ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Čo urobiť, aby ste sa v práci cítili spokojnejší?

10.8.2022 09:23:11 | Redakcia portálu
https://www.brigada.sk/ | Počet zobrazení: 448x

Nikto nechce mať prácu, ktorá ho nenapĺňa. Aby ste v nej boli lepší a spokojnejší je potrebné urobiť iba pár jednoduchých krokov. Práca je pre mnohých ako druhý domov, strávime tam vyše polovice týždňa, tvorí veľkú súčasť života. Vďaka nej platíme účty, kupujeme oblečenie aj jedlo. Je potrebné ju mať, ale taktiež je podstatné, aby nás robila šťastnými. 

 

Vyberte si prácu, ktorá vás baví
Práca nemusí byť iba povinnosť, ale aj zábava. Je mnoho možností a treba sa oboznámiť s tým, čo by vás mohlo baviť. Jedna vec je prezrieť si trh práce a vedieť, aké pozície sú k dispozícii. Ak ste na škole, môžete začať brigádami. Tie majú mnoho výhod. V prvom rade poskytnú prvé skúsenosti, vedomosti a zručnosti, ale taktiež vám môžu poskytnúť nové kariérne smerovanie. Každý rok, aspoň počas leta, môžete skúsiť inú a tým obohatiť svoj rozhľad vo svete práce. Nenechajte sa ovplyvniť
Rodičia, známi aj kamaráti vám radi poradia. Nie každá rada však môže byť dobrá. Daj na svoj vlastný inštinkt a rozum a rozhoduj sa o práci sám. Zváš plusy a mínusy a nenehcaj sa príliš ovplyvniť. Ak budeš potrebovať radu, alebo sa nebudeš vedieť rozhodnúť, môžeš ich požiadať o pomoc. 
 
Majte cieľ 
Prečo by vás táto práca mala robiť šťastnými? Čo chcete v práci dosiahnuť a čo je podľa vás úspech? Nemusí to byť ihneď povýšenie na manažéra, stačí aj menší cieľ, ako napríklad robiť svoju prácu rýchlejšie, alebo sa naučiť niečo nové, aby si posilnil svoj pracovný výkon. 
Občas si opakujte, prečo ťa táto práca napĺňa a prečo ste sa rozhodli práve pre ňu. Často sa stáva, že zamestnanci po dlhšej dobe v práci strácajú motiváciu. To nie je dobré ani pre ich pracovný výkon ani pre psychické zdravie. Chyby sa stanú a to je dobre
Nikto nie je dokonalý a bez chýb. Ak sa vám v práci niečo nevydarí, nemusí to nutne znamenať, že sa pre toto zamestnanie nehodíte. Prídu lepšie aj horšie dni, cez ktoré sa vám nemusí tak dariť ako predtým. Chyby sú tu však na to, aby nás posúvali vpred. 
 
Pomoc od druhých
Ak v novom zamestnaní, alebo aj neskôr v práci niečo neviete, nebojte sa spýtať svojich kolegov, či vám nepomôžu. Určite nebudú proti. Môžu mať viac skúseností a môžu byť kvalifikovanejší. Miesto toho, aby ste hľadali riešenie celý deň, môžu vám polopate vysvetliť, kde nastala chyba. 
Nezabudnite im to oplatiť a pokiaľ budú aj oni potrebovať pomoc od vás, tak sa do toho dajte. Vážte si svojich kolegov a správajte sa k nim tak, ako by si chcel, aby sa oni správali k vám. 
 
Odmeňte sa
Za všetky svoje úspechy sa odmeňte - choďte na večeru, kúpte si drobnosť do bytu, choďte s kamošmi von. Buďte svoj najväčší fanúšik. Je to veľmi dôležité, pretože aby ste vedeli byť motivovaný a pracovitý je dobré poznať svoje pozitíva a na nich si zakladať. Práve obyčajná odmena vás môže uspokojiť a utešiť. Preto, aby ste si našli správnu karirérnu cestu, je najprv potrebné poznať sám seba. Čo vás baví? Čo vás nebaví? Kde ste už predtým, pracovali a páčilo sa vám tam?Aké sú vaše vedomosti a zručnosti? Brigáda je najlepšia možnosť, ako obohatiť svoje skúsenosti v práci, dokonca aj v rôznych odboroch. Brigádovať nemusia pritom iba študneti, ale aj nezamestnani, ktorí sa chcú rekvalifikovať, mamičky na materskej a pod. 
Prezrite si trh práce a zisti, čomu sa oplatí venovať. Ak nájdete kompromis medzi trhom práce a svojimi záľubami, kariéra snov je na svete. 
 

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 1,65
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.