ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Princ Filip podporil slovenských advokátov podnebia

27.10.2008 14:50:46 | * q
| Počet zobrazení: 1021x

24. október, Poprad - Manžel kráľovnej Alžbety II., princ Filip, sa dnes v Poprade krátko popoludní zúčastnil na workshope projektu Challenge Europe, ktorý sa konal pod záštitou British Council v hoteli Aquacity. Tím mladých advokátov podnebia zo Slovenska na ňom predstavil tri hlavné projekty, ktorých cieľom je zvýšiť povedomie ľudí o príčinách a následkoch klimatickej zmeny. Na workshope vystúpili aj Katka Koščová a profesor Milan Lapin, ktorí sú patrónmi projektu na Slovensku. Stretnutia sa zúčastnili aj vybraní žiaci a učitelia stredných škôl zo Spišskej Novej Vsi, Brezna, Sučian, Levoče a Popradu.

 

„Veľké projekty začínajú pri jednotlivcovi. O životnom prostredí to platí dvojnásobne. Je preto veľmi dôležité, aby si ľudia začali viac uvedomovať, že každý z nás nesie časť zodpovednosti za to, čo sa deje s našou planétou,“ uviedla Katka Koščová.

Súčasťou workshopu bola aj videokonferencia s tímom advokátov podnebia z Veľkej Británie. Obidva tímy si navzájom predstavili svoje projekty a diskutovali o možnostiach ďalšej spolupráce. Slovenský tím prejavil veľký záujem o skúsenosti svojich britských kolegov, pretože Veľká Británia patrí v súčasnosti k štátom, ktoré kladú veľký dôraz na environmentálnu výchovu svojich občanov.

Prvým zo slovenských projektov je internetový vzdelávací portál CLIMATE & ENERGY EDU. Portál bude pozostávať z dvoch častí. Jedna jeho časť bude určená učiteľom a vychovávateľom, druhá žiakom základných a stredných škôl. Cieľom internetovej platformy CLIMATE & ENERGY EDU je nielen poskytovať základné informácie o klimatickej zmene, ale aj o trvalo udržateľných zdrojoch energie a znižovaní emisií fosílneho uhlíka do ovzdušia.

Okrem vzdelávacieho internetového portálu CLIMATE & ENERGY EDU predstavili slovenskí advokáti podnebia aj ďalšie dva projekty: zámer preložiť do slovenčiny populárno-vedeckú knihu „Trvalo udržateľná energia – bez horúceho vzduchu“ a vytvorenie kolekcie tričiek SCIENCEWEAR© propagujúcich znižovanie emisií fosílneho uhlíka.

Medzinárodná organizácia British Council odštartovala celoeurópsky projekt Challenge Europe začiatkom júna 2008 v 14 krajinách Európy. Ide o 3-ročný projekt, ktorý je európskou časťou globálneho projektu ochrany klímy. Jeho cieľom je obohatiť medzinárodnú diskusiu o zmenách klímy a urýchliť premenu spoločnosti smerom k zníženiu emisií skleníkových plynov.

picture
 
Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 1,62
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.