ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Odborná literatúra

Časopisy / Informatika / BZ! 06/2010

picture

BZ! 06/2010

 

V júnovom vydaní magazínu BZ! si posvietime na moderné technológie určené pre špiónov. Ukážeme vám aj jeden z najperspektívnejších spôsobov výroby elektrickej energie. Je ním zužitkovanie slnečného žiarenia, ktoré ako bohatý energetický zdroj je k dispozícii zadarmo a neobmedzene (Fotovoltaika). Venovať sa budeme aj 3D technológiám, ktoré sú budúcnosťou v zobrazovaní. Prestavíme Apple MacMini, či nadupaný mobilný telefón HTC HD mini. Otestovali sme aj 11 tašiek na notebooky. Z ponuky si vyberie naozaj každá dáma. Tradične sme mysleli aj na pánov a nadšencov vedy. Nechýba však ani množstvo ďalších noviniek a zaujímavostí z biznisu a zábavy.


Poďte sa s nami pozrieť čo všetko vám prináša júnové vydanie BZ! :-)

Technické hračky pre špiónov
Pri sledovaní špionážnych filmov vám určite napadlo, že máloktoré povolanie (v tomto prípade sa hodí aj výraz poslanie) je tak bytostne závislé od moderných technológií ako práve tento spôsob utajeného zberu informácií. Špióni 80. rokov by nám nekonečne závideli bežné mobily s fotoaparátmi a kamerami, a tí „vyslúžilí“ si určite povzdychli, čo všetko by s takou hračkou boli dokázali.

Fotovoltaika má budúcnosť
Jeden z najperspektívnejších spôsobov výroby elektrickej energie je zužitkovanie slnečného žiarenia, ktoré ako bohatý energetický zdroj je k dispozícii zadarmo a neobmedzene. Obrovské množstvo energie dopadajúce na povrch Zeme zo Slnka (89 petawattov) by súčasnú celosvetovú spotrebu pokrylo 6000-krát. Jeden petawatt predstavuje 1 biliardu wattov (1015 W) alebo 1 000 000 000 000 000 wattov. Celkové množstvo výkonu vyžiareného Slnkom na plochu je označované ako slnečná konštanta a na Zemi dosahuje v priemere 1,367 kW/m2. Slnečné žiarenie je na zemskom povrchu menšie ako mimo atmosféry, pretože zemská atmosféra pohltí 20 až 40 percent elektromagnetického žiarenia a určitá časť sa zasa ako infračervené žiarenie odrazí späť do vesmíru.

Fotografie s tretím rozmerom alebo priestorové videnie
Trh domácej elektroniky je stále v pohybe, po televízoroch s vysokým rozlíšením (HD) sa do obývačiek dostáva tretia dimenzia (3D). Nedávno sa na trhu objavili prvé monitory podporujúce full HD 3D a k dispozícii sú už aj projektory, ktoré si „rozumejú“ s priestorovým obrazom. Trojrozmerné zobrazovanie však neobišlo ani počítače. Napríklad výrobca grafických kariet nVidia má v ponuke systémy 3D Vision a 3D Vision Discover na hranie počítačových hier v 3D.

Apple MacMini
V januári uplynulo päť rokov odo dňa, keď Steve Jobs na veľké plátno premietol akronym, ktorý sa našťastie veľmi neujal – BYODKM – Bring your own display, keyboard and mouse. Následne vzal do rúk malý štýlový kváder a ukázal verejnosti najmenší Mac v histórii. Dnes sa Mini dostalo do podoby plnohodnotného a relatívne výkonného počítača s všestranným využitím a už ho netreba brať len ako druhotriedny doplnok v ponuke Apple, určený pre switcherov, ktorí by chceli prejsť na OSX.

Slušný výkon v malom tele
Trendu zmenšovania komunikátorov sa nevyhol ani líder v tejto kategórii, značka HTC, ktorá na trh prináša zmenšeninu svojho populárneho komunikátora, modelu HTC HD. Horúca novinka HTC HD Mini je citeľne menšia ako jej väčší a starší súrodenec (104 × 58 × 12 mm), pritom zostáva rovnako výkonná. Tento smartphone, ovládaný výlučne dotykom, má hmotnosť 110 gramov, telo je vyhotovené z pogumovaného plastu, ktorý je veľmi príjemný na dotyk a nezachytáva odtlačky prstov. Po odstránení krytu batérie nás šokovalo sýtožlté vnútro prístroja – pokojne by mohla byť jedna edícia HD Mini aj takáto.

11 notebookových tašiek pre každú dámu
Poznáte to. K novým šatám treba nové topánky. A k novým topánkam, samozrejme, novú kabelku, resp. podľa dnešnej módy by sme mohli povedať „kabelu“... No táto móda má viacero výhod a jedna z nich je aj v tom, že do veľkej tašky schováte veľa vecí, dokonca aj notebook. Mnoho žien vo svojej práci využíva notebook ako jeden z pracovných nástrojov a potrebuje ho mať neustále pri sebe. Neznamená to však, že notebook musí nosiť vo veľkej čiernej taške klasického strihu, aby všetci naokolo vedeli, že tam má notebook. Okrem toho sa tá taška nemusí hodiť k jej outfitu, čo je ďalší dôvod zbaviť sa notebooku aj s taškou čo najskôr, aby nekazil celkový dojem.

Kompletný obsah júnového vydania BZ!

Júnové vydanie magazínu BZ! nájdete v stánkoch a v hypermarketoch 4. marca, iba za 1,90 eur :-)

  • Vydal: DIGITAL VISIONS
  • Rok vydania: 2010
  • Formát: A4
  • Cena: 1,90 eur

Kontakt

Recenzie o publikácií:

Žiadne súvisiace položky
 
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.