ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Kam ísť po strednej?

27.1.2020 14:19:32 | Redakcia portálu
https://www.brigada.sk/ | Počet zobrazení: 1501x

Už si sa rozhodol, na ktorú vysokú pôjdeš? Poradíme ti, ktorých prváckych chybám je nutné sa vyvarovať.

 

Po strednej škole každého čaká veľmi dospelé rozhodnutie, bude to vysoká škola alebo práca? Ak si sa rozhodol pre prácu na trvalý pracovný pomer, nič sa nedeje, nie každý sa po strednej cíti na ďalšiu školu. Navyše ide o dlhodobý záväzok, 3 až 5 rokov na škole. Svoje rozhodnutie chceš určite dobre zhodnotiť.
 
Preštudovanie odboru
Toto je jedna z najväčších chýb prvákov na vysokej škole. Väčšinou sú všetci veľmi nadšení a zabúdajú si prezrieť informačný list odboru. Mesiace sa trápia až napokon zistia, že to vôbec nie je pre nich a odídu.
 
Dopraj si čas
Do ničoho sa netlač pokiaľ sa na to necítiš. Každopádne nad svojim rozhodnutím premýšľaj ešte skôr ako nastane obdobie odosielania prihlášok. Prezri si poriadne dátumy pre odosielanie prihlášok a hlavne dátum prijímacej skúšky, aby si sa stíhal riadne pripraviť.
 
Navštív Deň otvorených dverí
Každá vysoká škola a jej fakulty si usporadúvajú svoj Deň otvorených dverí. Väčšinou ide o dni v mesiacoch január a február, môžu to však byť aj iné. Skús si tieto termíny poriadne pohľadať a prísť. Vždy je dobré školu najprv vidieť, než o nej len počuť alebo čítať na internete.
 
Prvý dojem
Páčia sa ti priestory školy? Už vidíš ako tam sedíš? Nedávaj zbytočne iba na prvý dojem, pohľadaj informácie o škole, ktoré sú naozaj podstatné. Škola musí byť kvalitne vybavená, na druhej strane nie je zlé opýtať sa na isté detaily aj absolventov.
 
Finančná stránka a ubytovanie
Kto by študovať nešiel, na Slovensku to je predsa zadarmo a veľa mladých ľudí má záujem svoje vzdelanie povýšiť. To však neznamená, že počas svojich študentských rokov nič neminieš. Ako každý študent, aj ty sa budeš musieť pravdepodobne uskromniť, no peniaze sa vždy niekde dajú nájsť. Zožeň si brigádu, vďaka ktorej si potom budeš môcť dovoliť aj niečo navyše.
Sám si budeš vyberať, či internát alebo spoločný byt. Aktuálne sú byty moc drahé a tak veľa študentov býva na internáte.
 
Nenechaj sa ovplyvniť
Tvoji rodičia a kamaráti by mali byť tou najsilnejšou oporou, no to neznamená, že keď je tvoj otec doktor, tak musíš byť aj ty. Rozhoduj sa tak, aby si bol spokojný a robil to čo ťa baví. Taktiež sa na školu nechystaj iba preto lebo tam ide kamarátka alebo tam niekoho poznáš.
 
Ak si stále veľmi nerozhodný, kam ísť na vysokú školu, vyskúšaj sa v škole porozprávať so svojim študijným poradcom. Cudzí a objektívny názor ti môže veľmi pomôcť.

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 2,09
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.