ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Animal Planet - programové tipy na september

8.9.2009 14:07:29 | * q
| Počet zobrazení: 1585x

Boj o veľryby 

Keď sa loď organizácie Sea Shepherd Conservation Society pomenovaná Steve Irwin vylodila v tasmánskom prístave Hobart, čakali na ňu dva tucty členov austrálskej federálnej polície. Tí prišli zabaviť stovky hodín video nahrávok a začať vyšetrovanie jednej z najintenzívnejších a najdramatickejších kampaní, do ktorej sa organizácia za 30 rokov svojej existencie zapojila. Animal Planet divákom opäť prináša seriál „Boj o veľryby“ zaoberajúci sa doposiaľ najnebezpečnejšími a najpálčivejšími témami. Každý týždeň sa vydáte na intenzívne a adrenalínom nabité dobrodružstvá a stanete sa svedkami akcií, ktoré podnikla organizácia Sea Shepherd v boji proti údajnému nezákonnému lovu veľrýb. Prežijete strety na mori, nebezpečné námorné manévre, životu nebezpečný zážitok na ľadovej pláni a stále agresívnejšie zásahy japonských veľrybárov proti členom organizácie Sea Shepherd.

Od stredy 9. septembra o 21:00 hod.

picture
 
Prežili uhryznutie 

Seriál „Prežili uhryznutie“ predstavuje obete najhorších a takmer osudových pohryzení zvieratami zo všetkých kútov sveta, od vyprahnutých púští juhozápadu USA po smrtonosné austrálske vody. Každé uhryznutie je podrobené vedeckému rozboru a odhaľuje ničivé následky smrtiacich toxínov po vpravení do ľudského tela. S hrôzou budete sledovať útrapy ženy, ktorú pri návšteve rezervácie veľkých mačiek napadol tiger, a príbeh muža rozmliaždeného sloními čeľusťami. Prostredníctvom rozhovorov s obeťami a ich doktormi a pomocou najmodernejšej grafiky vám tento seriál priblíži nevšednú vedu o prežití.

Od pondelka 7. septembra o 21:00 hod

picture
 
Služobné psy 

Prostredníctvom seriálu „Služobné psy“ televíznej stanice Animal Planet nahliadnete do zákulisia výcviku a starostlivosti o služobné psy a ich psovodov. Výcvik psov prebieha v najväčšom a pravdepodobne aj najlepšom stredisku na svete - 341st Training Squadron. Uvidíte veľmi silné puto medzi psami a ich pánmi pri stresujúcich každodenných situáciách, keď sa často ocitajú na najnebezpečnejších miestach. Vôbec prvýkrát sa pozriete na výcvik psov na stráženie, na odhaľovanie bômb a drog. Psy, ktoré prešli výcvikom v stredisku, odchádzajú slúžiť do Pentagonu, na palubu prezidentského lietadla Air Force One a na americké vojenské základne po celom svete.

Od utorka 8. septembra o 21:00 hod.

picture
 
Medvedí muž  

Dokumentárny seriál „Medvedí muž“ režiséra Wernera Herzoga umožňuje divákom nahliadnuť do života Timothyho Treadwella. Treadwell strávil spolu s medveďmi grizly 13 letných období na Aljaške. Hovoril ich jazykom, poznal ich nálady a prežil medzi nimi bez zbraní. V októbri 2003 však Treadwella a jeho priateľku napadol a zožral medveď. Werner Herzog skúma život a smrť Treadwella a zaoberá sa komplikovaným vzťahom divokej prírody a človeka. Natáča rozhovory s jeho priateľmi, bývalými priateľkami a partnermi, pilotom, ktorý ho vysadil na mieste a objavil jeho ostatky a zároveň so súdnym patológom, ktorý otvoril telo medveďa.

