ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Odborná literatúra

Časopisy / Informatika / PC REVUE 4/2012

picture

PC REVUE 4/2012

 

Jar je už v plnom prúde, my nezaostávame a prichádzame s novým aprílovým vydaním magazínu PC REVUE. Prinášame vám reportáže z troch kľúčových podujatí, ktoré sa konali v ostatnom období. CeBIT priniesol množstvo produktových noviniek ktoré neopomenieme ani my. V reportáži MWC 2012 sa pozrieme, čo je nové vo svete mobilov.
Na slovenské pomery je takouto udalosťou Notebook Expo. Môžete sa pozrieť na fotoreportáž z tretieho ročníka tejto jedinečnej IT výstavy. Množstvo fotografií z výstavy prinesieme v májovom DVD REVUE.
Dopovieme vám aj príbeh ACTA, ktorý sme načrtli v marcovom vydaní magazínu, predstavíme Windows 8 Consumer Preview a dozviete sa aj o histórii operačného systému Android. Pre vyznávačov veľkých testov sme ich v tomto čísle pripravili hneď niekoľko. Porovnáme ultrabooky, najnovšie inteligentné telefóny a grafické karty, routery či slúchadlá. Poradíme vám, ako nerobiť chyby pri tvorbe web stránok a ukážeme aj možnosti sledovania športu on-line.

Naša ponuka je však oveľa bohatšia. Viac sa dočítate v aprílovom vydaní PC REVUE!


Aprílové vydanie DVD REVUE obsahuje množstvo aplikácií a videí. Prinášame napr. skúšobnú verziu operačného systému Microsoft Windows 8 Consumer Preview. Táto verzia operačného systému nie je určená na produkčnú činnosť a jeho hlavné zameranie je získať spätnú väzbu od používateľov a vyhovieť im. Ideálne je, ak si túto verziu nainštalujete na skúšobný počítač.

Aj tento mesiac sme hrdí na exkluzívnu aplikáciu Ashampoo Gadge It, ktorú dostávate v úplnej verzii. Ide o najnovšiu verziu tohto nástroja, ktorý predstavuje balík na používateľské vytváranie miniaplikácií. Tie sú určené na umiestnenie do bočnej lišty miniaplikácií, prípadne to môžu byť miniaplikácie s voľným umiestnením. Takisto možno vytvoriť miniaplikácie podobné bežným aplikáciám v podobe tlačidiel. Takto môžete automatizovať určité činnosti.
Nasleduje program PDF To Excel Converter, ktorý umožní pretaviť formát PDF do podoby editovateľného formátu XLS. Tento program využijete napr. pri premene naskenovanej podoby formulárov na tabuľky, z ktorých sa budú čerpať dáta. Medzi hlavné výhody patrí hromadná konverzia dokumentov. Pridávať ich môžete postupne alebo mať jeden adresár, z ktorého sa načítajú. Nie je nevyhnutné zakaždým previesť celý obsah, vyberať si môžete rozsah strán. Podľa zložitosti dokumentu sa zachovajú hodnoty a rozloženie tabuľkového usporiadania. Program Steganos Safe 12 je určený pre používateľov, ktorí nemajú natívne šifrovanie na úrovni súborového systému. Vytvárajú sa tak virtuálne disky v podobe bežných súborov. Disky budú chránené silnou šifrou a po štarte systému sa automaticky pripoja. Šifrovanie údajov prebieha on-line. Aplikácia DropIt je spôsob na ďalšiu automatizáciu práce. Funguje tak, že si napríklad nadefinujete typy súborov, na ktoré má určitou akciou reagovať. Vďaka tomu môžete rýchlo presúvať dokumenty napríklad z plochy do nastavených adresárov, komprimovať súbory alebo ich kopírovať, prípadne premenovávať alebo umiestňovať do schránky.

Už tradične je súčasťou DVD REVUE aj množstvo videí vytvorených priamo našimi redaktormi.

Pozrite sa spolu s nami, čo všetko prináša marcové vydanie PC REVUE :-)

Novinky
V aprílových novinkách sa pozrieme na možnosti pripojenia k internetu. Predstavíme aj multimediálne riešenia pre domácu obývačku. Nevynechali sme ani najnovšie tablety a ďalšie hardvérové novinky, ktoré vás nenechajú chladnými.

