ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Odborná literatúra

Časopisy / Informatika / PC REVUE 12/2009

picture

PC REVUE 12/2009

 

Vianoce sú už za dverami a aj decembrové číslo PC REVUE je plné prekvapení. Ako jediní Vám prinášame hĺbkovú recenziu nového kancelárskeho balíka Microsoft Office 2010 a jeho Beta verziu nájdete aj na našom DVD. Odporučíme vám zaujímavé produkty, ktoré môžete podarovať svojim blízkym na Vianoce alebo zakúpiť do firmy pred koncom roka. Vedeli ste, že aj v odľahlých obciach je dostupný rýchly internet? My vám ho predstavíme. Dozviete sa, či je lepší na notebooku Windows Vista alebo Windows 7. Na lepšie časy sa blízka aj v grafických kartách a my vám prinášame tie najhorúcejšie novinky. V teste lacných notebookov nájdete vianočnú ponuku, z ktorej si určite vyberiete. Prinášame vám aj prehľad atramentových multifunkčných zariadení a projektorov pre domáce kino. Na trhu sú už aj novinky bezpečnostných programov a u nás sa o nich dočítate v podrobných recenziách.


To samozrejme nie je všetko. V decembrovom vydaní PC REVUE nájdete oveľa viac zaujímavých vecí, stačí ho len otvoriť a pustiť sa do čítania :-)

Sú tu Vianoce a pre našich čitateľov sme pripravili darčeky vo forme špeciálneho obsahu. Nakrútili a spracovali sme pre vás viac 2,5 hodiny videí, predstavíme vám v nich niekoľko noviniek a zavedieme vás na zaujímavé podujatia. Nájdete tu videorecenzie výkonných tlačiarní, pozriete sa spolu s nami na to, ako možno zaviesť širokopásmový internet aj do odľahlých obcí. Skočíme si spolu do Barcelony na predstavenie veľkoformátových tlačiarní HP, zistíte, akú multimediálnu výbavu si zaobstarať do obývačky. Zavítali sme aj na podujatie Microsoft SE3, kde bol do hĺbky predstavený najnovší operačný systém.

Samozrejme, nezabudli sme ani na špeciálne verzie programov. Medzi nimi nájdete antivírusové riešenie AVG Anti-Virus 9.0 CZ, ktoré kompletne ochráni váš počítač, a to po dobu pol roka úplne bezplatne. Vyskúšať môžete aj najnovší balík Microsoft Office 2010 beta, ktorý môžete používať do 31. 10. 2010. Pri správe a úprave fotografií vám určite pomôže program Zoner Photo Studio 12, ktorý môžete používať v edícii Professional po dobu troch mesiacov. Následne sa môžete rozhodnúť pre zvýhodnený nákup tejto edície, prípadne budete neobmedzene používať nižšiu verziu Xpress. Na tohtomesačnom DVD nájdete aj linuxovú distribúciu Ubuntu 9.10, ktorá prináša množstvo inovácií a estetické grafické rozhranie.

Pozrite sa spolu s nami, čo všetko vám prináša vianočné vydanie PC REVUE :-)

Novinky
V tejto časti noviniek sme sa sústredili na produkty, ktoré sa dajú použiť aj ako šikovné vianočné darčeky. Nájdete tu doplnkovú výbavu pre počítač, mobilný telefón alebo MP3 prehrávač. Ďalej sme sa v tejto časti venovali netradičným skrinkám pre počítače, spôsobu ako ušetriť na elektrickej energii ale aj tomu ako si cez Vianoce urobiť poriadok s káblami. Poradíme, aký si vybrať USB kľúč, reproduktory ale aj napájací zdroj.

Microsoft Office 2010 a jeho novinky
Kancelársky balík Microsoft Office už dospel do verzie s označením budúceho roka a my sme sa pozreli detailne na jeho možnosti. Nájdete ho aj na našom DVD REVUE a môžete ho používať do 31. 10. 2010. Najdôležitejšie zmeny sú v integrácii sociálnych sietí do Outlooku, možnosti prispôsobenia ovládania, zaradení grafického editora a videoeditora priamo do prostredia Office. Ďalej sa nový balík lepšie vyrovná s veľkým množstvom mailov a umožňuje pohodlnejšie hľadanie informácií.

Vianočné darčeky
V tomto článku vám poradíme, čo kúpiť pod vianočný stromček. Ak teda premýšľate, čím potešiť jeho alebo ju, či kúpiť spoločný darček do rodiny, máme pre vás dobré tipy, rozdelené do cenových kategórií. Špeciálne sme sa venovali aj firmám, ktoré na konci roka zvyknú investovať do nákupov niekedy hlavne na zníženie daňového základu.

Internet aj v odľahlých obciach
PC REVUE určite nie je obmedzené na Bratislavu a veľké mestá. Zaujíma nás situácia aj v odľahlých dedinkách. Práve preto sme sa zamerali na novú technológiu miniDSLAM, ktorá prináša vysokorýchlostný internet aj do obcí. Navštívili sme menšiu obec v chudobnejšom regióne a pátrali sme po tom, čo na to treba, ako sa k takémuto internetu dostať a koľko sa za to platí. Odpovede na tieto otázky nájdete v našom článku, ale hlavne vo videorecenzii, ktorú ponúkame na DVD REVUE.

