ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Cisco architektúra prináša lyžiarom nové zážitky

28.3.2013 12:20:43 | Ján Klučár
Cisco Systems | Počet zobrazení: 2945x

Lyžiari majú okamžitý prístup k videoklipom, ktoré sú automaticky doručené do ich telefónov.

Bratislava/Bukurešť, 27. marca 2013. Rumunský startup i-Rewind poskytuje vďaka architektúre Cisco Borderless Network Architecture inovatívne služby lyžiarom. Hardvérové a softvérové riešenie v kombinácii s aplikáciou pre smartfóny umožňuje športovým nadšencom zachytávať lyžiarske výkony vo forme videa. HD nahrávka, ktorá zachytáva ich zjazd z viacerých uhlov, je športovcom doručená okamžite, priamo do ich smartfónu.

 

Vysokorýchlostná optická sieť spája kamery, switche, routery, servery a bezdrôtové prístupové body do jednej infraštruktúry, ktorá je postavená na architektúre Borderless Architecture. Služba i-rewind je v prevádzke od decembra 2012 na zjazdovkách lyžiarskeho strediska Predeal v Rumunsku. Službu vyvinuli rumunskí softvéroví inžinieri v spolupráci s lokálnym Cisco partnerom, spoločnosťou Bittnet Systems.

„Na základe prvotných skúseností vieme, že používatelia sú nadšení novým zážitkom. Jednoducho môžu získať HD video, ktoré zdieľajú s priateľmi alebo si ho následne pozrú na veľkej obrazovke. I-rewind je vhodným doplnkom k amatérskym video riešeniam, ako sú kamery na helmách, používateľovi však ponúka väčší komfort a jednoduchosť používania,“ povedal Bogdan Manoiu, zakladateľ spoločnosti I-rewind. Hoci je služba momentálne dostupná iba v Rumunsku, v ostatných krajinách by sa mala objaviť už na jeseň 2013.
Ako i-rewind funguje?

Používateľ aktivuje službu prostredníctvom mobilnej aplikácie, priamo zo svojho telefónu. Systém ho vtedy identifikuje pomocou GPS signálu. O zvyšok sa postarajú kamery, ktoré sú umiestnené na svahu. Tie nahrávajú identifikovaných používateľov z viacerých uhlov, výsledné video v HD kvalite je k dispozícii hneď, ako lyžiar dokončí aktuálny zjazd. Získané nahrávky je možné využiť pre analýzu štýlu lyžovania alebo ich zdieľať s priateľmi. Systém využijú aj rodičia, pre kontrolu detí.

Infraštruktúra systému využíva architektúru Borderless Network Architecture. Na svahu sa nachádzajú tri switche Cisco Catalyst 2960 Series, ktoré spájajú kamery so serverom. Štyri prístupové body Cisco Aironet 1552 sprostredkúvajú lyžiarom bezdrôtový prístup. Riešenie kompletizuje router Cisco 1921 Integrated Services Router a switch novej generácie, Cisco Catalyst 3560 Series, ktorý spája kamery s routerom a serverom. Hoci je systém náročný na prenos veľkého množstva dát v reálnom čase, Cisco technológie poskytujú používateľom pokročilý zážitok z nahrávania videa vo vysokej kvalite a bez zdržania.

Cisco (NASDAQ: CSCO) – celosvetový líder v oblasti sieťových riešení, ktoré transformujú spôsob, akým sa ľudia spájajú, komunikujú a spolupracujú. Informácie o spoločnosti nájdete na stránke http://www.cisco.com.

Najnovšie správy nájdete na adrese http://newsroom.cisco.com.

 

Kontakt pre média:
Eva Rosipalová, Marketing & Communication Manager, Cisco Slovensko
erosipal@cisco.com, +421 5825 5000
Adela Vráblová, Account Manažérka, Comm s.r.o.
vrablova@comm.sk, +421 52 962 011

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 3,46
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.