ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Odborná literatúra

Časopisy / Informatika / INFOWARE 01/2010

picture

INFOWARE 01/2010

 

V januárovom vydaní magazínu INFOWARE vám prinášame množstvo zaujímavých informácií. Venujeme sa aj veľkej téme Business Analytics and Optimization - „Úspešná prevencia je neporovnateľne lacnejšia ako následná liečba,“ tvrdia lekári a my s tým súhlasíme. Neplatí to však len v medicíne.

Podnikateľom poradíme aj v oblasti Prenájom služieb dátového centra - migrácia IT z firemných serverovní do moderných dátových centier prebieha už nejaký čas, takže s týmto procesom a s jeho pozitívnymi dôsledkami sú už k dispozícii bohaté skúsenosti.

Januárové vydanie INFOWARE vám však prináša aj mnoho ďalších užitočných informácií, ktoré by ste nemali prehliadnuť.

Poďte s nami nazrieť do januárového vydania INFOWARE :-)


Novinky
Medzi novinkami nájdete množstvo informácií zo sveta produktov, technológií, života IT firiem, trendov v rôznych oblastiach IT a telekomunikácií. Dozviete sa aj o nástrahách, ktoré stretávame na internete.

Business Analytics and Optimization
„Úspešná prevencia je neporovnateľne lacnejšia ako následná liečba,“ tvrdia lekári a my s tým súhlasíme. Neplatí to však len v medicíne. Potvrdzuje to aj londýnsky hasičský zbor, ktorý má na starosti viac ako tri milióny domácností s populáciou 7,5 milióna ľudí, rozložených na 1500 štvorcových kilometroch. Pri takýchto rozmeroch je pasívne čakanie na hlásenia z tiesňovej linky hazardom s ľudskými životmi a majetkom občanov.

Prenájom služieb dátového centra
Migrácia IT z firemných serverovní do moderných dátových centier prebieha už nejaký čas, takže s týmto procesom a s jeho pozitívnymi dôsledkami sú už k dispozícii bohaté skúsenosti. Používatelia centralizovaných dátových centier dokážu svoje IT prostredie riadiť lepšie ako distribuované IT, teda IT rozdrobené na jednotlivé oddelenia. Toto pozitívum sa, samozrejme, nevzťahuje len na migráciu z distribuovanej informatiky priamo do prenajatého priestoru v dátovom centre, ale aj na vnútropodnikovú konsolidáciu, pretože nároky na správu a zabezpečenie množstva serverov a dátových úložísk pri distribuovaných systémoch pohlcujú veľkú časť prostriedkov IT oddelení.

Riadenie úrovne služieb v IT outsourcingu
Ako postupne rastie tlak na vývoj a prevádzku zákaznícky orientovaných služieb vo firmách, od útvarov IT sa čoraz viac požaduje poskytovanie výkonných a kvalitných služieb. Zavedenie vhodného procesu riadenia úrovne služieb IT je prvý predpoklad úspechu IT organizácie pri spĺňaní takýchto očakávaní, či už ide o IT služby poskytované interne vlastnou IT organizáciou, alebo externými dodávateľmi, prípadne kombinovane.

Riešenie pre e-Government
Podľa nedávno zverejnenej štúdie agentúry Economist Intelligence Unit patrí Slovensko medzi niekoľko málo krajín, ktoré pokračujú v ICT projektoch i napriek prebiehajúcej ekonomickej kríze, pretože veria, že informačné a komunikačné technológie sú rozhodujúcim predpokladom ekonomickej prosperity a majú sa uprednostňovať pred inými oblasťami. Prieskum, ktorý sponzorovala spoločnosť Oracle, prebiehal v 17 krajinách strednej a východnej Európy a zameral sa predovšetkým na vládne investície do ICT a priebeh digitálneho rozvoja regiónu.

Januárové vydanie magazínu pre IT profesionálov INFOWARE nájdete na stánkoch už 5. januára :-)

  • Počet strán: 48
  • Vydal: DIGITAL VISIONS
  • Rok vydania: 2010
  • Formát: A4
  • Cena: 1,96 eur

Kontakt

Recenzie o publikácií:

Žiadne súvisiace položky
 
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.