ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Udeľovanie slovenských počítačových „Oskarov“ 2008

19.9.2008 10:45:21 | * q
| Počet zobrazení: 1245x

Na spoločenskom večere IT GALA sa vo štvrtok 18. 9. 2008 odovzdávali prestížne ocenenia IT OSOBNOSŤ, IT FIRMA a IT PROJEKT roka 2008.

 

Ceny udeľuje neformálne združenie slovenských žurnalistov a členov profesijných združení v oblasti informačných technológií a telekomunikácií. Tradícia udeľovania týchto prestížnych ocenení pokračuje už ôsmy rok. Cieľom je oceniť odborné a manažérske úsilie osobností a firiem pôsobiacich v oblasti informačných technológií a telekomunikácií, oceniť najvýznamnejšie projekty realizované v danom roku. Odborná komisia zostavila aj tento rok širšiu nomináciu viac ako 100 osobností, firiem a projektov z oblasti informačných technológií a telekomunikácií. Na základe údajov z informačných dotazníkov porota hlasovaním zostavila užšie nominácie piatich osobností, piatich firiem a piatich projektov bez určenia poradia.

V kategórii IT OSOBNOSŤ roka 2008 sa víťazom stal Miroslav Trnka, generálny riaditeľ ESET, spol. s. r. o. Podľa názoru komisie výborne spĺňa kritériá tejto kategórie: prínos k technickému rozvoju v oblasti IT, prínos k rozvoju IT priemyslu na Slovensku, účasť v poradných orgánoch, profesijných združeniach, podpora vzdelávania, osvety a informovanie verejnosti (prednášky, články). Komisia tiež ocenila jeho osobné angažovanie sa v oblasti informačnej bezpečnosti.

V kategórii IT FIRMA roka 2008 sa víťazom stala skupina Siemens IT Solutions and Services. Komisia vzala do úvahy najmä dlhodobé vytváranie vysokej pridanej hodnoty v rámci IT firiem na Slovensku ako aj fakt, že približne 90 % softvérového vývoja je realizovaný pre medzinárodné projekty. Komisia tiež ocenila prínos spoločnosti v oblasti vzdelávania, zvyšovania zamestnanosti ako aj viaceré unikátne projekty.

V kategórii IT PROJEKT roka 2008 sa víťazom stal projekt Bezplatného katastrálneho portálu. Komisia ocenila prínos projektu pre občanov, vysokú využívanosť služby a fakt, že ide o jednu z prvých e-služieb pre verejnosť, ktorá v tomto prípade okrem iného prispieva k zvýšeniu právnej istoty vlastníkov nehnuteľností. Komisia tiež ocenila skvalitnenie údajov v databázach katastra. Projekt prihlásila spoločnosť NESS Slovensko, a. s.

O nomináciách a víťazoch rozhodla komisia zostavená z IT novinárov a zástupcov profesijných IT organizácií v zložení: Juraj Sabaka (ITAS), Boris Tytykalo (SITA), Jozef Šupšák (eFocus), Ondrej Macko (PC REVUE), Martin Valášek (Trend), Ján Šebo (CTF), Martina Vyskočová (DSM) a Martin Drobný (INFOWARE). Ocenenia IT OSOBNOSŤ, IT FIRMA a IT PROJEKT roka 2008 boli udelené 18. septembra 2008 na slávnostnom večere IT GALA.

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 2,33
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.