ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Odborná literatúra

Časopisy / InformatikaRozličné / PC REVUE 12/2007

picture

PC REVUE 12/2007

 

V decembrovom čísle PC REVUE nájdete: Testy a darčeky pod stromček; Elektronické bankovníctvo; Videostrižňa na webe; Testy: Projektory pre domáce kino a do kancelárie; Ultraprenosné notebooky; Multifunkčné atramentové zariadenia...


REVUE
Kam smeruje INVEX/DIGITEX?
Oficiálna záverečná správa vystavovateľa hovorí jasnou rečou: „Viac odborných záujemcov, sprievodných akcií a tematických projektov ruka v ruke s redukciou organizovaných zájazdov a menším náporom najmladších návštevníkov.“ Môžeme to celkom potvrdiť, keďže na tejto výstave sme mali ako vydavateľstvo vlastný stánok a prežili sme na ňom dva dni.

Intel pridáva plyn: Procesor Penryn a čipová súprava X38
Dve dôležité novinky v jeden mesiac od jednej firmy, ktorá je momentálne technologickým lídrom? To si určite nemôžeme nechať ujsť, takže prinášame podrobné testy.

Notebooky a la Formula 1
Pri spojení výpočtovej techniky a pretekov Formuly 1 sa používateľom vybavia „nadupané“ sálové počítače, ktoré analyzujú každý centimeter jazdy vodiča a všetky možné faktory trate. Tento predpoklad je správny, počítače sa používajú aj na diagnostiku vozidla a podobne. Najmä počas pretekov tu však svoju úlohu zohrávajú predovšetkým notebooky, ktoré ponúkajú mobilnú výpočtovú kapacitu.

Vitajte v Second Life!
Téma virtuálnej reality je živá už viac rokov. Až príchodom skutočného výkonu osobných počítačov sa táto predstava začala pomaly spĺňať. V tomto článku vám predstavíme virtuálnu 3D realitu generovanú počítačmi, označenú ako Second Life.

Nakupujeme na internete / Časť: Reklamujeme
Nakupovali sme tovar v deviatich známych i nových internetových obchodoch. A na naše potešenie sme pochodili vcelku slušne. Vo väčšine prípadov prebiehalo objednanie, zaplatenie aj prevzatie tovaru bez väčších problémov. Ocenili sme sieť odberných miest internetového obchodu nay.sk a vyzdvihli sme dobrý prístup k zákazníkovi a bezproblémový nákup v obchodne obchodnydom.sk. Neuspokojili sme sa však s týmito výsledkami, pretože nás čakal tvrdší oriešok – reklamácia tovaru v podobe využitia zákonnej 7-dňovej lehoty na vrátenie tovaru. Budú internetoví predajcovia aj tentoraz milí alebo ukážu svoju „pravú“ tvár? To sa dozviete v druhej časti tohto unikátneho testu.

Čo ste o Google asi nevedeli...
Google je v súčasnosti najpopulárnejší internetový vyhľadávač na svete. Jeho obľúbenosť je na takej úrovni, že slová „googlovať“ alebo aj „vygoogliť“ sa stali synonymom pre internetové vyhľadávanie a nechýbajú už ani v Oxfordskom slovníku angličtiny. Google však už dávno nie je len značka, za ktorou sa skrývajú najrôznejšie vyhľadávacie služby. Čoraz viac preniká aj do iných odvetví, pričom sa vďaka silnému zázemiu a popularite stáva vážnym konkurentom existujúcich služieb.

Kinoatmosféra v domácom prostredí / Full HD projector vytvorený s Hollywoodom
Spoločnosť Panasonic vo svojom technologickom centre vo Wiesbadene uskutočnila celoeurópsku premiéru dobre tajeného full HD projektora, ako aj nového herného projektora.

Ochrana pred kopírovaním/ Súboj bez konca?
Tento rok sa pri optických diskoch chránených technológiou AACS s neúprosnou pravidelnosťou opakovala takmer rovnaká situácia. Po dokončení nového kľúča došlo takmer okamžite k jeho obídeniu či prelomeniu. Stalo sa tak niekoľkokrát – najprv to bol Media Key Block (MKB) verzie 2, potom nasledovali aj verzie 3 a 4. A na konci októbra sa objavila informácia, že ešte do konca roka bude údajne prelomené aj nové zabezpečenie BD+, používané pri médiách Blu-ray a označované niektorými nezainteresovanými za poslednú nádej AACS LA. Prekonanie BD+ predpovedala firma SlySoft, výrobca programu AnyDVD, ktorý slúži na kopírovanie optických diskov vybavených ochranou.

