ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Zapôsob na pohovore pomocou týchto rád

15.11.2022 11:16:14 | Redakcia portálu
https://www.brigada.sk/ | Počet zobrazení: 302x

Pokiaľ zamestnávateľa zaujal tvoj životopis si na dobrej ceste a pravdepodobne si bol pozvaný na pohovor. Ako sa však naň pripraviť? Neexistujú nijaké zlaté pravidlá, ktoré ťa cez pracovný pohovor 100% prenesú, každý pohovor je totiž iný. Máme však pre teba pripravených zopár rád, ktoré by si mohol využiť pri príprave a zaujať zamestnávateľa viac na pohovore.

 

Buď pripravený urobiť dobrý prvý dojem
Prvý dojem je iba jeden. Na pracovnom pohovore je veľmi dôležité pôsobiť priateľsky a byť sympatický. Dovŕšite to najmä tým, že budete druhú stranu dôkladne počúvať, podáte mu ruku a budete sa usmievať. 
Zamestnávateľa nemusí zaujímať iba to, ako veľmi ste kvalifikovaný, potrebujete byť ten, čo zapadne do kolektívu a bude sa s ním dať vychádzať. Pre toto je veľmi dobré poznať soft skills. Na pohovore nezáleží iba na tom, čo povieš ale aj ako to povieš.
 
Nachystaj si otázky na rozhovor
Zamestnávateľ potrebuje vidieť záujem. Pracovný pohovor by nemal byť iba o tebe a nemal by si iba bezducho odpovedať. Napríklad, predtým, ako na pohovor pôjdeš, priprav si niekoľko otázok k pracovnej pozícii alebo priamo ku firme. 
Pokiaľ vieš s kým budeš mať pohovor, môžeš si prezrieť na sociálnych sieťach priamo tú osobu a dozvedieť sa o nej niečo viac. Priprav si predom otázky, aby si vedel viesť slušný a zaujímavý rozhovor. Nezabudni, že otázky na osobný život nemajú na pohovore čo hľadať.
 
Poznaj svoje silné stránky a odprezentuj ich
Prezri si históriu svojich bývalých zamestnaní a brigád a popremýšľaj nad tým, čo ti v nich najlepšie šlo. Zamestnávateľ musí vedieť, aké sú tvoje silné stránky a čím vieš prispieť do chodu firmy. Takže, premysli si, čo sú tvoje silné stránky a v ktorých zručnostiach si naozaj dobrý.
Predom premyslené odpovede môžu byť lepšie než tie na mieste. Prichystaj si zoznam svojich silných stránok doma v pokoji a následne si priprav, ktoré budeš prezentovať. 
 
Pracovné pohovory sú skoro pre každého veľmi stresujúcou udalosťou a vždy je dobré vedieť, ako sa naň čo najlepšie pripraviť. 
Zapamätaj si, že pracovný pohovor by nemal byť o tvojom alebo zamestnávateľovom monológu, každá strana by mala vyvinúť aspoň rovnaké sily na to, aby sa navzájom spoznali. Zamestnávateľa nemusíš uchvátiť iba tým, že budeš mať dokonalý životopis, ale aj svojim správaním a neverbálnou komunikáciou. Určite ti pomôžu aj pripravené otázky navyše, čím prejavíš veľký záujem o pracovné prostredie aj samotnú pracovnú pozíciu. Nezabudni na to, prečo si si vybral prácu túto pracovnú pozíciu, v čom si dobrý a ako prispeješ svojimi silnými stránkami do chodu firmy. 
 

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 2,35
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.