Hypotéza o vyhynutí dinosaurov

17.2.2010 12:28:54 | Tomáš Vince
Gelmar Grofčík | Počet zobrazení: 186373x

Skúsme si predstaviť paralelu života dinosaurov a súčasného ľudstva a možno úvahou dospejeme k záveru, že dinosaurov pred 65mil rokov nezahubil asteroid ale oni sami.

Dinosaury 

Spočiatku si dinosaury po dlhú dobu žili v súlade s prírodou. No časom žrali čím ďalej viac a viac, rástli čím ďalej viac a viac, množili sa stále viac a viac a vedomý si svojej väčšej a väčšej moci čo nezožrali to zdevastovali. Následkom enormnej nenažranosti, enormného množenia sa, enormného zväčšovania sa a enormnej devastácie im zrazu-náhle v priebehu pár desaťročí „došla“ potrava a bylinožravé a mäsožravé kolosy, obrovské a premnožené, náhle vyhynuli a prežili len malé a skromné druhy živočíchov.

A čo človek? 

Človek tiež spočiatku dlhé tisícročia žil v súlade s prírodou /aj keď je pravda len preto, že nemohol ináč/, no postupne za pomoci nevídaného technického pokroku za jedno storočie nevídane zmocnel, lebo nasadol do strojov a stal sa taký silný, obrovský ako dinosaurus. Samozrejme aj jeho spotreba a devastácia dosiahla výkon dinosaurov ...
Z homo-sapiens sa za posledných 100 rokov vyvynul dino-sapiens a ak ľudstvo neprestane „súťažiť“ v rychlosti devastácie planéty s dinosaurami, vyhynie za pár desaťročí ako oni.

Pre názornejšie pochopenie je tu obrázok:

picture