ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Odborná literatúra

Časopisy / Informatika / PC REVUE 8/2007

picture

PC REVUE 8/2007

 

V augustovom čísle PC REVUE si môžete prečítať: Najpodrobnejší test pamäťových modulov; Notebooky typu tablet PC; Strih videa z dovolenky; Vyberte si extra PC skrinku; Ako sa vyrába PC REVUE?; Slúchadlá a MP3 prehrávače...


Revue
Nahliadnime za oponu budúcnosti
V tradičnom čase pri ukončení školského roka sa uskutočňuje prehliadka nových technológií firmy HP. V tomto článku sa spoločne pozrieme na nové technológie, zistíme, aké nové produkty prídu na trh. O niektorých novinkách v tomto vydaní ešte nemôžeme informovať, ale vrátime sa k nim v septembrovom vydaní, keď vyprší dohoda o nezverejňovaní informácií o niektorých produktoch.

Užite si navigáciu GPS naplno
Testy zariadení GPS prinášame v našom magazíne po celý rok. Predstavujeme úplné novinky, sledujeme, aká presná je navigačná mapa predovšetkým na Slovensku. V letnom augustovom čísle sa na navigáciu GPS pozrieme z trochu iného pohľadu. Aj teraz sme si vypožičali jednu z noviniek – Garmin StreetPilot c550. No s týmto navigátorom sme prešli veľkú časť Európy, aby sme si spolu s vami overili, ako si poradí s navigáciou v západnej Európe.

Informačné technológie v zdravotníctve
Je len málo odvetví, s ktorými prídeme do styku úplne všetci bez ohľadu na to, či chceme, alebo nie. Všetci sme v tomto prípade spotrebitelia a to bol hlavný dôvod, prečo v našom seriáli detailne rozoberáme tému zdravotníctva. Jedným z pozitívnych trendov v zdravotníctve je aj masívny prienik moderných informačných technológií. A ani u nás už vízia lekára vybaveného zodpovedajúcou výpočtovou technikou nepatrí do veľmi vzdialenej budúcnosti. V článku predstavíme niekoľko príkladov využitia IT riešení v oblasti zdravotníctva.

Letom svetom IT
Poviete si, august – to je uhorková sezóna, nič sa nedeje. To však už dávno neplatí, aj počas dovolenkových mesiacov sa toho v IT branži deje veľa. V našom pravidelnom seriáli si povieme o novom smere vývoja mobilných počítačov, vítanom poklese cien procesorov, nových „trojkových“ čipových súpravách od Intelu a zistíte, ako na tom stoja herné konzoly.

Ostaňte na internete anonymní
V tomto článku vám ukážeme, akým spôsobom možno utajiť svoju identitu na internete a dosiahnuť pocit súkromia. Predstavíme niekoľko nástrojov na anonymné surfovanie a všetky nájdete aj na našom DVD REVUE.

Nebojte sa strihať video z dovolenky
Počas leta a dovoleniek spojených s týmto ročným obdobím sa veľa ľudí intenzívne venuje nielen oddychu, ale aj mnohým činnostiam, na ktoré im v priebehu roka zostáva menej času. Medzi ne patrí aj nakrúcanie videozáznamov, ktoré po návrate domov treba postrihať a patrične spracovať.

Hollywoodske triky v domácom prostredí
Pomaly letiace guľky tesne míňajú telo hlavného hrdinu a ten sa im bravúrne vyhýba, každá jedna preletí okolo a zmizne v pozadí. Záber sa zrýchľuje a hrdina niekoľkými bojovými ťahmi zneškodní presilu nepriateľov. Následne sa objaví útočná helikoptéra a jedným skokom sa hrdina ocitne na jej palube. Čo poviete? Ako vystrihnuté z hollywoodskeho trháka. Viete, ako sa takéto triky pomocou počítača robia? V článku vám na to odpovieme a predstavíme základné animačné techniky a postupy pri ich aplikácii.

Spracovanie hudby
NA POČÍTAČI 1. časť
Spracovanie zvuku, resp. hudby na počítači je dnes úplne bežný proces. Na upravovanie existujúceho záznamu využívame audioeditory. Profesionálne nástroje stoja asi 20 000 Sk (Steinberg WaveLab 6.0), čo si, samozrejme, môžu dovoliť len špecializované pracoviská a fajnšmekri. Pre bežných používateľov je k dispozícii veľa jednoduchších audioeditorov, v ktorých sa dajú vykonávať všetky najdôležitejšie úpravy zvuku. Niektoré editory sú dokonca voľne šíriteľné a zadarmo. V tejto časti seriálu sa budeme venovať funkciám týchto editorov. Väčšinou sú označené v každom z nich rovnako, stačí si preto zapamätať jediný názov funkcie.

