ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Testy na pohovore

27.11.2019 16:26:57 | Redakcia portálu
https://www.brigada.sk/ | Počet zobrazení: 1092x

Každý zamestnávateľ alebo personalista môže zvoliť svoju cestu preskúšania uchádzača o pracovnú pozíciou u seba vo firme. Pohovor je sám o sebe veľmi stresujúci, čo nám naozaj nepridá na pokojnosti je to, že je možné, že dostaneš aj malý testík. Aké to sú?

 

Osobnostné testy nie sú nič, čo by nás mohlo nejako moc stresovať. Je to jednoduchý spôsob, ako zistiť, čo od budúceho zamestnanca požadovať.
V prvom rade ide o snahu zistiť, či sa vôbec na prácu hodíš. Zamestnávateľ si nechce dovoliť zamestnať na dlhšiu dobu niekoho bez toho, aby si nebol 100 % istý, že zamestnanec u neho obstojí. Niektoré typy prác prosto vyžadujú konkrétne vlastnosti.
Druhý dôvod je o zapadnutí do kolektívu, ktorý už vo firme existuje. Slúži to pre lepšie vzťahy na pracovisku.
Tretím dôvodom je aj komunikácia a spolupráca s kolektívom. Pomáha to pri riešení problémov a práci v tíme, taktiež aj komunikácia s klientom a samotným šéfom.
 
Ktoré testy to sú?
Prvým, s ktorým sa kandidáti najviac stretávajú je test osobnosti, známy ako MBTI (Myers-Briggs Type Inventory). Test osobnostný test sa sústredí na zachytávanie viacerých povahových vlastností. Existuje celkom 16 typov a dokonca je publikovaná aj rozšírená verzia. Dokáže odčítať aj také veci ako je introvertnosť alebo extrovertnosť.
 
Druhým je DISC, ktorý je odvodený od skoršieho Jungovho testu osobností. Ľudí rozdeľuje do 4 kategórií : Dominancia, Vplyv, Stálosť a Svedomitosť. Každá nesie bližšie popisy, ktoré by mali hovoriť o charaktere daného človeka.
 
Nejde však o 100 % presnosť, tak ako aj u iných osobnostných testov, ani tieto neprehlasujú, že si skutočne takýto. Pravda je taká, že každý z nás má kúsok zo všetkých typov.
 
Je čoho sa obávať?
 Nie nemáš sa čoho báť. Osobnostné testy sú testy, na ktoré sa nemusíš vôbec pripravovať. Tvoje odpovede však musia byť, čo najúprimnejšie. Personalista následne prehodnotí, či si naozaj dobrým kandidátom pre danú pracovnú pozíciu. Ani nevieš a možno by si naozaj v takejto práci nebol spokojný.
 
Tieto testy si aj ty sám môžeš urobiť doma. Ide o formu zábavy, ale taktiež aj dobrú pomôcku, ktorá ti môže dopomôcť k tomu, aby si si našiel tú prácu, ktorá sa ti bude naozaj páčiť.

 

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 2,74
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.