ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

SHAMWARI: ŽIVOT V DIVOKEJ PRÍRODE

24.9.2008 10:21:31 | * q
| Počet zobrazení: 1472x

Ich pracovným priestorom je 200 štvorcových kilometrov nedotknutej prírody plnej divokých zvierat. Rezervácia Shamwari game, ktorú nazývajú svojim domovom, ponúka každý deň nové dobrodružstvá.

 

15 nových epizód Shamwari: Život v divokej prírode bude mať premiéru 29. septembra o 19.00 hod. na televíznej stanici Animal Planet.
Život v divokej prírode, ponúka divákom možnosť zažiť svoj sen o safari. Kamery sledujú úžasnú prácu neobyčajnej skupiny ľudí, ktorí nazývajú rezerváciu “Shamwari game” v Juhoafrickej republike zároveň aj svojou prácou a domovom.
Pracovný priestor ľudí pracujúcich v Shamwari sa nachádza v nedotknutej divokej prírode obývanej tými najúžasnejšími zvieratami na svete. Domovy ľudí v tejto rezervácii sú obklopené elektrickým drôtom – je to jediná možnosť ako udržať levy a slony v bezpečnej vzdialenosti!
Moderátorka Animal Planet Lyndal Davies postupne predstaví a vysvetlí v každej časti niektoré zvláštnosti v správaní sa divokých zvierat, ktorých bola svedkom v rezervácii (ktorá je aj jej domovom). Diváci budú mať možnosť stretnúť sa s rangermi v Shamwari a dozvedieť sa priamo od nich, prečo je toto miesto také jedinečné.
V nemocnici pre zvieratá sa diváci zoznámia so zranenými alebo opustenými mláďatami, ktoré vyžadujú špeciálnu starostlivosť veterinára parku Johana Jouberta a ošetrovateľky divokých zvierat – Pety-Lynn O’Brien. Ekológ John O'Brien nám medzitým vysvetlí komplexnosť riadenia tejto rozľahlej oblasti, ktorá je domovom nielen ľudí a zvierat, ale aj obrovského množstva rozmanitej flóry.
Diváci budú môcť sledovať boj členov záchranného tímu rezervácie s piatimi tonami živej váhy – so slonom africkým. Potrebujú premiestniť troch slonov do inej rezervácie, no prinútiť stádo k spolupráci je skutočne zložitá úloha. Aby toho nebolo málo, diváci sa stanú svedkami jednej z najnebezpečnejších záchranných akcií na svete, počas ktorej sa členovia tímu budú snažiť uvoľniť leoparda zachyteného v pasci pri jeho love na dobytok a ocitnú sa zoči-voči rozzúrenému nosorožcovi.
Pre všetkých ľudí v Shamwari je ich práca zároveň náročným poslaním a Animal Planet sa bude snažiť zachytiť všetky aspekty ich života v divočine.

picture
 
PRÍBEH REZERVÁCIE SHAMWARI 

Slovo “Shamwari” znamená v jazyku miestnych obyvateľov “priateľ”.
Rezervácia Shamwari Game je jedinečným miestom – africká divočina obývaná množstvom divokých zvierat. Je ťažké si predstaviť, že iba prednedávnom to vyzeralo úplne inak – všade samé pastviny a neúrodná zem.
Keď na toto územie pred takmer 200 rokmi prišli usadlíci z Európy, začali čistiť pôdu a vyhnali zvieratá. To, čo kedysi bolo najbohatšou divočinou v Afrike sa premenilo na obrovskú kopu prachu.
V roku 1990 sa začal obnovovať sen o Shamwari, keď majiteľ Adrian Gardiner začal skupovať farmy v juhoafrickej provincii Západné Kapsko. Jeho víziou bolo priviesť späť zvieratá a navrátiť africkú divočinu do pôvodného stavu. Do oblasti prišli odborníci a vznikla organizácia pre život v divočine Shamwari, ktorej cieľom bolo obnoviť divočinu a prinavrátiť pôvodné druhy rastlín. V Shamwari vyčlenili veľkú časť zeme na vytvorenie prvej súkromnej oblasti s divokou prírodou v Afrike.
Dnes sa rezervácia Shamwari pokladá za najlepšiu súkromnú iniciatívu na zachovanie divokej prírody v Južnej Afrike. Každý návštevník tejto rezervácie hrá svoju úlohu v procese zachovania miznúcej divočiny.

picture
 
Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 2,30
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.