ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Skvelé nápady nádejných vedcov

26.4.2012 15:44:09 | Redakcia portálu
| Počet zobrazení: 1981x

Bratislava, 25. apríla 2012 – Označovanie hudby pomocou hry od Petra Dulačku, podpora spolupráce a učenia v dynamických skupinách od Ivana Srbu a vyhodnotenie metód rozpoznávania objektov na základe vizuálneho slovníka z hlavy Michala Kottmana.
To sú novinky v oblasti informatiky a informačných technológií, ktoré boli v stredu 25. apríla vyhodnotené ako najlepšie príspevky na študentskej vedeckej konferencii Fakulty informatiky a informačných technológií STU v Bratislave (FIIT STU) - IIT.SRC 2012 (Informatics and Information Technologies, Student Research Conference).

 

Úvod konferencie patril prednáške prof. Keitha G. Jefferyho z Veľkej Británie. Zameral sa na výzvy, ktoré prináša množstvo dát produkovaných v súčasnosti a s tým súvisiace ich počítačové spracovanie aj s využitím výpočtových kapacít dostupných prostredníctvom Internetu. Výsledky svojho výskumu prezentovali v priebehu celého dňa študenti bakalárskeho, inžinierskeho i doktorandského štúdia. Celkovo bolo na základe hodnotenia programovým výborom prijatých 79 príspevkov. Okrem troch cien „Najlepší príspevok“ pre jednotlivé stupne štúdia bolo udelených päť cien dekana a ceny lokálnych pobočiek medzinárodných profesijných organizácií IEEE a ACM.

Množstvu sprievodných akcií dominoval TP Cup 2012 (súťaž tímových projektov) a akcie pre stredoškolákov. Títo mali samostatnú sekciu v programovaní ProFIIT 2012, novinkou bola i kategória JUNIOR IIT.SRC, v ktorej mali práve študenti stredných škôl možnosť prezentovať výsledky svojich prác.
Veľký záujem zaznamenala online súťaž robotov vo futbale RoboCup, rýchlostné programovanie, či atraktívna výstava fotografií FIITAPIXEL.

Fakulta informatiky a informačných technológií STU v Bratislave (FIIT STU) pokrýva oblasť informatiky a informačných technológií vo výskume a vzdelávaní a je prvou fakultou na Slovensku s týmto poslaním. Vznikla na základe požiadaviek trhu a časť jej študijného programu je tvorená priamo s partnerskými organizáciami. V súčasnosti vychováva takmer tisícku študentov v troch stupňoch štúdia (bakalárske, inžinierske, doktorandské). Akademický rok 2012/2013 plánuje otvoriť v novopostavenej budove v Mlynskej doline, kde chce vybudovať centrum výskumu a vzdelávania v informačných a komunikačných technológiách na Slovensku.

Ďalšie informácie vám poskytne:

Bc. Zuzana Marušincová, FIIT STU
marusincova@fiit.stuba.sk, 02/602 91 388

Ing. Petra Kotuliaková, Verrity. s.r.o.
kotuliakova@gmail.com, 0902/273 128


Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 3,35
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.