ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Strach zabíja lásku?

16.11.2018 14:48:16 |
https://www.parfumylacno.sk | Počet zobrazení: 8701x

Možno ste tiež už počuli zaujímavú frázu - "Strach je nebezpečný, strach zabíja".
Túto frázu môžeme počuť od záchranárov, horolezcov, športovcov, ale aj od doktorov, psychológov a bežných ľudí.
Môže teda strach pridať niečo pozitívne aj do našich partnerských vzťahov?

Strach alebo láska? 

Prečo sa o strachu hovoria tieto veci? Naozaj je strach len negatívny?
 
Opodstatnenie strachu.
Je celkom výhodné, nepozerať sa na to čiernobielymi okuliarmi. Pretože aj strach má svoje opodstatnenie a využitie. Napríklad pri úteku dodáva adrenalín a silu. Alebo strach z bolesti môže pomôcť zabrániť nejakému úrazu či nehode - napr. z rešpektu pred strachom z bolesti asi nik nepoloží len tak ruku na rozpálenú pec.
 
Žijeme v zajatí strachu?
 
Avšak druhá vec je byť v zajatí strachu. A mnoho ľudí tak dnes funguje. Pod tlakom strachu pracujú v práci, ktorá ich nebaví. Ale boja sa o to, ako by uživli svoju rodinu.
 
Ľudia sa boja častokrát ozvať, keď sa im niečo nepáči - či už na pracovisku, v spoločnosti, v škole alebo v organizáciách. Boja sa, že by mohli byť nejako potrestaní.
 
A ľudia dosť často nosia strach aj vo svojich partnerských vzťahoch. A veľakrát o tom ani nevedia. Prečo sa niečo také deje?
 
Strach vo vzťahoch.
 
Strach prenášaný do partnerských vzťahov je väčšinou z nevedomosti. Ľudia veľakrát vstupujú do vzťahu s podvedomým strachom zo samoty. Teda nie pre samotnú lásku ale pre nejakú formu strachu.
A už takýto malý detail dokáže zasiať v peknom vzťahu semienka strachu. A tie môžu neskôr vyklíčiť v rôzne pochybnosti, domienky, dohady, nedorozumenia, podozrievanie a ďalšie nie príliš príjemné záležitosti.
 
Spôsoby vytvorenia šťastného vzťahu.
 
A pritom je množstvo overených spôsobov, ako vytvoriť šťastný partnerský vzťah. Chce to však čas, odhodlanie a vytrvalosť.
A to sú veci, ktoré sa mnohým ľuďom nechce investovať. V dnešnej spoločnosti majú ľudia "radi" lacné a rýchle riešenia. Ale len do tej doby, kým zistia, že im takéto riešenia vôbec neprinášajú uspokojenie.
 
Ako výhodne investovať náš čas - nech ide o čokoľvek, nielen vzťahy?
 
A pritom nás už ako deti učili v školách rôzne spôsoby ako čo najistejšie dosahovať funkčné a spoľahlivé výsledky - napríklad príbehom o troch prasiatkach.
 
Už tam nás učili, že sa oplatí investovať náš čas a energiu do nákladnejších, ale trvalejších riešení. Učili nás, že síce drahšia no kvalitná investícia je vždy výhodnejšia ako aj tá najlacnejšia.
 
Prečo potom na to v dospelosti zabúdame a nechávame sa chytať do lacných pascí? Do pascí strachu, obáv a pochybností.
 
Zvoľme si lásku namiesto strachu. Aj v našich vzťahoch. A uvidíme sami, či sa nám bude vďaka tomu žiť lepšie alebo nie.
 

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 2,55
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.