ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Odborná literatúra

Časopisy / Informatika / PC REVUE 10/2007

picture

PC REVUE 10/2007

 

V októbrovom čísle PC REVUE nájdete: Lacný notebook a k nemu taška; Fototlačiarne 10 × 15 cm; 17-palcové LCD monitory; Mono laserové multifunkcie; Ako zarobiť na internete; Superrýchle pevné disky...


Revue
Súčasné a budúce vízie
Digitálna budúcnosť v skutočne použiteľnej forme
Dvakrát v roku predstavuje spoločnosť HP svoje horúce produkty v najrôznejších kútoch sveta. Naposledy to bolo v New Yorku. Exkluzívne sme mali možnosť, ako jediná redakcia na Slovensku, zúčastniť sa na tomto predstavení a prinášame vám najhorúcejšie informácie, ktoré v žiadnom inom médiu na Slovensku nenájdete!

Letom svetom IT
Tlačidlo TURBO sa vracia! Pamätáte si na časy procesorov 486, keď počítačové skrinky bývali vybavené zábavným tlačidlom Turbo? Po stlačení bol jeho efekt na procesor jednoduchý – zvýšila sa jeho frekvencia. Kto chcel na chvíľu zvýšiť výkon PC, jednoducho pohladil magické miestečko na PC.

Mobilná televízia ako z rozprávky
V polovici septembra sa v holandskom Amsterdame konala výstava IBC a redakcia PC REVUE pri tom nemohla chýbať. V tomto článku sa pozrieme na prehľad noviniek z tohto podujatia a pripravili sme pre vás aj exkluzívny videozáznam, ktorý nájdete na DVD REVUE.

Nájdite, čo vás zaujíma
Poznať len Google už dnes nestačí
Internet je čoraz dôležitejšia súčasť života ľudskej spoločnosti. Postupom času sa rozrástol zo spojenia niekoľkých malých sietí až na najmasívnejšiu databázu ľudských znalostí v histórii človeka. Je miestom, kde existujú vedľa seba odborné vedecké práce a infantilné detské príbehy, triezve dedukcie vedľa emočných výlevov. Spoločne dávajú nielen obraz poznania, ale aj ľudského správania. Pri jeho veľkosti je nevyhnutná prítomnosť akýchsi prístupových bodov. Niečoho, čo nám zaručí okamžitú dosiahnuteľnosť konkrétneho obsahu. Nič totiž nepôsobí viac frustrujúco ako pohľad na obrovskú knižnicu, v ktorej sa nachádza ukrytá požadovaná informácia, no my nevieme kde. V skutočnosti by bolo treba prehľadať všetky knihy a ručne obrátiť tisíce strán. V prípade internetu stačí použiť neporovnateľne výkonnejšie nástroje, nazvané jednoducho vyhľadávače.

Zarobte si na internete
Surfovanie na internete dnes berieme už ako samozrejmosť. Internet je univerzálne informačné médium. Určite už každého z vás napadlo zarobiť si na internete už aj obyčajným preklikávaním stránok. Tieto možnosti sú reálne, stačí málo a už sa vám peniaze hrnú do vrecka. Samozrejme, nejde všetko hneď, ale treba na to hlavne chuť a čas. Ak vás táto myšlienka zaujala, prinášame vám v tomto článku konkrétne možnosti.

Nájdite si prácu cez internet
Pomery na trhu práce nie sú na Slovensku už také „dramatické“ ako pred niekoľkými rokmi. Ešte vždy si však veľa ľudí hľadá zamestnanie, či sú to absolventi škôl, ktorí majú nastúpiť do svojho (zvyčajne) prvého riadneho pracovného pomeru, alebo pracovníci, ktorí hľadajú zamestnanie – aj nové, prípadne lepšie. A ešte je tu pomerne početná skupina dlhodobo nezamestnaných.

Navigácia GPS detailne
Ako v každom vydaní PC REVUE aj teraz prinášame prehľad noviniek v oblasti satelitnej navigácie. Na žiadosť našich čitateľov sme však teraz pristúpili k zverejneniu niektorých detailných záberov z toho, ako navigačný prístroj v skutočnosti pracuje. Práve preto sme zhotovili snímky z reálneho používania GPS na Slovensku, ktoré celú situáciu detailne opisujú.