Od štvrtka 10. septembra o 21:00 hod.

picture
 
Cudzinec medzi medveďmi  

Už cez dvadsať rokov žije Charlie Vandergaw s divokými medveďmi na Aljaške. S medveďmi čiernymi a grizly, ktorí sa vyskytujú v okolí jeho chaty na samote, si vybudoval jedinečný, aj keď kontroverzný vzťah. Charlie prvýkrát umožnil, aby objektív kamier zachytil celú sezónu v Medveďom raji. Uvidíte, ako sa kameraman Richard Terry ocitne medzi medvedicou čiernou a jej medvieďaťom. Pod vedením Charlieho však skoro zistí, že pri zaobchádzaní s medveďmi sa nesmie chybovať. A práve keď Richarda začína tento mimoriadny svet priťahovať, úrady na Aljaške sprísnia požiadavky, čo môže viesť k zákazu Charlieho seriálu „Cudzinec medzi medveďmi.“

Od štvrtka 17. septembra o 21:00 hod.

picture
 
Echo a slony z Amboseli 

Sledujte s Animal Planet neuveriteľný príbeh o materskej snahe udržať svoju rodinu pri živote. Múdra hlava rodiny, slonica Echo, žije v južnej Keni po boku ďalších 1 500 divokých afrických slonov. Ako najstaršia slonica a vodkyňa stáda musí zachrániť štyri generácie príbuzných pred neľútostným hladom následkom sucha. Musí ich zároveň ochrániť pred útokmi levov a stále intenzívnejšími stretmi s rozhnevanými masajskými farmármi. Jej správanie sa sleduje americká vedkyňa Cynthia Mossová s tímom zo spoločnosti na ochranu slonov Amboseli Trust for Elephants. Echo vyvádza rodinu z nebezpečenstiev a zabraňuje sporom so zvieracími susedmi o vodu či potravu. S postupujúcim časom musí odvrátiť rozštiepenie rodiny následkom tlakov a konečne priviesť na svet nové mláďatá s najlepšou šancou na prežitie.

Od nedele 13. septembra o 18:00 hod.

picture
 
Najlepší psí kaderník  

V druhej sezóne seriálu „Najlepší psí kaderník“ na televíznej stanici Animal Planet sa hľadá ďalší psí kaderník roku. V súťaži sa spolu stretne 12 najnadšenejších a najzručnejších psích kaderníkov z celej Ameriky, aby si zmerali svoje sily v túžbe zvíťaziť, v tvorivosti a náklonnosti ku zvieratám. V seriáli, ktorý uvádza Jai Rodriguez, súťažiaci samostatne alebo v tímoch pri zvládaní rôznych náročných úloh holia, strihajú a umývajú psy. Musia vytvoriť jedinečné zostrihy pre účastníkov vôbec prvej psej svadby a využiť svoje zručnosti pri premene zanedbaných psov na umelecké diela. Jednotliví kaderníci sa sami považujú za špičky v súťaži, avšak len jeden z nich môže byť najlepším psím kaderníkom.

Od piatku 25. septembra o 21:00 hod.

picture
 
Psí kaderník v Beverly Hills  

Psí kaderník v Beverly Hills je pokračovaním príbehu o Artistovi Knoxovi, víťazovi súťaže o najlepšieho psieho kaderníka. S odhodlaním uspieť v tomto obore sa Artist so svojim nákazlivým osobným čarom a jedinečným štýlom úpravy psov vydáva do ulíc kalifornskej štvrti Beverly Hills. V dvanástich epizódach tejto reality show zažijete Artistove problémy pri hľadaní klientov a získavaní peňazí na otvorenie vlastného salónu a nádeje na dosiahnutie úspechu. V mobilnom salóne po boku svojho psa Bumpyho Artist usiluje predovšetkým o to, aby vrátil niečo späť svojej komunite a psom, ktorí ho najviac potrebujú.

Od soboty 12. septembra o 18:00 hod.

picture
 
Veterinár na voľnej nohe 

Animal Planet zoznámi divákov s Romainom Pizzim, popredným veterinárom a odborníkom v oblasti veterinárnej medicíny, ktorý jazdí k majiteľom domácich maznáčikov vo Veľkej Británii, aby im pomohol vyriešil ich problémy. Od ostatných veterinárov sa však odlišuje. Keď sa ocitá vo veľmi nezvyklej situácii, ešte viac ho nadchne jej rozuzlenie. V seriáli sa stretne napríklad s korelou závislou na bufetovej strave, s Jack Russell teriérom, ktorý má strach zo samoty a s tigrom odmietajúcim prehltnúť potrebné lieky. Romain, držiteľ čierneho pásu v karate, člen orchestra a znalec niekoľkých jazykov, musí týmto nevšedným prípadom nejako prísť na kĺb.

Od nedele 13. septembra o 16:00hod


picture
 
Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 4,12
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.