ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Medzinárodnú ministerskú cenu CEEPUS 2012 získala Žilinská univerzita v Žiline

18.11.2012 20:16:16 | Ján Klučár
| Počet zobrazení: 314435x

Dňa 20. novembra 2012 odovzdajú minister školstva, vedy, výskumu a športu Dušan Čaplovič a generálna tajomníčka Stredoeurópskeho výmenného programu pre univerzitné štúdiá (CEEPUS) Elisabeth Sorantin Medzinárodnú ministerskú cenu CEEPUS 2012 prof. Dr. Ing. Ivanovi Kuricovi zo Žilinskej univerzity v Žiline ako koordinátorovi najlepšej medzinárodnej siete vysokých škôl spolupracujúcich v rámci programu.

 

Ocenenie Medzinárodná ministerská cena CEEPUS 2012 bude odovzdané v rámci každoročnej konferencie „Deň akademickej mobility a internacionalizácie“, organizovanej SAIA dňa 20. novembra 2012 v Bratislave (Hotel Park Inn Danube). Už tretí ročník konferencie sa zameriava na oblasť vlastného inštitucionálneho hodnotenia procesov internacionalizácie vysokých škôl a výskumných organizácií, budúcnosť európskych programov na podporu mobilít, ako aj na programy podporujúce spoluprácu v oblasti vzdelávania, či spoluprácu začínajúcich výskumníkov.

CEEPUS je program zameraný na podporu spolupráce vysokých škôl z 15 krajín v oblasti vysokoškolského vzdelávania. Program sa orientuje na akademické mobility študentov, doktorandov a vysokoškolských učiteľov v strednej, východnej a juhovýchodnej Európe, pričom jedným z jeho cieľov je aj rozvoj spoločných programov vedúcich k dvojitým alebo spoločným diplomom a k spoločnému vedeniu dizertačných alebo diplomových prác. Svojím regionálnym zameraním program prispieva k európskej integrácii, zdôrazňuje regionálne špecifiká a prispieva k spolupráci aj v rámci priorít Stratégie Európskej únie pre dunajský región. V roku 2012 programu CEEPUS bola udelená značka kvality podľa priority A9 Stratégie Európskej únie pre dunajský región (Ľudia a zručnosti).

Informácie o programe CEEPUS možno nájsť na stránke: http://www.saia.sk/sk/main/programy-saia/ceepus/

Podrobné informácie ku konferencii možno nájsť na http://www.saia.sk/sk/konferencie/damai3/

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 2,49
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.