ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Discovery channel - programové tipy na december

1.12.2010 10:29:36 | * q
| Počet zobrazení: 1445x

Ani na konci roka nezabúda stanoca Discovery Channel na svojich fanúšikov.

Okresná vÄznica COOK  

Súčasťou seriálu Noc podliakov a kladných hrdinov televízie Discovery Channel je i program Väzenie okresu Cook, ktorý vám predstaví násilný a nevypočítateľný väzenský život. V komplexe, ktorý sa nachádza iba niekoľko kilometrov od centra Chicaga vo štvrti známych gangov, si odpykáva trest takmer 10 000 odsúdených. A pretože mnohí z nich boli obvinení z hrozných a šokujúcich zločinov, neprestávajú žít nebezpečným životom ani vo väzení. Každý deň predstavuje boj medzi dozorcami, ktorí majú na starosti dodržiavanie poriadku, a členmi gangov búriacim sa systému. Preplnené cely majú za následok agresivitu väzňov a násilie je na spadnutie. Diváci môžu sledovať, k čomu skutočne dochádza za bránami najväčšieho väzenského komplexu v Amerike.
od štvrtka 9. decembra o 21:55 hod.

Najlepšie programy roku 2010 

Tento rok v decembri umožní séria Najlepšie programy roku 2010 televíznej stanice Discovery Channel pozrieť si najpopulárnejšie programy uplynulých 12 mesiacov. Ponúkne príležitosť pozrieť si seriály, ktoré sa zaručene zaradia medzi najobľúbenejšie. Premiéru bude mať napríklad Zásah do konštrukcie, kde Charlie Frattini a jeho tím stavbárov naprávajú skutočné nočné mory súvisiace s projektmi opráv domov. Program Dvojité prežitie, ktorý sprevádza vojensky vycvičeného Davea Canterburyho, a prírodovedca Codyho Lundina na spoločnej ceste do najdrsnejších oblastí našej planéty, aby vám predviedli, ako vás správne zručnosti a trocha tvorivého myslenia môžu udržať nažive. Spoločne s nimi budú predstavené veľmi obľúbené programy V najhoršom prípade, Riečne príšery, Ničitelia mýtov a Sťahovanie obrov 4.
od pondelka 13. decembra o 13:40 hod.

Nutné na prežitie 

Odborník na prežitie a extrémny dobrodruh Bear Grylls sa vracia na obrazovky Discovery Channel, aby divákom predstavil dychtivo očakávanú piatu sériu programu Nutné na prežitie. Vydáva sa na odľahlé miesta, napríklad do Mohavskej púšte, a ukáže divákom neoceniteľné strategické rady na prežitie. Súčasťou seriálu je i mimoriadna epizóda nazvaná Fanúšikovia verzus divočina, kde si Bear prizve dvoch divákov, ktorí s ním na vlastnej koži pocítia, aké je to prežiť v extrémnych podmienkach. V každej epizóde čelí Bear novým náročným úlohám, a preto si tento veľmi populárny program rozhodne nenechajte ujsť.
d pondelka 13. decembra o 20:05 hod.

ničitelia mýtov - 25 najlepších epizód 

V rámci série Najlepšia programy roku 2010 sa na televíznej stanici Discovery Channel predstaví špeciálny dvojhodinový formát programu Ničitelia mýtov - 25 najlepších epizód, kde sa celý tím nostalgicky pozrie späť na 25 najslávnejších okamihov natáčania. Všetci piati moderátori sa podelia o svoje obľúbené zážitky, od úžasných výbuchov po riadené nehody, a predstavia divákom, čo pre nich program osobne znamená. Zistíte, že Grant nemá rád neúspech. Zasmejete sa Adamovi, ktorý sa sťažuje na Jamieho techniku veslovania, a pochopíte, čo Tory prežíval, keď v prítomnosti hladných žralokov musel hrať mŕtveho. Od vzniku programu Ničitelia mýtov preskúmali tvorcovia 738 mýtov, uskutočnili 2326 experimentov, spôsobili 725 výbuchov a zničili 120 vozidiel. Nájsť 25 najlepších okamihov seriálu tak určite nebolo hračkou!
štvrtok 23. decembra o 13:40 hod.

