ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Zastihla ťa jesenná melanchólia a nevieš čo s ňou?

18.10.2019 11:13:32 | Redakcia portálu
https://www.brigada.sk/ | Počet zobrazení: 674x

Poradíme ti, čo sú zaručené spôsoby, ktorými sa jej môžeš vyvarovať. Jesenná depresia napadá mnoho ľudí a veľa z nich nevie, ako si s ňou poradiť.

 

Nie si jediný, ktorý má problém so spracovávaním nového počasia. Po dlhých slnečných dňoch leta sa k nám dostáva studený vietor, pochmúrne počasie a krátke dni. Čo sa následne odráža aj na našej nálade a zmýšľaní. Veľa z nám má potom problém tieto vnemy spracovať do zdarnej podoby, ktorá by nás ešte nejako vedela motivovať do práce či školy.
Vieš, čo je to Sezónna afektívna porucha? Prejavuje sa najmä u citlivejších ľudí, spôsobuje nervozitu, depresiu alebo úzkosť, dokonca vie úplne ovplyvniť bežný chod človeka. To, že máš možno podobné príznaky, neznamená, že máš ihneď túto poruchu, možno si len senzitívnejší na túto zmenu, alebo sa v tvojom živote objavila nová situácia, na ktorú nevieš reagovať. Ako je nástup na novú školu, nová práca a podobne.
A čo naozaj pomáha pri prekonaní jesennej depresie a pre lepšie naladenie do nového mesiaca?
 
Pohyb je základ
Radí sa vymýšľať nejaké príležitosti, pri ktorých je pohyb základom. Ako je napríklad túra alebo prechádzky po hore. Jednoduchou náhradou je aj cvičenie doma alebo vo fitku. Snaž sa cvičenie aktívne praktizovať ráno alebo večer, hlavne pravidelne. Myseľ sa tak osvieži a budeš vedieť lepšie fungovať.
 
Stravovanie
Strava pre nás nemôže byť iba pôžitkom, ktorý musíme mať. práve v zimných mesiacoch je podstatné dbať o to, aby bola strava vyvážená a obsahoval všetko, čo budeme potrebovať. Napríklad vitamín D, ktorý nám dodáva viac energie. Toto nám môže chýbať a môže to spôsobovať práve ospalosť, ktorá sa nás drží celý deň. Ak chceš D-čko navýšiť prirodzenou cestou jedz viacej rýb alebo rybý olej.
 
Svetlo
Je to tiež jeden prvok, ktorý nám bude naozaj moc chýbať počas týchto mesiacov. Snaž sa preto prijímať aspoň trochu svetla a nezabáraj sa v tme. Pôsobí to nebralo práve pre citlivejšie povahy. Vyvetraj a odostri závesy. vedel si aj o tom, že náš mozog automaticky tvorí chemické látky, ktoré reagujú na svetlo alebo tmu? Aj toto môže byť dôvod prečo sme tak ospalý celé dni.
 
Usporiadaj si priority
September je práve ten najkritickejší mesiac, kedy sa dostávame do obehu nových vecí, alebo si naopak musíme zvykať na zaužívané veci, na ktoré sme počas leta aj zabudli. Je pochopiteľné, že sa snažíš toho čo najviac zvládnuť hneď na začiatok. Možno to ani nie je tvoja chyba či vôľa, ale tlačí ťa stres. Hlavne sa ukľudni a popremýšľaj, ktoré veci naozaj za to stoja, daj si čas aby si všetko mohol v kľude zvládať.
 
Uprac si
Možno by si to mal celé zobrať od druhého konca. Nepozerať sa na jeseň a zimu ako na niečo negatívne a temné. Radšej sa na to pozri ako na nový reštart, ktorý ti dopomôže vo väčšom prehľade. Najlepšie sa robia veci pokiaľ v nich máš systém, je na tebe, ktorú cestu zvolíš.

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 1,34
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.