ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Čo je teambuilding a prečo by vás to malo zaujímať

7.4.2022 12:33:56 | Redakcia portálu
https://www.brigada.sk/ | Počet zobrazení: 868x

Teambuilding stmeľuje vzťahy na pracovisku a podporuje pozitívne priateľské prostredie vo firme 
 

 

 
Prečo je dobré poznať teambudilding? Ak ste dodnes o ňom nepočuli, teambuilding je akákoľvek zvolená aktivita, ktorú mimo pracovného času vykonávate so svojimi kolegami alebo zamestnancami. Pomáha sa kolegom socializovať a lepšie komunikovať, naučiť sa pracovať v tíme a najdôležitejšie, prehĺbiť pracovné vzťahy. 
 
V čom všetkom teambuilding pomáha? 
 
Komunikácia a socializácia medzi kolegami
Či vaši zamestnanci pracujú za pásom alebo samostatne za PC, je potrebné, aby vedeli medzi sebou komunikovať. Máte vo firme nového zamestnanca či niekoho, kto sa nerád socializuje? Komunikácia je pre vykonávanie akejkoľvek práce dôležitá a v tomto vám vie teambuilding pomôcť. 
 
Vytvára nové priateľstvá a úspešné pracovné tímy
Práca v tíme je v niektorých prípadoch nevyhnutná. Niekedy počas práce nie je čas podrobne pozorovať, ktorí kolegovia by sa k sebe hodili a tvorili výnimočný tím. Počas teambuildingových aktivít sa zabvíte a kolegovia si k sebe cestu nájdu aj sami. Naučia sa, aká je podstatná práca ich kolegov a ich samých a čo všetko spoločne dokážu. 
 
Objavíte skrytý potenciál zamestnancov a oni svoje miesto v tíme
V tíme sa musia nachádzať ľudia, ktorí do seba skvele zapadajú. Počas teambuildingu môžete odpozorovať, komu to naozaj logicky myslí, kto sa vyžíva v kreatívnych prácach, kto je najlepším lídrom a kto dokáže odľahčiť aj napätú atmosféru. Teambuilding podporuje prehlbovanie vzťahov a tvorbu nových pracovných vzťahov, ktoré vrcholia efektívnou a dobre odvedenou prácou. 
 
Oddych a zábava
Počas teambuildingu sa hlavne nezabudnite baviť a odpočinúť si od práce. V tomto momente nie je potrebné myslieť na zajtrajšie povinnosti. Máte príležitosť sa so svojimi kolegami alebo zamestnancami úprimné porozprávať a spriateliť. Ukážte im, že si ich prácu úprimne vážite a oceňujete ju. 

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 3,74
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.