ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Odborná literatúra

Časopisy / Informatika / PC REVUE 03/2010

picture

PC REVUE 03/2010

 

V marcovom vydaní magazínu PC REVUE vám prinášame jedinečný crashtest mobilného telefónu Sonim, aký ste ešte nevideli. Výrazné zimné testovanie prebiehalo v snehu skoro po kolená. Celý test nájdete aj na exkluzívnom videu na DVD REVUE.
Marec mesiac knihy. Pri tomto prísloví si azda každý z nás hneď predstaví klasickú knihu, ktorej stránky voňajú čerstvou tlačou. Viete si však predstaviť knihu elektronickú? Na knihy a magazíny budúcnosti sa pozrieme v tomto čísle a ukážeme vám modely, ktoré dostanete bez problémov už aj na Slovensku.
Ukážeme si aj 10 netbookov. Prinášame pohľad na najlacnejšie, ale aj najvyspelejšie mininotebooky na trhu. Predstavíme vám tiež kopec externých pevných diskov.
Ste mimo kancelárie a potrebujete súrne spracovať nejaký dokument? Prinášame štyri najznámejšie a najvyspelejšie on-line kancelárske balíčky, ktoré sú dostupné bezplatne. Dozviete sa, či sú svojou kvalitou také vyspelé, aby dokázali poraziť svojich platených súperov.
Ukážeme vám ako fungujú súčasné 3D televízory a do detailu rozoberieme aj základnú dosku vášho počítača.


Prinášame aj exkluzívnu súťaž o jedinečný notebook Alienware, aký nemá skoro nik. Stačí ak doplníte názov webovej stránky www. _ _ _ _ _ _ _ _ .sk a môžete vyhrať. Viac informácií nájdete na www.pcrevue.sk

Tento mesiac sme pre vás toho na DVD REVUE pripravili skutočne veľa a nezabudli sme ani na tých, ktorí sa radi hrajú. Práve pre nich prinášame úplnú verziu hry Command & Conquer: Tiberian Sun aj s datadiskom. V tejto real-time stratégii sa dostanete do úlohy veliteľa futuristickej armády a čaká vás budovanie základne, stavba desiatok jednotiek a vypracúvanie stratégie útokov a obrany. Nechýbajú ani úplné verzie programov, na vytváranie webových albumov vám dobre poslúži program StudioLine Photo Classic SE.

Optimalizácia systému je jedna z primárnych tém marcového DVD, a tak okrem úplných verzií aplikácií určených na správu systému vám prinášame aj desiatky softvérových riešení dostupných bezplatne, určených nielen na technickú, ale aj estetickú zmenu operačného systému, a to najmä v prípade, že používate síce starší, no stále obľúbený operačný systém Microsoft Windows XP. Na DVD REVUE vám prinášame reportáž, v ktorej vám priblížime, ako funguje 3D televízor. Navštívili sme takisto tlačové konferencie firiem Canon a Nikon. Špeciálne zaraďujeme aj video z 3GSM kongresu v Barcelone, kde sme sa tiež osobne zúčastnili.

Poďte s nami nazrieť do marcového vydania PC REVUE :-)

Novinky
Ako tradične aj v tomto čísle prinášame kopec noviniek. Nebudú chýbať navigácie, štýlová výbava pre iPod/iPhone, či výkonné reproduktory. Predstavíme vám aj prvý notebook s 3D obrazom.

Crash test mobilného telefónu
V PC REVUE č. 9/2009 sme zverejnili test odolného telefónu Sonim XP3.20. Telefón, ktorý dovtedy poznal len málokto, sa následne stal slávnym. Tentoraz sme mali k dispozícii zlepšenú verziu s označením XP2.10 Spirit, a to v čase, keď tento „duch“ ešte nebol výrobcom oficiálne uvedený na trh. Videli sme ho síce na výstave CES v Las Vegas, ale na Slovensku sme ho mali prednostne. A chceli sme ísť až na hranu a vyskúšať všetky vlastnosti sľubované výrobcom. Tentoraz to bolo výrazne zimné testovanie, prebiehalo na prelome januára a februára v záplave snehu. Celý tento test sme natočili aj na video a nájdete ho na DVD REVUE. Odporúčame vám pozrieť si ho, garantujeme, že niečo také ste ešte nevideli.

Knihy a magazíny budúcnosti
O čítačkách elektronických kníh sme písali v reportáži z výstavy CES 2010. Teraz sa pozrieme na konkrétne modely, a to na také, ktoré bez problémov dostanete aj na slovenskom trhu. Povieme si však aj o modeloch, ktoré nás zaujali na výstave CES, a predstavíme novinky, ktoré sa na trh len pripravujú. Čítačky sú prenosné počítače, ktoré sa od notebookov a netbookov líšia v podstatných parametroch. Dlho vydržia na batérie, displej je monochromatický a čítačky sú mimoriadne ľahké – majú hmotnosť okolo 500 gramov. Pri prevádzke sa vôbec nehrejú, nepotrebujú chladenie ani vetranie. Displej je pri zobrazení strany vynikajúci – ostrý ako britva a vôbec neťahá oči. V článku zistíte, kde hľadať obsah do čítačiek, aká je aktuálna ponuka na slovenskom trhu a aké sú ich ceny.

