ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Príspevok Google Chrome k internetovej bezpečnosti

20.7.2009 12:13:09 | Q
New Scientist | Počet zobrazení: 2511x

Ak sa bojíte, že váš počítač napadne vírus, alebo pravidelne utrácate peniaze na ochranný softvér, máme pre vás dobré správy prichádza doba bezplatných antivírusov. Aspoň Google a Microsoft to tvrdia.

 

Minulý týždeň predstavil Google svoje plány s novým operačným systémom, ktorý bude založený na internetovom prehliadači Chrome a bude sa od polovice roku 2010 snažiť na trhu súperiť so spoločnosťou Microsoft.

Google Chrome OS je určený pre ľudí, ktorí „žijú na webe“ a radšej spúšťajú softvér uložený na internetových serveroch spoločnosti Google, než by ho mali mať uložený vo vlastných počítačoch. Bode založený na voľne dostupnej verzii operačného systému Linux.

Mnohé detaily o novom operačnom systéme sú tajné, riaditeľ vývoja spoločnosti Google Linus Upson však jednu vec prezradil: „Úplne prerábame bezpečnostnú architektúru operačného systému tak, aby sa používatelia nemuseli zaoberať vírusmi, malwareom a bezpečnostnými aktualizáciami.“

Táto myšlienka je rovnaká ako plány Microsoftu. Ten chce predstaviť nový operačný systém už v októbri. Windows 7 bude prevádzkovať kancelársky softvér štandardne uložený v počítači používateľa, ale prvýkrát ponúkne voľne dostupný a pravidelne aktualizovaný antivírový softvér.

Ktorý z prístupov bude bezpečnejší? Teraz to ešte nie je jasné. „Sťahovanie aktualizácií bude vždy jeden alebo dva kroky za vzdialeným prístupom, pretože vždy chvíľu trvá, kým sa nové vylepšenie dostane do počítača,“ povedal Paul Jackson z Cambridge. „Vzdialený internetový prístup umožňuje rýchlejšiu opravu chýb.“ Jacskon však pochybuje, že Chrome dokáže všetku bezpečnosť a ochranu zabezpečiť vzdialene, pretože takýto systém bude zraniteľný na miestach internetového prehliadača a samotného Linuxu.

Robert Caunt, analytik spoločnosti CCS Insight, tvrdí, že Google je relatívne dobrou zárukou bezpečnosti. „Spamový filter služby Gmail a vyhľadávača je dobrý. Vedia, čo treba robiť.“

Kritici naopak prirovnávajú vzdialený prístup spoločnosti Google k 60. rokom, kedy počítače používali pripojenie k hlavnej a pomalej centrálnej jednotke. Toto práve zmenil svojím prístupom Microsoft.

Je jedno, ktorý prístup vyhrá. Dôležité je, že počítačový giganti konečne začali brať bezpečnosť vážne a nenechávajú jej zabezpečenie na tretiu stranu.

originál článku

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 3,80
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.