Trendy v oblasti podnikovej tlače / Power of Change
Spoločnosť Konica Minolta usporiadala v poradí druhé stretnutie European Leadership Conference 2007 a predstavila na ňom trendy v oblasti farebných multifunkčných zariadení. Podľa japonských zástupcov tejto firmy je trendom razantný prechod na komplexnú správu dokumentov a ich pohyb v rámci organizácií a znižovanie celkových nákladov na vlastnenie dokumentov.

Elektronické bankovníctvo 2. časť
Využívanie elektronického bankovníctva má z roka na rok narastajúcu tendenciu. Zvýšené používanie internet bankingu evidujú všetky banky. Hlavným dôvodom na aktivovanie služby e-bankingu je vyšší comfort klienta pri komunikácii s bankou, široká škála ponúkaných produktov a služieb a najmä nižšie poplatky. Väčšinu transakcií vybaví klient cez počítač alebo telefonicky, a tak nemusí chodiť na pobočku. Navyše transakcie realizované elektronicky sú podstatne lacnejšie ako transakcie na pobočke. Niektoré elektronické platby banky dokonca vôbec nespoplatňujú. Využívanie internetu a mobilnej komunikácie sa stáva nielen samozrejmou, ale najmä nevyhnutnou súčasťou našej uponáhľanej doby. Banky si to uvedomujú, a preto služby elektronického bankovníctva technicky zlepšujú a rozširujú.

On-line strih alebo zábava?/ Videostrižňa na webe
V tomto čísle sa bližšie pozrieme na novinku v oblasti on-line strihu videa, ktorú ako jediný na našom trhu ponúka nový portal http://www.joj.sk/. Predstavíme vám, ako sa ovláda, čo ponúka a aké možnosti publikovania obsahuje.

HARDVÉROVÉ RECENZIE
Najnovšie grafické karty teraz lacné a výkonné; Megatest: Projektory pre domáce kino a do kancelárie; Megatest: Ultraprenosné notebooky; Test: Multifunkčné atramentové zariadenia; Megatest: Reprosústavy pod vianočný stromček; Megatest: 20 až 22-palcové LCD monitory; Megatest: Multimediálne klávesnice; Megatest: Hľadáme najlepší kľúč USB; 17-palcové „nadupané“ notebooky; Test: Prehrávače pre všetky vekové kategórie; Čo presne obsahuje 4G internet?; NextiraOne prezentovala Unified Communications na FEI STU; Systém GPS pod vianočný stromček; Inteligentná bezdrôtová domácnosť; Test: Bezdrôtové telefóny so štandardom DECT (2. časť); Test: Kamery na videokomunikáciu na notebookoch; Motorola Symbol MC35

SOFTVÉROVÉ RECENZIE
Softvér na mesiac december; ABBYY FineFeader 9.0 Professional Edition; Prvá pomoc pre Microsoft Windows Vista; Paragon Hard Disk Manager 2008 Suite; Pošta a linuxová stanica; Ashampoo WinOptimizer 2008; Redakčný systém úplne zadarmo; Vytvorte si slideshow fotografií (3. časť); Tvorba multimediálnych albumov a strih videa; Corel Paint Shop Pro Photo X2; Shareware

INTERNET
Preklad hier; Technológia Web 2.0; Navigácia na webe; Mapy na internete; Technológia HSUPA už v praxi; Slováci vo svete; Právnik radí / „Bezplatné“ katalógy; Na potulkách svetom www; Zahrajte sa on-line hry zadarmo

SERVIS
Indexovanie súborov s Microsoft Windows Vista; Počítač (nielen) pre úplných začiatočníkov / Systém a jeho údržba; Tipy a triky pre GNU/Linux; Nebojte sa počítačových sietí (5. časť) / Úvod do subsieťovania; Knižné a DVD novinky; Súčasné a budúce technológie pevných diskov; Tuning PC; Slovníček pojmov vo výpočtovej technike; Seriál: Zaujímavé aplikácie pre PDA zadarmo; Open Park / Informatizácia? Načo? A pre koho?

Kompletný obsah DVD prílohy nájdete tu: http://itnews.sk/buxus_dev/generate_page.php?page_id=51492

  • Počet strán: 184
  • Vydal: Digital Visions
  • Rok vydania: 2007
  • Formát: A4
  • Cena: 119 Sk

Kontakt

Recenzie o publikácií:

Žiadne súvisiace položky
 
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.