Mobilná kancelária pre každého
Vybaviť firemnú či súkromnú poštu, preposlať dokument kolegovi, zistiť aktuálne stretnutia z kalendára. Pripomína vám to niečo? Je to každodenná pracovná agenda bežného firemného zamestnanca. Trávite veľa času mimo firmy a vždy rozmýšľate, čo všetko ešte musíte v kancelárii po návrate vybaviť? A čo tak trocha si pomôcť a vybaviť veľkú časť takejto agendy na cestách? Ide to, a veľmi jednoducho, priamo z mobilu!

Sieť LinkedIn - nový priestor na stretnutia
Postupná virtualizácia služieb prichádza do štádia, keď možno cez internet ako médium nielen vyhľadávať informácie či multimediálny obsah, ale aj interaktívne podnikať v rôznych smeroch. LinkedIn predstavuje portál, ktorý umožňuje nielen sprostredkovať prácu, hľadať ju alebo ju ponúkať, ale umožňuje aj vytvárať kontakty či odporúčania a sociálne štruktúry.

Blesková rýchlosť tlače, skenovanie bez čakania
Horúce slnečné lúče v španielskom mestečku Alicante odhalili niekoľko najnovších technologických noviniek v podaní spoločnosti Epson. Dozvedeli sme sa informácie o novej generácii technológie MicroPiezo. Predstavíme vám niekoľko noviniek v oblasti tlačiarní a ukážeme nový skener, ktorý využíva LED namiesto bežnej lampy.

Ako sa robí PC REVUE?
Vúvodníku na konci minulého roka sme prisľúbili, že vás budeme bližšie informovať o tom, ako vlastne pripravujeme PC REVUE. Sľub plníme práve teraz. Je to totiž už 15 rokov, čo vychádza váš magazín, práve v auguste 1993 vyšlo jeho prvé číslo…

Hardware
...MEGATEST notebookov tablet PC; Intel P35: DDR2 či DDR3?; Tie správne slúchadlá na hudbu a hry; 21×počítačové skrinky; Novinky medzi hudobnými prehrávačmi; Zabezpečte sa kamerou (1. časť); Webové kamery na doma aj na cesty; Apacer AH421 Flash Drive / Kľúč pre ReadyBoost; Nastal čas na mechaniku Blu-ray?; Multifunkčné zariadenie súčasnosti; Exkluzívne letné notebookové novinky; Canon XEED SX60 / Do kancelárie aj na doma; Panasonic PT-F100NTE Bezdrôtový projektor na stropné uchytenie

Software
Softvér na mesiac august; Textové editory ZADARMO; Ako zálohovať súbory v Microsoft Windows Vista; LIVE linuxové distribúcie 1. časť; True Launch Bar Prispôsobte si hlavný panel; MOBILedit! 2.4 / Na mobil cez počítač; Incomedia WebSite X5 Evolution Webová prezentácia za 30 minút; Shareware

Internet
Vyhľadávanie informácií; Televízne seriály na internete; Na potulkách svetom WWW; Zahrajte sa na internete úplne ZADARMO

Servis
Počítač (nielen) pre úplných začiatočníkov; Knižné a DVD novinky; Nebojte sa počítačových sietí 1. časť: Úvod do problematiky počítačových sietí; Tuning počítača, 2. časť; Nemáte pamäťové miesto? Upravte si partície ZADARMO!; TIPY A TRIKY PRE WINDOWS VISTA Tlačidlo na vypnutie počítača v ponuke Štart; Linux pre bežného používateľa; Opravte si PC vlastnými silami; TC Plugin Manager; Movie Making War Boss 2007; Slovníček pojmov vo výpočtovej technike; Seriál: Zaujímavé aplikácie pre PDA; OpenPark: Kto pobozká Ruženku?

Kompletný obsah DVD prílohy nájdete tu: http://www.itnews.sk/buxus_dev/generate_page.php?page_id=49686

  • Počet strán: 136
  • Vydal: Digital Visions, s.r.o.
  • Rok vydania: 2007
  • Formát: A4
  • Cena: 119

Kontakt

Recenzie o publikácií:

Žiadne súvisiace položky
 
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.