ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

SANET

SANET je nezávislé občianske združenie, ktorého členovia sa dohodli na podmienkach, za akých si budú vzájomne poskytovať služby najväčšej globálnej počítačovej siete Internet. Je to nezisková organizácia, ktorej členovia na základe cenníka schváleného Valným zhromaždením SANET-u, prispievajú na prevádzku siete. Členom SANET-u sa môže stať ľubovoľná osoba alebo organizácia, či už komerčná alebo nekomerčná, ktorá súhlasí so štatútom a pravidlami pre používanie siete SANET.

Súčasná topológia siete

Sieť SANET je realizovaná v rámci projektu SANET2 a v súčasnosti spája 23 miest. Sieť je realizovaná na báze prenajatých nenasvietených optických vlákien, ktoré sú ukončené v gigabitových ethernet prepínačoch. Stavba chrbticovej siete prebiehala v dvoch etapách. V prvej etape bola realizovaná južná vetva (jún 2001 - február 2002), ktorá spája mestá Košice-Bratislava. V druhej etape bola realizovaná severná vetva (marec 2002 - január 2003), ktorá spája mestá Prešov-Bratislava.

V nasledujúcom období SANET počíta s pripojením ďalších miest na optickú infraštruktúru, zvýšením prenosovej rýchlosti na 10Gbps a vybudovaním priameho prepojenia s Českou republikou a Poľskom cez prenajaté nenasvietené optické vlákno.

Slovenská konektivita je realizovaná v Bratislave cez ethernet spoj do slovenského peeringového centra SIX, umiestneného v priestoroch Centra výpočtovej techniky Slovenskej Technickej univerzity (CVT STU) s rýchlosťou 1Gbps.

Zahraničná konektivita je realizovaná nenasvieteným optickým vláknom s dĺžkou 104km, ktoré spája uzol siete SANET v Bratislave s viedenským uzlom siete ACOnet. Na prepojenie bola použitá rovnaká technológia ako v prípade chrbticovej siete tj. gigabitový ethernet bez použitia regenerátora optického signálu. Vo Viedni máme zabezpečené prepojenie do viedenského peeringového centra - VIX-u rýchlosťou 1Gbps a do prístupového bodu americkej siete SPRINT rýchlosťou 200Mbps.

Ďalšia zahraničná konektivita je realizovaná prostredníctvom dvoch liniek v Bratislave. Jedna vedie do slovenského uzla siete GTS s rýchlosťou 1Gbps z ktorej využívame 400Mbps a druhá vedie do slovenského uzla siete GEANT s rýchlosťou 2,5Gbps. Z tejto kapacity v súčasnosti SANET využíva 200Mbps.

Kontakt

SANET
Vazovova 5
812 69 Bratislava
Slovakia
tel/fax: +421-2-52498094
e-mail: info@sanet.sk
http://www.sanet.sk


Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.