálna záchrana dát z pamäťových médií
Navštívili sme špecializované pracovisko, kde sa realizuje záchrana dát z havarovaných diskov a iných pamäťových médií. Je to pracovisko s ultračistým prostredím a profesionálnou výbavou. Videli sme, ako sa realizujú zásahy, v akom stave sa sem dostávajú disky a ako sa realizuje oprava v prípade kľúčov USB. Na toto pracovisko sa pozriete spolu s nami, pretože sme pre vás pripravili detailné video.

Ako sa vyrába DVD REVUE?
Nedávno sme zverejnili, ako sa malosériovo vyrábajú CD/DVD médiá, tentoraz vás zavedieme do skutočnej lisovne. Vybrali sme jednu z technologicky najlepšie pripravených firiem, sledovali sme spôsob výroby DVD od dodávky plastových granúl cez vylisovanie DVD, nanesenie reflexnej vrstvy až po vytvorenie obálky a uloženie médií v sklade. Môžete sa pozrieť spolu s nami, ako to v takejto profesionálnej výrobni vyzerá.

Privítajte Intel Core i5
Spoločnosť Intel uviedla nielen nové procesory, ale kompletnú novú platformu. Do predajní vtrhla lavína základných dosiek s novou čipovou súpravou Intel P55, do ponuky Intelu pribudli tri nové procesory. Záujemcovia o upgrade PC si majú nad čím lámať hlavu. Predsa len upgrade celej základnej dosky znamená obyčajne značnú investíciu. Stojí výkon týchto nových CPU za všetky tie problémy? Naša odpoveď znie: rozhodne áno. Viac už v špecializovanom článku.

Notebooky: Výdrž > 10 hodín
Aj vás hnevá, keď vám notebook po pár hodinách či dokonca po pár desiatkach minút práce zahlási, aby ste ho pripojili k elektrickej sieti? Aj nás to hnevá, a poriadne. Rozhodli sme sa preto pohľadať na trhu modely s čo najdlhšou výdržou. Myslíme tým notebooky, ktoré vydržia pracovať na jedno nabitie dlhé hodiny, hodiny a ešte ďalšie hodiny. Každý z testovaných notebookov vydržal pracovať na jedno nabitie viac ako desať (!) hodín. Chcete poznať najlepšieho bežca na dlhé trate? Radi vám ho predstavíme.

Zvukové karty
Zvukové karty a čipy dnes tvoria neoddeliteľnú súčasť domácich počítačov. Bez problémov si vďaka nim môžeme na počítači prehrať hudbu, zahrať hry a pozerať filmy, bez čoho by si mnoho ľudí už ani nedokázalo predstaviť domáci počítač. Kvalitné reproduktory spolu s dobrou zvukovou kartou môžu výrazne prehĺbiť a umocniť zážitok z akčnej scény filmu, prípadne pomocou priestorového zvuku dopriať hráčovi oveľa realistickejší zážitok pri hre.

Herná výbava do terénu i domov
Chcete skutočne profesionálne reprezentovať svoj herný tím aj na cestách? Ak so sebou nechcete ťahať svoje drahé a nie práve spratné domáce vybavenie, prečítajte si náš článok.

Ako je to s technológiou CDMA na Slovensku?
Hrochoť – maličká obec na strednom Slovensku neďaleko Banskej Bystrice a Zvolena. Na prvý pohľad sa ničím nelíši od ostatných slovenských dediniek. Rozdiel sme našli v centre dediny, kde sa týči asi 30 m vysoký stožiar, sfarbený nazeleno. Na prvý pohľad je to bežný mobilný vykrývač, v skutočnosti však ide o vysielač, na ktorom sú prichytené rádiové časti dátovej technológie CDMA. Orange práve v tejto dedinke spustil svoj prvý pilotný projekt mobilného pokrytia vidieckych častí širokopásmovým internetom. Exkluzívne sme pre vás ako prvé médium na Slovensku otestovali technológiu, ktorá o pár rokov asi pokryje veľa dedín na Slovensku.

SW novinky
Softvérový výber na tento mesiac obsahuje známe utility, ale aj programy, ktoré majú v PC REVUE premiéru. Ak používate jednoduché utility na napaľovanie alebo staršiu verziu nástroja Ashampoo Burning Studio, oplatí sa pouvažovať nad inštaláciou najnovšej verzie s označením 2010. Nové funkcie, rýchlosť a prívetivé prostredie stoja za to. Na DVD REVUE takisto nájdete najnovšiu aplikáciu Poštové smerovacie čísla, ktorá vám pomôže pri dennej korešpondencii alebo občasnej potrebe nájsť poštové smerovacie číslo. Nová verzia prináša aj hľadanie podľa ulíc v konkrétnom meste a takisto prehľadnú mapku. Výhodná je aj databáza miest Českej republiky vrátane mapového zobrazenia.

Zabezpečujeme PC úplne zadarmo
V tomto článku predstavujeme programy na ochranu počítača, ktoré poslúžia ako hlavná obranná línia pred jeho napadnutím zvonku alebo zvnútra. Na internete možno nájsť veľa aplikácií na ochranu PC zadarmo. Treba si však dobre vybrať , aby ste po nesprávnom výbere nemuseli preinštalovať operačný systém. My sme starostlivo vybrali a otestovali tie najlepšie, pričom voľbou ktoréhokoľvek programu z našej vzorky si spoľahlivo zabezpečíte počítač. Ponúkame aj rady na zlepšenie nastavenia programov alebo lepšie ozrejmenie niektorých funkcií.


Októbrové vydanie najčítanejšieho IT magazínu PC REVUE nájdete na stánkoch a v hypermarketoch už 5. októbra :-)

  • Počet strán: 120
  • Vydal: DIGITAL VISIONS
  • Rok vydania: 2009
  • Formát: A4
  • Cena: 3,95 eur

Kontakt

Recenzie o publikácií:

Žiadne súvisiace položky
 
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.