ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

CENA ITAPA PRE ORIGINÁLNE A INOVATÍVNE PROJEKTY


Nápady, ktoré neostali iba na papieri, ale naozaj zlepšili náš každodenný život. Práve o nich je už 9. ročník súťaže o najlepšie projekty a prípadovú štúdiu v oblasti informatizácie verejnej správy - Cena ITAPA 2010. Je to výzva pre všetkých, ktorí využili informačné a komunikačné technológie a úspešne zrealizovali svoje vízie.

 

O modernejšej verejnej správe sa už toho povedalo dosť, nás ale zaujímajú tí, ktorí pre ňu naozaj niečo robia. V predchádzajúcom ročníku bodoval napríklad projekt Úradu priemyselného vlastníctva s výstižným názvom „Kto ešte potrebuje papier?“, ktorý ľuďom výrazne šetrí čas, papier aj peniaze. Úspešné boli tiež viaceré samosprávy, ktoré elektronizujú svoje služby a vychádzajú tak v ústrety občanom. Mimoriadnu cenu ITAPA 2009 získal projekt „Zodpovedne.sk“ za prínos v oblasti zvyšovania povedomia o bezpečnom používaní informačných technológií s dôrazom na ochranu detí.
Že ste už vymysleli a zrealizovali niečo nové a ešte lepšie? Tak práve na to do konca septembra čaká porota prestížnej súťaže, ktorú už tradične vyhlasuje Asociácia APEL v spolupráci s odbornými garantmi - časopisom o znalostnej ekonomike a technológiách eFOCUS a Fakultou informatiky a informačných technológií STU v Bratislave.

„Súťaž nie je iba o oceňovaní, ale ide nám predovšetkým o to, aby sme zviditeľnili a spropagovali pozoruhodné a inovatívne projekty, ktoré pomohli zjednodušiť, zefektívniť a spriehľadniť procesy vo verejnej správe, čo v praxi znamená nielen uľahčenie a skvalitnenie každodenného života občanov, ale i šetrenie ich peňazí. Zároveň chceme prispieť aj k tomu, aby si autori cez prihlásené prípadové štúdie vymieňali odborné skúsenosti a navzájom sa tak inšpirovali,“ hovorí o Cene ITAPA Vladimír Ivantyšyn, generálny riaditeľ kongresu ITAPA.

Ukázať ostatným, ako sa to dá môžu inštitúcie verejnej správy, dodávatelia z oblasti informačných a komunikačných technológií, ale aj organizácie neziskového sektora, akademické a vedecké inštitúcie, či profesijné združenia, ktoré úspešne zrealizovali projekty modernizácie verejnej správy s využitím informačných a komunikačných technológií. Pre odbornú porotu bude najdôležitejším kritériom inovatívnosť a praktický prínos projektu pre občanov. Vďaka kategórii „Nové služby“ každý rok hľadáme zaujímavé nápady, ktoré priniesli občanom nové jednoduchšie a kvalitnejšie možnosti komunikácie s verejnou správou. Kategória „Zlepšovanie procesov“ je určená pre projekty, ktoré nielen výrazne zjednodušili a zrýchlili poskytovanie služieb, ale zároveň zlepšili aj činnosť samotnej inštitúcie, s čím samozrejme súvisí tiež znižovanie výdavkov na verejnú správu. Pri hodnotení Prípadových štúdií bude dôležitá najmä originálnosť riešenia, zrozumiteľnosť a príťažlivosť textového a vizuálneho spracovania projektu/implementovanej technológie, ako aj informačno-komunikačná hodnota prípadovej štúdie.

Cena ITAPA je tradičným vrcholom Medzinárodného kongresu ITAPA, ktorého už 9. ročník sa uskutoční 9. a 10. novembra 2010 pod záštitou podpredsedu vlády a ministra financií Ivana Mikloša. Výsledky súťaže budú vyhlásené na slávnostnom galavečere.
Uzávierka súťaže je 30. septembra 2010. Elektronické prihlášky, pravidlá a podmienky Ceny ITAPA, ako aj viac informácií o samotnom kongrese, vrátane možnosti registrácie, nájdete na www.itapa.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.