ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Odborná literatúra

Časopisy / Informatika / INFOWARE 4/2012

picture

INFOWARE 4/2012

 

V aprílovom vydaní magazínu INFOWARE sa na cloudové služby. Poradíme ako zálohovať virtualizovanú infraštruktúru. Pripravili sme aj prieskum trhu v ERP riešení. To však ani zďaleka nie je všetko.

Aprílové vydanie magazínu INFOWARE vám prináša mnoho tém, ktoré stoja za prečítanie.

Poďte sa s nami pozrieť do obsahu aprílového vydania magazínu INFOWARE.


TÉMA ČÍSLA: ERP
Uplynuli viac ako dve desiatky rokov od centrálne riadeného hospodárstva, v kto rom často prevládali politické rozhodnutia nad pravidlami obchodu a vo vedení firiem sa objavovali zaslúžilí robotníci. Dávno sa prehnala aj porevolučná búrka, keď mnohé spoločnosti ovládli ľudia s ostrými lakťami. Ako vyzerá riadenie českých a slovenských firiem dnes? Akí sú ich manažéri? Aké nástroje používajú v porovnaní s vyspelou Európou? Dá sa povedať, že 15 rokov solídneho kapitalizmu upokojilo manažérske vody. Vyrástla nová generácia, ktorá má vzdelanie, nazbierala už dosť skúseností a snaží sa kormidlovať české a slovenské výrobné spoločnosti v súlade s požiadavkami. Niektorým sa to darí skvele. Prevládajú však stále firmy, ktoré za európskym priemerom zaostávajú.


TÉMA ČÍSLA: CLOUD COMPUTING
Cloud computing je termín, ktorý rezonuje naprieč IT svetom - od veľkých zákazníkov cez dodávateľa až po koncových zákazníkov. Ako ďaleko sa však reálne dostalo využívanie cloudov? Skutočné používanie a nasadenie v praxi zatiaľ ešte skôr zostáva v oblakoch. Pozrime sa cloud computingu pod pokrievku a sami môžete posúdiť, ako na tom vlastne sme a k čomu budeme smerovať v priebehu najbližších Najčastejšie sa cloud computing preberá na odborných konferenciách a workshopoch, na ktorých sa zúčastňujú hlavne dodávatelia a veľkí zákazníci. V súčasnosti pritom táto skupina nemusí byť nevyhnutne najvhodnejším kandidátom na využívanie služieb cloud computingu.


TÉMA ČÍSLA: Zálohovanie virutalizovanej infraštruktúry
Vzhľadom na jednoduchšiu infraštruktúru serverov (obyčajne do 5 serverov) by sa na prvý pohľad mohlo zdať, že v segmente SMB je virtualizácia zbytočná. Prínos virtualizácie je však aj v tomto segmente výrazný. Okrem konsolidácie serverového hardvéru a z nej vyplývajúcej úspory energie, zjednodušenia správy hardvéru a ďalších sprievodných benefitov je hlavný prínos v zjednodušení prípravy riešení na business continuity v časti IT. Business continuity (ďalej len BC) nie je len plynulosť prevádzky IT, ale pokrýva celú problematiku prevádzky spoločnosti po akejkoľvek udalosti alebo zmene v IT infraštruktúre. Virtualizácia, keďže ponúka rýchlo zostaviteľné pôvodné IT prostredie, umožňuje zjednodušiť aj ďalšie súvisiace procesy v rámci BC mimo IT, čím výrazne zlacňuje prípravu aj realizáciu postupov BC. V mnohých prípadoch je akceptácia takéhoto riešenia podmienená prijateľnou cenou, jednoduchosťou nasadenia a správy.


TÉMA ČÍSLA: DATA GOVERNANCE
Či už je to systémová integrácia, alebo akvizícia inej spoločnosti - potreba zjednotiť dáta a jednoznačne identifikovať entity a ich atribúty je kľúčová úloha na efektívne riadenie a analýzu informácií v organizácii. Jasná identifikácia v podobe systému MDM pomáha pri riešení defraudácie, direct marketingu, finančného plánovania, uvádzania nových produktov, zákazníckych služieb a obchodovania v organizácii.

Aprílové vydanie magazínu pre IT profesionálov INFOWARE nájdete v stánkoch už 5. apríla.

  • Počet strán: 64
  • Vydal: DIGITAL VISIONS
  • Rok vydania: 2012
  • Formát: A4
  • Cena: 1,98 eur

Kontakt

Recenzie o publikácií:

Žiadne súvisiace položky
 
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.