ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

„YOUR FILM FESTIVAL 2012“


Populárny video server YouTube a spoločnosť Emirates v spolupráci s La Biennale di Venezia (Filmový festival v Benátkach) a produkčnou spoločnosťou Scott Free vyhlasujú globálnu súťaž „Your Film Festival 2012“ (Tvoj Filmový Festival 2012). Cieľom je nájsť tých najlepších svetových tvorcov príbehov, prepojiť ich s globálnym publikom a odmeniť toho najlepšieho životnou príležitosťou naštartovať svoju kariéru. Zapojiť sa môžu aj Slováci.

 

YouTube vyzýva tvorcov obsahu z celého sveta natočiť 15 minútový video príbeh v akomkoľvek formáte, štýle, či žánri a prihlásiť ho do súťaže na kanáli youtube.com/yourfilmfestival. Do súťaže sa môžu zapojiť aj Slováci a nasledovať tak úspech Mareka Mackoviča, ktorý sa so svojím YouTube video príspevkom dostal do unikátneho dokumentu “Život v jednom dni”. Video príspevky môžu tvorcovia obsahu prihlasovať od 2. februára do 31. marca 2012.

Z prihlásených videí spoločnosť Scott Free vybrerie 50 semifinalistov a následne YouTube komunita hlasovaním rozhodne o 10 finalistoch. Tí v auguste pocestujú do Talianska na 69. ročník Medzinárodného filmového festivalu v Benátkach, kde budú odprezentované ich krátke filmy.

Víťazný video príspevok vyberie odborná porota priamo na benátskom festivale a absolútny víťaz získa YouTube grant pre pôvodnú tvorbu v hodnote pol milióna amerických dolárov a spoluprácu s produkčnou spoločnosťou Scott Free.

„YouTube prináša divákom zábavný a originálny obsah. Súťaž Your Film Festival je ďalším príkladom našej investície do umelcov po celom svete,“ hovorí Robert Kyncl, viceprezident pre YouTube obsah a dodáva: „Prostredníctvom tohto projektu poskytne YouTube tvorcom obsahu príležitosť osloviť široké publikum, predstaviť svoju tvorbu na Filmovom festivale v Benátkach a potenciálne zmeniť svoju kariéru.“

Projekt „Your Film Festival“ je ďalšou z iniciatív YouTube, ktorá rozširuje možnosti spojené s hudbou, umením a filmom. Projekt nadväzuje na úspešnú spoluprácu YouTube s produkčnou spoločnosťou Scott Free na dokumente „Život v jednom dni“, ktorý si vyslúžil pozitívne ohlasy filmových kritikov. Medzi ďalšie úspešné projekty, ktoré prepájajú online video s tradičným umením, patrí YouTube Symphony Orchestra, YouTube Play, či YouTube Space Lab. Globálna letecká spoločnosť Emirates je hrdým sponzorom projektu aj festivalu.

Viac informácií je k dispozícii na YouTube kanáli súťaže youtube.com/yourfilmfestival.

O spoločnosti Google Inc.
Inovatívne vyhľadávacie technológie spoločnosti Google umožňujú každodenný prístup k informáciám miliónom ľudí po celom svete. Google založili v roku 1998 Larry Page a Sergey Brin, dvaja študenti univerzity v Stanforde, a dnes má popredné postavenie na všetkých hlavných globálnych trhoch. Model cielenej reklamy, ktorý Google ponúka svojim zákazníkom, poskytuje firmám všetkých veľkostí merateľné výsledky a zároveň rozširuje možnosti internetu pre samotných používateľov. Centrála spoločnosti Google sa nachádza v americkom Silicon Valley, jednotlivé pobočky potom na rôznych miestach Ameriky, Európy a Ázie. Viac informácií nájdete na www.google.com.

O YouTube
YouTube je najobľúbenejšou video platformou na svete, ktorá umožňuje miliónom ľudí zdielať a sledovať pôvodné videá. YouTube funguje ako fórum a distribučná platforma, na ktorej sa môžu stretávať milióny ľudí z celého sveta a vymieňať si tu svoje postrehy aj skúsenosti. Zároveň slúži ako veľmi efektívna platforma pre inzerujúcich, a to nezávisle od toho, o akú veľkú spoločnosť ide. YouTube sídli v kalifornskom meste San Brun a je dcérskou firmou spoločnosti Google, ktorá je jej stopercentným vlastníkom.

V prípade záujmu o ďalšie tlačové informácie a materiály, prosím, kontaktujte:

Grayling Slovakia
Daša Tkáčová
Palisády 36, 811 06 Bratislava
Tel.: +421 2 5920 1405
Fax: +421 2 5920 1400
E-mail: google_sk@grayling.com

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.