Informačné technológie pre bežný život
Poznáte Windows Embedded?
Určite ste sa v bežnom živote stretli s množstvom prístrojov, ktoré síce nevyzerajú ako počítače, ale tušíte, že ich základom je počítač. Sú to rôzne bankomaty, informačné kiosky a panely, zariadenia na obchod, bankovníctvo, predaj lístkov, zariadenia na zábavu, ako sú napríklad herné automaty, jukeboxy, medicínske zariadenia, stroje pre fitnescentrá a podobne.

Superrýchle pevné disky v počítači
Naštartovanie počítača s operačným systémom Microsoft Windows v priebehu niekoľkých sekúnd? Rýchly zápis a ešte rýchlejšie čítanie dát, než je bežné? Rozprávka? Nie, to je realita, sľubujú to pevné disky s novou technológiou. Prichádza totiž revolúcia na poli najpoužívanejších pamäťových zariadení, a to v podobe inovatívneho prístupu k narábaniu s dátami.

Google Earth urobte si výlet do vesmíru
Chcete cestovať vo vesmíre a navštevovať vzdialené vesmírne objekty? A rýchlosťou svetla sa presúvať na gigantické vzdialenosti? To všetko znie tak trochu ako utópia fantastov a autorov sci-fi literatúry, no v skutočnosti je to všetko už možné. Zatiaľ iba virtuálne, ale aj táto podoba má svoje zvláštne čaro.

Bezpečnosť v prostredí Microsoft
Windows aj ZADARMO
V tomto článku opíšeme základnú prevenciu pred možnými hrozbami z prostredia internetu a počítačových sietí. Základným kameňom je analýza systému, bezpečnosti a následne prevencia. Všetky tieto úlohy sa dajú vykonávať prostredníctvom nástrojov, ktoré sú bezplatne prístupné na internete a poskytujú používateľovi účinnú ochranu.

Prvý 64-jadrový procesor na svete Tile64
V čase, keď hlavní výrobcovia mikroprocesorov, spoločnosti Intel a AMD, dodávajú na trh procesory s dvoma, resp. štyrmi jadrami, znie až neuveriteľne informácia takmer neznámej spoločnosti Tilera (www.tilera.com) z augusta tohto roka.

Hardware
Ultralacnénotebooky od 18 000 Sk; Grafické karty strednej triedy; Superrýchle operačné pamäte; Šikovné tašky pre notebooky už od 790 Sk; Domáce fotolaby pre každého; Laserové monochromatické multifunkcie; Príťažlivé sedemnástky; Bezpečnostné kamery 3. časť; Internetové telefonovanie pre každého; MP3 prehrávače Všetko do vrecka; Prehľad optických mechaník a médií DVD napaľovačky; Kam až siahajú technológie v slúchadlách?; ASUS P735

Software
Softvér na mesiac október; QIP Infium 9000; Novinky bezpečnostných aplikácií Ostražitosť pri každom kliku; Quo vadis, Symbian? Vlastnosti operačného systému v mobiloch; Zameňte dva prsty za všetkých desať!; ResciBackup 1.0; Paragon Disk Wiper 8.5; Vytvorte si slideshow fotografií / 1. časť; Adobe Creative Suite 3 Production Premium; Nokia PC Suite 6.84; Shareware

Internet
Vytvorte si vlastné fórum / 2. časť; Četovanie na Slovensku; Staňte sa manažérom športového tímu; Právnik radí: Telepráca / Novinka v Zákonníku práce; Internet pre programátorov; Na potulkách svetom WWW; 5 GB sieťový disk úplne ZADARMO; On-line webové služby ZADARMO

Servis
Počítač (nielen) pre úplných začiatočníkov: Ovládače hardvéru a periférne zariadenia; Nebojte sa počítačových sietí 3. časť: Adresy MAC, IP a úvod do vzájomnej komunikácie počítačov v sieti; Knižné a DVD novinky; Linux pre bežného používateľa; TIPY A TRIKY PRE WINDOWS VISTA Automatické prihlasovanie; Poradňa; Slovníček pojmov vo výpočtovej technike; Seriál: Zaujímavé aplikácie pre PDA; OpenPark: Kedy nás osvieti?

Kompletný obsah DVD prílohy nájtede tu: http://www.itnews.sk/buxus_dev/generate_page.php?page_id=50642

  • Počet strán: 168
  • Vydal: Digital Visions, s.r.o.
  • Rok vydania: 2007
  • Formát: A4
  • Cena: 119

Kontakt

Recenzie o publikácií:

Žiadne súvisiace položky
 
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.