10x mininotebook pod lupou
Tento mesiac prinášame pre vás to najzaujímavejšie z oblasti netbookov, ktoré v PC REVUE nazývame mininotebooky. Majú väčšinou hmotnosť pod 1,5 kg a aj vďaka ich malým rozmerom a dlhej výdrži batérie ich stačí hodiť do batohu či kabelky (milé dámy, dvoma kúskami sme mysleli aj na vás) a otvoriť ich, kdekoľvek sa vám zachce. Prinášame pohľad na najlacnejšie, ale aj najvyspelejšie mininotebooky na trhu.

3D obraz vo vašej obývačke
V tomto článku prinášame detailný opis, ako fungujú súčasné 3D televízory a aké budú dostupné modely. Dozviete sa takisto, akú úlohu v tomto procese zohrávajú okuliare a prečo je nevyhnutné mať ich nasadené pri sledovaní obrazu. Nájdete tu aj orientačné ceny produktov a na tento článok nadväzuje aj reportážne video, ktoré zobrazuje princíp novej technológie.

3GSM Mobile World Congress
Barcelona sa každý rok na pár dní premení na „Mekku“ mobilného sveta. Najväčší svetový mobilný kongres si aj tento rok našiel cestu do Barcelony a spolu s ním drvivá väčšina výrobcov, dodávateľov, operátorov – jednoducho všetkých, ktorí majú čokoľvek do činenia s mobilnými technológiami. A všetci vystavovatelia priniesli so sebou tie najhorúcejšie novinky. Práve na MWC (Mobile World Congress) si nechávajú všetci tie najväčšie prekvapenia a najlákavejšie novinky. Chcete vidieť päticu nových telefónov radu Xperia od Sony Ericssonu alebo naživo predstavenie Windows Phone 7 Series? Všetky najväčšie novinky spolu s ďalšími prekvapeniami v podobe konceptov vám prinášame tu a teraz „naživo“ a vo videu, ktoré nájdete na DVD REVUE.

Základná doska pod drobnohľadom
Základná doska je základný stavebný kameň celého počítača. Je hostiteľom nielen procesora a operačných pamätí, ale aj grafických kariet, diskov a optických mechaník, pričom pomocou zadných konektorov sú k nej pripojené aj jednotlivé periférne zariadenia. Ide o komplexný komponent počítača, ktorý má „prsty“ úplne vo všetkom. V článku sa neuspokojíme iba so stručným vysvetlením v štýle slovníka. Jednotlivé súčasti základnej dosky vám predstavíme, vysvetlíme, na čo slúžia, a hlavne ich názorne ukážeme, aby ste ich na doske mohli identifikovať a zlepšiť tak svoj počítač.

Najmodernejšie procesory do 117 eur
Len nedávno sme pre vás pripravili podrobnosti o 32-nanometrovej výrobe v spoločnosti Intel a prvej lastovičke spomedzi jej nových procesorov Westmere. V tomto článku plníme náš sľub a prinášame hodnotenie ďalších modelov cenovo dostupných dvojjadier Core i5 a Core i3. Ale to nie je všetko, na novinky Intelu reaguje aj spoločnosť AMD a prináša prekvapivé osvieženie svojej už aj tak vcelku výhodnej ponuky. A keďže v tomto cenovom segmente často býva rozhodujúcim parametrom pomer ceny a výkonu, snaha AMD nie je úplne márna, a to napriek nespochybniteľnému technologickému náskoku, ktorým aktuálne oplýva Intel.

On-line kancelárske balíky
V predošlom vydaní PC REVUE sme zverejnili prehľad on-line kancelárskych balíkov a uviedli ich základné charakteristiky. Tento článok u našich čitateľov vyvolal ohlas, a preto zaraďujeme aj časť, v ktorej zhŕňame poznatky z dlhšieho testovania jednotlivých balíkov.

Profesionálne programy na zálohovanie dát
V PC REVUE č. 11/2009 sme predstavili rôzne zálohovacie programy, ktoré boli zadarmo. Tentoraz sa zameriame na profesionálne programy na ochranu dát, ktorých funkcie sa podstatne odlišujú od bežných utilít.

Externé pevné disky
Pevné disky, ako najzákladnejšie pamäťové médium, sú s nami už mnoho rokov a výrobcovia stále prichádzajú so zlepšeniami. Niekdajšia honba za vyššou kapacitou postupne ustupuje inovatívnym technológiám napr. v oblasti úspory energie. Externý disk totiž nie je len obyčajný disk v škatuľke, prepojený s počítačom cez rozhranie USB, eSATA alebo FireWire. Možno sa to nezdá, ale ide o komplexné zariadenie s vyššou cenou a pridanou hodnotou. Pevný disk je hermeticky uzavretý a jediné otvory, ktoré na sebe má, sú otvory na skrutky a špeciálny prvok na vyrovnávanie tlaku. Šasi externého disku okrem toho, že umožňuje prenášať disk a pripojiť ho bez potreby rozoberať počítač, plní aj ochrannú funkciu počas prenášania.

Marcové vydanie najčítanejšieho IT magazínu PC REVUE nájdete na stánkoch a v hypermarketoch už 4. marca :-)

  • Počet strán: 112
  • Vydal: DIGITAL VISIONS
  • Rok vydania: 2010
  • Formát: A4
  • Cena: 3,95 eur

Kontakt

Recenzie o publikácií:

Žiadne súvisiace položky
 
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.