Reportáž: CeBIT 2012
Na výstavu CeBIT do nemeckého Hannoveru chodí PC REVUE pravidelne. Nie je to v prvom rade produktová výstava, na ktorej by firmy ukazovali svoje najnovšie tromfy, je určená skôr na komplexné riešenia, trendy a hlavne podnikový segment. Tento rok boli hlavným trendom ultrabooky a operačný systém Microsoft Windows 8 Consumer Preview (CP). K tomu pripočítajme cloud, bezpečnosť, mobilitu a sociálne médiá. Samozrejme, neboli by sme to my, keby sme nenašli nové produkty. Z celej výstavy sme pripravili aj video a fotogalériu.

Reportáž MWC 2012
Tradične na konci zimy sa koná v katalánskej metropole výstava MWC (Mobile World Congress), ktorá je venovaná predovšetkým novým mobilným telefónom, tabletom a službám. Tento rok sme výstavu pokryli kompletne vrátane denného spravodajstva. V reportáži sa pozrieme na MWC z nadhľadu a na DVD REVUE nájdete aj video z tejto výstavy. Pre novinárov sa začína podujatie už o deň skôr ako pre iných, v ten deň sa konali hneď tri tlačové konferencie.

Notebook EXPO 2012 obrazom
Prinášame vám tento ročník podujatia Notebook EXPO objektívom fotoaparátu a zachytávame celý priebeh od rána až do večera počas soboty 24. marca. Rok 2012 bol rekordný z hľadiska počtu vystavovateľov i návštevníkov. Mimochodom, akcia sa skončila o 18. hodine, odpratanie produktov z miesta konania trvalo až do 22. hodiny.


Android: História, súčasnosť a budúcnosť
Operačný systém Android je síce na svete od roku 2003, ale práve za posledné tri-štyri roky zaznamenal taký rozmach a vývoj ako nijaký iný mobilný operačný systém (v tesnom závese je Apple iOS, k slovu sa hlási Windows Phone). Viac ako 800-tisíc aktivovaných zariadení s týmto systémom každý deň (štatistika z februára 2012) a státisíce aplikácií vo virtuálnom obchode Market, ktorý sa aktuálne premenoval na Google Play. Na úvod sa malému zelenému logu robota mnohí smiali, nikto nedával Androidu šancu na úspech. Odkúpil ho Google a dnes má celosvetový podiel 46 % na trhu inteligentných telefónov a dokonca 57-percentný podiel medzi tými, ktorí si prvýkrát kupujú smartfón. Chcete vedieť viac o systéme, ktorý tvorí jeden rekord za druhým? Prinášame vám množstvo informácií, ktoré ste o Androide pravdepodobne nevedeli.

Strašiak menom ACTA
Zrejme len málokto si v posledných mesiacoch nevšimol neutíchajúcu vravu okolo pripravovaných protipirátskych opatrení, zásahov proti najväčšiemu filehostingu a následný protiútok zo strany internetových aktivistov, známych pod označením Anonymous. Internet v posledných týždňoch a mesiacoch skutočne vrie a dôvod zlosti množstva používateľov nie je triviálny a prehliadnuteľný. V predchádzajúcej časti článku sme sa podrobne pozreli na zákony SOPA a PIPA, zhodnotili ich možné dosahy a zároveň sme informovali aj o vlne odporu, ktoré ich možné prijatie vyvolalo. Nevynechali sme ani kauzu okolo servera Megaupload. V tomto pokračovaní článku načrieme do rovnako horúcej témy a pozrieme sa na zúbok medzinárodnej dohode ACTA. Podobne ako SOPA a PIPA aj ACTA totiž môže mať veľmi závažné dôsledky na budúcnosť fungovania internetu, ale aj práv ohľadom vlastníctva a zaobchádzania s digitálnym obsahom.

Windows 8 Consumer Preview
Od uvedenia prvej verzie Windows 8 Developer Preview, určenej pre vývojárov, uplynulo takmer pol roka a na konci februára Microsoft uvoľnil tzv. Consumer Preview (CP) na vyskúšanie pre všetkých záujemcov. Tí majú niekoľko možností, ako ho nainštalovať - napr. na čistý PC, na virtuálny stroj alebo preinštalovať predchádzajúci systém Windows. Inštalačný kód si možno stiahnuť na adrese http://preview.windows.com, my sme na DVD REVUE umiestnili aj 32-bitovú verziu tohto systému. Pozor však na to, že cesta späť z Windows 8 CP na predchádzajúci systém neexistuje. Váš stroj si budete musieť obnoviť zo záloh, ktoré si určite urobte pred jeho inštaláciou. My sme si na tento test nainštalovali Windows 8 CP na multidotykový tablet Acer ICONIA W500, ale aj na bežný notebook, ktorý používame v každodennej praxi. Pred inštaláciou program oznámi, s čím by mohol mať potenciálne problémy.