Test notebookov pod stromček
Lacný notebook dnes už nie je nevýkonný počítač. Ceny hardvéru neustále klesajú, na trhu sa objavujú lacnejšie a lacnejšie konfigurácie notebookov, ktoré už možno dobre využiť. Rozhodli sme sa preto pozrieť na aktuálnu ponuku na trhu, pretože ide o ideálny darček pod vianočný stromček. Zamerali sme sa na plnohodnotné 15-palcové notebooky, teda nie na netbooky či mininotebooky. Otestovali sme sedem notebookov v cene pod 640 eur s DPH vrátane legálneho operačného systému. Ak chcete kúpiť notebook pod stromček, toto je článok, na ktorý ste čakali.

DirectX 11 na lepšiu grafiku
Spolu s novinkami teraz prichádza na grafické karty aj hardvérová podpora prelomového DirectX 11. Neboli sme takí vzrušení v časoch prechodu na DirectX 10, už vôbec nie pri odbočke k DirectX 10.1, ale „jedenástka“ je iná káva. Táto verzia totiž prináša podstatné zmeny, po ktorých sme nielen my volali už dlho. To otvára nevídané tvorivé možnosti. Jedno je isté, budúcnosť grafiky na našich monitoroch je v dobrých rukách a technologické štandardy ju už azda ďalej nebudú brzdiť. Viac sa dozviete v našom článku.

Multifunkčné zariadenia pod stromček
Do vianočného vydania sme zaradili test najnovších modelov atramentových multifunkčných zariadení. Vyskúšali sme jedenásť modelov, určených pre širokú skupinu používateľov. Teraz je naozaj z čoho vyberať a používatelia, ktorí nehľadajú to najlacnejšie na trhu, si prídu na svoje. Výrobcovia totiž posúvajú latku vyššie a už za relatívne výhodnú cenu dostane používateľ podstatne viac funkcií ako pred rokom. Navyše celkovú hodnotu zariadení podstatne zvyšujú rozličné „vychytávky“ a doplnkové funkcie.

Ušetrite pri nákupe televízora
Dnešný trh ponúka veľa kombinovaných riešení, ktoré poskytujú funkcionalitu viacerých prístrojov zároveň. Do tejto kategórie patria aj LCD monitory s integrovaným TV tunerom. Ak teda plánujete na Vianoce nákup nového zariadenia napríklad do detskej izby a potrebujete ušetriť miesto aj finančné prostriedky, toto je správna cesta. Prinášame vám test šiestich modelov LCD monitorov s integrovaným TV tunerom, pri ktorých sme si tentoraz všímali najmä modul na príjem televízneho signálu. Na tento článok nadväzuje aj špecializovaný test TV tunerov predovšetkým pre notebooky vo vyhotovení kľúčov USB. Pozriete sa teda spolu s nami, ako sa možno za pár eur dostať k televíznemu vysielaniu.

HP – Sky Room
Keď sa dnes spomenie možnosť komunikácie s využitím počítača a prenosom obrazu a hlasu cez internet, najčastejšie vám asi napadne Skype. Áno, je to nástroj zadarmo, veľmi populárny a často sa využíva na riešenie pracovnej i osobnej komunikácie. Má však niekoľko nevýhod, najväčšie z nich sú malá bezpečnosť prenášaných údajov a niekedy až privysoká internetová prevádzka, ktorá vznikne na vašom počítači po inštalácii klienta pre tento program. Navyše aj kvalita prenášaného obrazu a zvuku je v niektorých prípadoch nízka. Na bežnú komunikáciu medzi priateľmi je to vyhovujúce, ale v pracovnom nasadení sa začína črtať nové riešenie. Prichádza s ním spoločnosť HP a produkt má označenie SkyRoom.

Windows 7 verzus Windows Vista
Toto porovnanie sa stalo po 22. októbri jednou z najpálčivejších a zároveň aj najdiskutovanejších tém vo svete softvéru. Aký je však Windows 7 skutočne v bežnom živote pri náročných testoch? Ako funguje na notebooku v porovnaní s Windows Vista? Vytvorili sme jednoduchý a pritom praktický test – vzali dva úplne identické notebooky od rovnakého výrobcu, na jednom z nich bol továrenský predinštalovaný operačný systém Windows Vista a na druhom Windows 7. Dosiahla „sedmička“ lepšie výsledky? Lepšiu výdrž? Lepšiu stabilitu? Je rýchlejšia? To všetko sa dozviete v tomto teste.

Inteligentné telefóny
V tomto teste predstavíme mobilné telefóny z dvoch rozdielnych platforiem. Výhoda modelov s operačným systémom Windows Mobile je v tom, že používateľ dostáva prepracované prostredie podobajúce sa na operačné systémy Microsoft Windows pre bežné počítače a takisto dobrú podporu v oblasti dostupných aplikácií. Na druhej strane operačný systém Symbian umožňuje v mnohých smeroch lepšie ovládanie, a to najmä v teréne, a zariadenie je ľahko použiteľné aj bez rôznych grafických a funkčných nadstavieb. Jednoznačne teda nemôžeme odporúčať konkrétny systém, no radíme vám hľadať inteligentný telefón skôr podľa technických parametrov, dizajnu a hardvérových prvkov než podľa operačného systému, ktorý v ňom beží.


Decembrové vydanie najčítanejšieho IT magazínu PC REVUE nájdete na stánkoch a v hypermarketoch už 4. decembra :-)

  • Počet strán: 128
  • Vydal: DIGITAL VISIONS
  • Rok vydania: 2009
  • Formát: A4
  • Cena: 3,95 eur

Kontakt

Recenzie o publikácií:

Žiadne súvisiace položky
 
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.