ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Odborná literatúra

Časopisy / Informatika / PC REVUE 11/2009

picture

PC REVUE 11/2009

 

Novembrové vydanie PC REVUE prichádza s celou kopou zaujímavých tém. V exkluzívnej reportáži vás prevedieme INTEL Development Fórom, dozviete sa informácie o najnovších technológiách, novej architektúre a prienikoch procesorov do automobilov.


Obzeráte sa po nejakom novom notebooku? Určite aj váš starý notebook pohodlne zvláda prehrávanie hudby a večerných filmov. Chcete však spoznať skutočnú krásnu multimédií? Čo tak 18,4-palcový full HD displej, pohodlie diaľkového ovládania, využitie notebooku ako televízie, k dispozícii výkon štvorjadrového procesora či 1000 GB úložného priestoru. V článku o multimediálnych notebookoch vám poradíme, čo je momentálne „in“. Otestovali sme aj nové dosky s čipovou súpravou Intel P55, preskúmali ich vlastnosti a prinášame aj množstvo detailných fotografií.

Pozrieme sa pod kapotu DirectX 11 a to úplne detailne, zistíme, aké výhody prináša a čo môžeme od neho očakávať. Prinášame však aj veľa ďalších testov, test LCD monitorov, veľký test MP3 prehrávačov a v neposlednom rade aj test reprosústav 2.1. Novembrové vydanie PC REVUE je plné informácií, ktoré stoja za prečítanie!

Na novembrovom DVD REVUE nájdete naozaj pútavý obsah. Pripravili sme pre vás „balíček na prežitie“, ktorý potrebujete hneď po inštalácii operačného systému Microsoft Windows. Nájdete tu teda kodeky a videoprehliadače, ďalej overené antivírusy, populárnych správcov súborov, šikovné nástroje na komunikáciu, elektronickú poštu, kancelársky balík, nástroj na úpravu fotografií, komprimáciu a napaľovanie CD/DVD. Na DVD REVUE sme exkluzívne zaradili špeciálnu verziu profesionálnych prekladových slovníkov Magnus pre angličtinu, nemčinu, francúzštinu a ruštinu, vždy do češtiny. Čitatelia PC REVUE môžu tento slovník bezplatne používať bez obmedzenia. Tento mesiac sa roztrhlo vrece s redakčnými videorecenziami a videoreportážami, dovedna ich nájdete na DVD REVUE desať. Zavítate spolu s nami na viaceré domáce i zahraničné tlačovky, uvidíte predstavenie ešte horúcich produktov, pošmýkame sa v škole šmyku a porozprávame s riaditeľom jednej z najrýchlejšie rastúcich firiem na Slovensku.

Pozrite sa spolu s nami, čo všetko vám prináša novembrové vydanie PC REVUE :-)

Novinky
V tohtomesačných novinkách sme sa pozreli na multimediálne počítače, slúchadlá a kompletnú výbavu do obývačky. Rozoberáme tiež najnovšie skrinky pre počítače a dôsledne sa venujeme chladeniu. Nezabudli sme ani na mobilné telefóny, reproduktory klávesnice a myši ako i multifunkčné zariadenia.

IDF 2009
Zaujíma aj vás budúcnosť nalinkovaná na nasledujúci rok Intelom a jeho výskumno-vývojárskymi snahami? Prinášame exkluzívnu reportáž priamo z technologického centra Kalifornie, kde sme opäť nemohli chýbať. V našej reportáži sa dozviete o hospodárskych výsledkoch Intelu, ale hlavne o najnovších technológiách, novej architektúre a prienikoch procesorov do automobilov.

Multimediálne notebooky
Určite aj váš notebook pohodlne zvláda prehrávanie hudby a večerných filmov. Chcete však spoznať skutočnú krásnu multimédií? Čo tak 18,4-palcový full HD displej, pohodlie diaľkového ovládania, využitie notebooku ako televízie, k dispozícii výkon štvorjadrového procesora či 1000 GB úložného priestoru. Chcete ešte viac? Pokojne – večerná romantika pri filme z Blu-ray disku vo vysokom rozlíšení či grafický výkon vhodný aj na náročnejšie hry. Jediné, čo vám špičkové multimediálne notebooky neposkytnú, je výdrž pri práci na batérie. Väčšinou ide o drahšie modely, na druhej strane sa tu nájdu aj kúsky, ktoré vám doprajú multimediálny zážitok už v cene pod psychologickou hranicou 700 eur/21 088 Sk.

Microsoft Windows XP vs. 7
Už pomerne dlho sa v odborných kruhoch hovorí o nástupe Windows 7, ktorý je podľa viacerých testerov tohto operačného systému podstatne rýchlejší ako jeho predchodca Windows Vista. V súčasnom technickom svete však existuje ešte veľa používateľov, ktorí sa (odvolávajúc na chyby vo Windows Vista alebo len zo zvyku) rozhodli ostať radšej pri Windows XP. Čo nové im však môže ponúknuť Windows 7? Oplatí sa naň vôbec prejsť, alebo nie?

DirectX 11 vo Windows 7
Počítačové hry sú staré takmer ako samy počítače. Od prvých pokusov, keď tenis znamenal tri čiary a jeden pohybujúci sa štvorec, pretieklo už veľa vody. Desiatky rokov znamenajú obrovské zmeny v oblasti extrémne rýchlo sa vyvíjajúceho sveta osobných počítačov. Hry sa v súčasnosti prezentujú predovšetkým s veľkým dôrazom na grafické spracovanie, ktoré umožňuje v hráčoch vyvolať väčší dojem reality, ako to bolo v minulosti.

Reprosústavy 2.1
V tomto teste sme vyskúšali niekoľko počítačových reprosústav typu 2.1, pričom sme sa sústredili na zostavy so zaujímavou nadobúdacou cenou. Nájdete medzi nimi už osvedčené zostavy, ale aj úplné novinky. Test sme doplnili aj zostavou formátu 5.1, ktorá nás pri testovaní nadchla svojou kvalitou.

Novembrové vydanie najčítanejšieho IT magazínu PC REVUE nájdete v stánkoch a hypermarketoch už 5. novembra :-)

  • Počet strán: 128
  • Vydal: DIGITAL VISIONS
  • Rok vydania: 2009
  • Formát: A4
  • Cena: 3,95 eur

Kontakt

Recenzie o publikácií:

Žiadne súvisiace položky
 
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.