Na čo sa môžete tešiť na Discovery Science 


ĽUDSKĚ TELO
Cyklus Ľudské telo televízie Discovery Science uvádza premiéru dokumentárneho seriálu Tvori v nás, ktorý sa zameriava na jedinečného tvora - človeka. Zavedie vás na fascinujúcu výpravu do vnútra ľudského sveta, ktorý je nielen nezvyčajný a skrytý, ale rovnako aj dôležitý a záhadný. Preskúmate rozsiahly a rozmanitý ekosystém, v ktorom sa to len hemží mikroskopickým životom ukrytým na povrchu ľudskej kože, v ústach a v našich útrobách, kde sa na nás priživuje nevyčísliteľné množstvo jednobunkových organizmov. Taktiež sa vám naskytne príležitosť sledovať program Ľudské telo – mimoriadny stroj, ktorý vám umožní nahliadnúť do komplikovanej štruktúry a záhad fungovania ľudského tela. Odhalíte vedu, ktorá sa ukrýva v telách babätiek ale aj dospelých žien a mužov. Na záver cyklu potom uvidíte Extrémne telá - seriál o stavbe najúžasnějších ľudských tiel, ktoré príroda stvorila. Ďalšia časť cyklu Skutoční nadľudia vám predstaví pravdivé príbehy mimoriadných ľudí s nadľudskými schopnosťami.
Od nedele 5. decembra o 20:00 hod.

SCIFI VEDA - FYZIKA NEMOŽNÉHO
V druhej sérii obľúbeného seriálu Sci-fi veda – fyzika nemožného sa svetovo známy fyzik a autor mnohých bestsellerov Dr. Michio Kaku vracia na obrazovky, aby sa opäť zameral na to, ako môže ľudstvo vyriešiť skutočné situácie zo sveta science fiction. V jednotlivých epizódach Dr. Kaku všetko konzultuje s odborníkmi — fanúšikmi science fiction, aby našli najlepšie riešenie daného problému. Jeho fanúšikovia ho inšpirujú, a preto sa Dr. Kaku obracia na špičkový výskum popredných vedcov, inžinierov a fyzikov z celého sveta s cieľom zistiť, ako uskutočniť ich šokujúce nápady. Na úvod novej série seriálu sa Dr. Kaku sústredí na hľadanie nového domova pre ľudstvo v programe Zem verzia 2.0. O názory sa s ním podelia svetovo známi vedci. Dr. Kaku skúmá rad teórií, napríklad vytvorenie plávajúcich miest v atmosfére Venuše a pretvorenie atmosféry na Marse uvolnením zachyteného oxidu uhličitého dopadom a teplom asteroidov.
Od nedele 10. decembra o 21:00 hod.

KOLÓNIE

Na obrazovky se vracia program Kolónie, riadený experiment, ktorý umiestni bežných ľudí do simulovaného prostredia po svetovej katastrofe. Druhá séria predstavuje novú skupinu dobrovolníkov z rôznych zázemí s odlišnými zručnosťami a dokumentuje, ako prežívajú vo svete bez elektriny, tečúcej vody, štátnej správy alebo komunikácie s okolím. Kolónisti, ku ktorým patrí učiteľka, tesár a mechanik, musia využiť všetky svoje schopnosti v oblasti prieskumov, technológie a prežitia. Program zapája názory odborníkov zo sféry národnej bezpečnosti, inženierstva, psychológie a zdravotníctva, ktorí sa vyjadrujú k tomu, ako by mohla vyzerať budúcnosť po biologickej katastrofe. Na kolónistov čakajú iba prázdne budovy, opustené ulice a neúrodná krajina. Musia sa snažiť zhromaždiť základné potreby na prežitie a pritom odrážať hrozbu útoku divokých zvierat a zlomyselných cudzích ľudí. Rovnako čelia i skľučujúcim telesným a citovým problémom pri pokuse o prežitie v neznámom a nepreskúmanom svete.
Od nedele 18. decembra o 21:00 hod.

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 3,77
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.