8 horúcich noviniek v jednom ringu
Intel si novou kategóriou ultraprenosných počítačov - ultrabookmi - plánuje odhryznúť až 40-percentný podiel z koláča celosvetovo predaných osobných počítačov . Ak mu to vyjde, bude to asi taká zmena, akú znamenal príchod dvojjadrových procesorov. Každý výrobca od januára predstavil svoju verziu ultrabooku, my sme však ešte pred výstavou Notebook Expo dali pod jednu strechu všetky ultrabooky dostupné v Európe, aby sme ich postavili do priameho súboja. Acer, Apple, ASUS, Dell, Lenovo, Samsung a Toshiba - svetové značky so svetovými notebookmi, pardon, ultrabookmi. V teste vám prezradíme, ktorý z ultrabookov je najlepší, a to podľa ceny, hmotnosti, výdrže i faktora mobility. Vyhlásime aj podľa nás aktuálne najlepší ultrabook na trhu. Nech sa páči, exkluzívny test ôsmich ultrabookov prichádza.

10× server NAS
Dnešný trend je presúvať všetky dáta do cloudov, ktoré zabezpečujú ich dostupnosť z ľubovoľného zariadenia a miesta. Po veľkých turbulenciách na poli poskytovateľov cloudových dátových služieb a zrušení služby Megaupload prišlo množstvo firiem a používateľov o svoje legitímne dáta. V tomto teste sme preverili 10 lacných sieťových serverov NAS, ktoré efektívne obchádzajú problémy s nespoľahlivosťou niektorých komerčných riešení.

Základné dosky pre Ivy Bridge
Intel pre svoje očakávané procesory s novou architektúrou Ivy Bridge pripravil prirodzene aj novú platformu. Rozdielov medzi aktuálne uvádzanými doskami s čipovou súpravou Intel Z77 oproti predošlej generácii nie je mnoho, dokonca existuje možnosť kompatibility starších dosiek s novými procesormi. Prechod na novú generáciu však má svoje úskalia aj tentoraz, ibaže sú netradične skryté.

Najnovšie inteligentné telefóny
Prinášame test štyroch telefónov, tri z nich sú postavené na platforme Android a jeden na Windows Phone 7.5. Vidieť, že pravidelné vydávanie nových androidových systémov má za následok aj produkciu nových variantov mobilných telefónov častejšie ako pre Windows Phone. Aspoň doteraz to bolo tak. V teste máme aj absolútnu špičku na poli mobilných telefónov vrátane „next-gen" telefónu Sony Xperia S.

Bezdrôtové smerovače do domácnosti
Smerovač čiže router je zariadenie, ktoré mnohí poznajú a vedia, že ho potrebujú na internet. V zásade nejde o také atraktívne zariadenie, ako je mobilný telefón alebo televízor, ale medzi jednotlivými modelmi je mnoho rozdielov v kvalite a funkciách. Router môžete brať ako nutné zlo zvyšujúce vaše výdavky na internet alebo ho vnímať ako zariadenie, ktoré vám prinesie pohodlie a možnosť naplno využiť bezdrôtovú technológiu Wi-Fi.

Sledujeme športy on-line
Športoví fanúšikovia majú občas problém sledovať priame prenosy športových udalostí. Ponuka dostupných televíznych kanálov je v tomto smere neraz pomerne chudobná, výnimku tvoria iba prémiové platené TV stanice, prípadné exkluzívne televízne kanály, ktoré však ponúka iba konkrétny poskytovateľ služieb. My vám však predstavíme alternatívu - šport môžete sledovať v priamom prenose aj on-line.

Aprílové vydanie najčítanejšieho IT magazínu PC REVUE nájdete v stánkoch a v hypermarketoch od 5. apríla.

  • Počet strán: 120
  • Vydal: DIGITAL VISIONS
  • Rok vydania: 2012
  • Formát: A4
  • Cena: 3,98 eur
  • Ukážka z knihy: Obálka PC REVUE 4/2012

Kontakt

Recenzie o publikácií:

Žiadne súvisiace položky
 
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.