ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Pacientom sa darí lepšie v nemocniciach s informačnými technológiami

18.12.2007 11:10:13 | Q
Science Daily | Počet zobrazení: 2234x

Ak pacientov liečia v nemocniciach, ktoré používajú informačné technológie, má ich liečba podľa porovnania Floridskej štátnej univerzity lepšie výsledky.

 

Štúdia porovnávala použitie technológií s údajmi o prepustených pacientoch v 98 nemocniciach na Floride, čím vytvorila najkomplexnejšiu analýzu vzťahu medzi použitím informačných technológií v nemocniciach a zdravím pacientov.

„Zistili sme, že čím viac informačných systémov nemocnica využíva, tým lepšie výsledky liečby dosahuje u svojich pacientov,“ povedal Nir Menachemi, hlavný autor výskumu a riaditeľ Katedry bezpečnosti pacientov na lekárskej fakulte floridskej univerzity.

Najväčšími výhodami informačných technológií sú predchádzanie medicínskym chybám a zvyšovanie bezpečnosti pacientov. Predchádzajúce štúdie v niektorých akademických nemocniciach ukázali, že využitie niektorých aplikácií ako vedenie elektronických záznamov pacienta alebo medicínske znalostné systémy sú spojené s dobrými zdravotnými výsledkami pacientov. Akademické centrá však nie sú typickými americkými nemocnicami a preto nebolo jasné, či je možné výsledky zovšeobecniť na všetky lekárske zariadenia v krajine.

Výskum floridských vedcov zahrnul široké spektrum nemocníc, verejných aj súkromných, mestských aj vidieckych a použil akceptované indikátory stavu pacientov a ich bezpečnosti na určenie vplyvu informačných systémov na liečbu pacientov. Výskum podporil Menachemiho hypotézu, že nemocnice, ktoré využívajú viac sofistikovaných informačných technológií, dosiahnu v meraní lepšie výsledky.

Za posledných dvadsať rokov sa v USA zdvojnásobil počet úmrtí v dôsledku pooperačných krvných infekcií. Počet týchto úmrtí ale v nemocniciach, ktoré využívajú informačné technológie klesol, rovnako aj počet úmrtí v dôsledku pooperačných respiračných problémov a iných infekcií.

Lekári musia mať na predchádzanie týmto infekciám dostatok aktuálnych informácií o stave pacienta, štandardizované postupy liečby a odporúčanie najlepšieho spôsobu liečby pacienta. Menachemi zistil, že nemocnice využívajúce informačné technológie môžu najlepšie zaručiť, že lekári dostanú všetky dôležité informácie o stave pacienta včas.

originál článku

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 3,32
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.