ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Päť noviniek od Toyoty ktoré bude možné vidieť už zajtra na Bratislavskom autosalóne

16.4.2012 11:18:01 | * q
| Počet zobrazení: 1732x

Medzi novinkami, ktoré uvidíte už o pár dní na Bratislavskom autosalóne sa vám predstavia taktiež Toyota YARIS Hybrid; PRIUS + ; PRIUS Plug-in; TOYOTA GT86; LAND CRUISER V8 2012.

Toyota Yaris Hybrid 

Vlajková loď modelového radu Yaris, nový Yaris Hybrid, ktorý sa dostane do predaja ako prvé plne hybridné vozidlo v európskej triede malých vozidiel, mal svoju svetovú premiéru na ženevskom autosalóne 2012. Yaris je najpredávanejším modelom automobilky Toyota s najväčším počtom „vozidiel v prevádzke“ na európskych cestách.

Po Aurise Hybrid je Yaris Hybrid druhým základným modelom japonského výrobcu, ktorý je vybavený technológiou Hybrid Synergy Drive a prináša túto pozoruhodnú pohonnú jednotku do segmentu s najväčším objemom predaja v Európe.

Nový Hybrid s objemom motora 1,5 litra má emisie CO2 iba 79 g/km a spotrebu paliva len 3,5 l/100 km. To predstavuje významný technický prielom v uložení plne hybridnej pohonnej jednotky. Zmenšil sa každý kľúčový diel systému HSD a palivová nádrž aj akumulátor sú umiestnené pod zadnými sedadlami. Vďaka tomu ponúka rovnaký priestor pre cestujúcich a rovnaký objem batožinového priestoru (286 l) ako štandardný model.

picture
 
PRIUS + 

Ďalšou novinkou, ktorá bude mať slovenskú premiéru počas autosalónu, je model Prius+. Prvé vozidlo, ktoré ponúkne európskym zákazníkom praktickosť siedmich sedadiel v spojení s plnohodnotným hybridným pohonom. Vyhovuje požiadavkám stále početnejšej skupiny zákazníkov – ekologicky uvedomelých rodín, ktoré potrebujú viac priestoru, a rozširuje tak príťažlivosť ekologických parametrov a vyspelej technológie pohonu Hybrid Synergy Drive®.

Tretí rad sedadiel bolo možné vytvoriť úpravou konštrukcie pohonného hybridného systému. Teraz sa používa priestorovo nenáročný modul s lítium-iónovými akumulátormi, ktorý je zabudovaný v stredovej časti vozidla medzi prednými sedadlami. Najnovší prírastok do rodiny Prius ponúka maximálne priestorný interiér pre pohodlné cestovanie posádky so všetkou batožinou bez akýchkoľvek kompromisov. Využíva 1,8-litrový zážihový motor s Atkinsonovým cyklom s výkonom 73 kW a silný elektromotor s výkonom 60 kW. Celkový systémový výkon má hodnotu 136 k DIN. Z 0 na 100 km/h zrýchli za 11,8 sekundy a dosiahne maximálnu rýchlosť 170 km/h. Plnohodnotný hybridný pohon, ktorého ekologické parametre ešte ďalej zlepšujú špičkové aerodynamické vlastnosti a nízka hmotnosť modelu Prius+, poskytuje najlepšie hodnoty spotreby paliva a emisií CO2 v triede – 4,1l/100 km a 96 g/km.

picture
 
PRIUS Plug-in 

Prius Plug-in Hybrid, prvý hybridný elektromobil typu plug-in (PHEV) značky Toyota, ktorého uvedenie na trh je už naplánované, sa predstaví v sériovej podobe aj na autosalóne v Bratislave.

Toto vozidlo je pre spoločnosť ďalším míľnikom  už v štyridsaťročnej histórii hľadania riešení v oblasti trvale udržateľnej mobility. Tento vrcholne ekologický model reprezentuje najnovšie výsledky vývoja modulárnej platformy Hybrid Synergy Drive® (HSD) – spoľahlivej, preverenej a všeobecne obľúbenej plne hybridnej technológie. Používa novo vyvinuté a priestorovo menej náročné lítium-iónové akumulátory, spĺňajúce prísne štandardy Toyoty v otázkach spoľahlivosti. Vďaka dlhšej dojazdovej vzdialenosti v režime čisto na elektrinu sa dosiahli pozoruhodné priemerné spotreby iba 2,1 l/100 km* a rovnako nižšie emisie CO2, ktoré majú hodnotu nevídaných 49 g/km*.

Väčšinu jázd v meste aj každodenných presunov do zamestnania je možné uskutočniť vďaka dojazdu 25 km v čisto elektrickom režime s nulovými emisiami. Dobíjanie je rýchle – postačí 90 minút a bežná domáca zásuvka.

picture
 
TOYOTA GT86 

Ako vozidlo úplne orientované na vodiča je stvárnením čistej, nefalšovanej radosti z jazdy – vďaka presnej a okamžitej odozve aj na to najjemnejšie stlačenie plynového pedála alebo otočenie volantu. Je určené všetkým, pre ktorých je jazda vášňou, nie nutnosťou.

Spoločnosť sa s týmto modelom vracia k svojím športovým koreňom pomocou celosvetovo jedinečnej kombinácie kompaktného vpredu umiestneného vysoko otáčkového motora typu boxer s protibežnými piestami a pohonu zadných kolies. Vďaka pomeru vŕtania a zdvihu (86 mm x 86 mm) vyvinie nový motor výkon 200 koní pri 7 000 ot./min. a maximálny krútiaci moment 205 Nm pri 6 600 ot./min., čím tomuto autu dodáva svižnosť a ďalšie lákavé jazdné vlastnosti, ako aj maximálnu rýchlosť viac ako 220 km/h. Na druhej strane dosahuje nové športové vozidlo odhadovanú priemernú spotrebu 6,9 l/100km a produkuje nízke emisie CO2 približne na úrovni 160 g/km.

picture
 
LAND CRUISER V8 2012 

Nový Land Cruiser V8 v modelovej verzii pre rok 2012 je možné okamžite rozpoznať ako najnovšiu generáciu legendárnej štvorkolky značky Toyota. Vonkajší dizajn je založený na estetike vozidla, ktoré sa cíti doma v každom prostredí, s robustným imidžom trvanlivosti a vysokého výkonu, ktorý sa očakáva od vozidla s nefalšovaným pohonom všetkých štyroch kolies. V interiéri sa zase spája legendárna kvalita a spoľahlivosť tohto modelu s luxusnejším a prémiovým charakterom. Zaujme lepšie zladenie farebných odtieňov, modernizované výplne a čalúnenie.

Nový Land Cruiser V8 v modelovej verzii pre rok 2012 je na Slovensku v ponuke s modernizovaným turbodieselom 4,5 l. Vylepšený agregát spolupracuje so šesťstupňovou automatickou prevodovkou a vyvinie najvyšší výkon 200 kW/272 k pri 3 600 ot./min. a mohutný krútiaci moment 650 Nm v pásme 1 600 až 2 800 ot./min.

picture
 
Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 3,17
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.