ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Odborná literatúra

Časopisy / Informatika / DiGi REVUE 11/2009

picture

DiGi REVUE 11/2009

 

V novembrovom vydaní magazínu DiGi REVUE sa pozrieme na zúbok službám OVI, ktoré ponúka spoločnosť Nokia svojim používateľom. V rubrike po čom ženy túžia vám predstavíme niekoľko zaujímavých mobilných telefónov pre nežnejšie polovičky. S prichádzajúcimi sviatkami možno uvažujete nad kúpou darčeka pod stromček. Môžete si vybrať jeden spoločný pre celú rodinu. Vhodnou by mohla byť napríklad videokamera, ktorá zaznamená dôležité okamihy vášho života. Predstavíme vám niekoľko cenovo dostupných modelov.


Ukážeme vám fotoaparát so vstavaním projektorom a pozrieme sa aj na ďalšie novinky z oblasti spotrebnej elektroniky.

Poďte sa s nami pozrieť čo všetko vám prináša novembrové DiGi REVUE :-)

Prvý kontakt so službami OVI
Tri písmenká, s ktorými sa čoraz častejšie stretávame v mobilných telefónoch Nokia. Nastal ten správny čas, aby sme sa pozreli lepšie na tieto služby a spoznali všetky výhody, ale aj nedostatky Ovi. Ide o nový portál s rôznymi integrovanými službami pod jednou strechou.

Ach tie naše mobily...
Pamätám si (aj keď iba matne) na začiatok éry mobilných telefónov u nás. Boli to veľké škatule so slúchadlom, ktoré sa hmotnosťou skoro vyrovnali malej veľrybe a ich cena bola taká, že by ste si namiesto toho mohli pokojne dovoliť mesačnú luxusnú dovolenku v Karibiku. O niečo neskôr prišli revolučné „tehly“, ako sme ich vtedy nazývali, s jednou veľkou výhodou – bolo to už len slúchadlo bez škatule, aj keď mnohým pripomínalo skôr osobnú zbraň a vo vnútornom vrecku saka tento telefón vyzeral minimálne ako Colt M1911. Mobilný telefón mal vtedy len málokto, pokrytie bolo chabé a cena jednej minúty hovoru bola z dnešného pohľadu priam astronomická. Spoplatnené boli aj prichádzajúce hovory.

Videokamery nie len pre bohatých
Natočiť si video sa vždy oplatí. Je to živá spomienka na prvé kroky dieťaťa, video je fajn aj ako záznam z akcií, osláv a stretnutí. Hlavne s nástupom sociálnych sietí popularita videa ešte vzrástla. Najviac to asi vidno na serveri YouTube, kde nájdete zaujímavé videá (vrátane našich redakčných). Video síce môžete natočiť aj mobilným telefónom, dnes to už naozaj nie je žiadny zázrak, lenže videokamera integrovaná v mobile má veľmi obmedzené možnosti.

Fotoaparát integrovaný s projektorom
Súčasné projektory dospeli do štádia, že môžu byť extrémne malé. Ide o LED projektory, ktoré síce nemajú vysoký výkon, ale zmestia sa aj do dlane. Vznikla tak celkom logická myšlienka integrácie projektora do fotoaparátu. Používateľ tak získava unikátne riešenie, ktoré mu umožňuje zachytené fotografie okamžite prezentovať skupine divákov.

3M Pro 120
3M uviedlo pred niekoľkými rokmi do života LED technológiu podsvietenia projektorov, dnes prichádza ďalší evolučný model, ktorý sa môže pochváliť o kúsok lepšou svietivosťou, ale najmä ešte lepšou mobilitou, keď na jedno nabitie vymeniteľnej batérie vydrží prezentovať takmer štyri hodiny bez pripojenia k elektrickej sieti. Chcete vytvoriť štýlovú kancelársku prezentáciu alebo si jednoducho pozrieť futbalový zápas na chate na veľkej obrazovke?

Sony Ericsson Satio
Model pôvodne nazvaný Idou a napokon premenovaný na Satio sa môže označiť aj za vlajkovú loď vianočnej ponuky značky Sony Ericsson. Telefón dvoch tvárí – spredu funkčne prepracovaný smartphone, zozadu 12,1-megapixelový kompakt s xenónovým bleskom. Srdcom Satia je operačný systém Symbian Series60 piatej generácie, čo je pri tejto značke veľmi netradičný krok. Treba však jedným dychom dodať, že tento operačný systém mu veľmi sluší a robí zo Satia ešte o kúsok lepší telefón.

LG GD900
Dotykový multimediálny telefón s veľkým širokouhlým displejom je ovládaný výlučne vašimi dotykmi. Po vysunutí numerickej klávesnice zistíte, že aj tá sa ovláda dotykovo. Navyše je štýlovo priesvitná. Áno, cez klávesnicu skutočne vidíte z jednej strany na druhú. GD900 je extravagantný, rozhodne štýlový telefón s prepracovaným grafickým prostredím, no jeho silnou stránkou zostáva štýlovosť. Prečo? Zistite to spolu s nami.

Zoner Photo Studio 12
Tradične na jesennú sezónu pripravila spoločnosť ZONER software novú verziu programu Zoner Photo Studio. Edícia 12 sa zameriava na zásadné inovácie s vysokou pridanou hodnotou. Už po prvom spustení zaujme nový vzhľad aplikácie. Ako východiskové je nastavené moderné tmavé rozhranie, ktoré umožňuje používateľovi sústrediť sa na vlastné úpravy fotografií a neodpútava pozornosť.

Novembrové vydanie magazínu DiGi REVUE nájdete na stánkoch a v hypermarketoch už 5. novembra, iba za 1,30 eur :-)

  • Počet strán: 40
  • Vydal: DIGITAL VISIONS
  • Rok vydania: 2009
  • Formát: A4
  • Cena: 1,30 eur

Kontakt

Recenzie o publikácií:

Žiadne súvisiace položky
 
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.