ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Odborná literatúra

Časopisy / Informatika / PC REVUE 06/2010

picture

PC REVUE 06/2010

 

V júnovom vydaní prichádzame s nabitým obsahom na 128-mych stranách. Povieme vám všetko o grafickej karte, ktorá je jedným zo základných komponente počítača. Mnohý z vás, ktorí používajú Gmail si myslia, že ho poznajú, no nemusí tomu tak byť. Poukážeme na kopec funkcií, ktoré táto služba ponúka a zistíte, či je pre vás Gmail známy alebo neznámy.
Nebude chýbať ani článok o 3D. Tento krát 3D v televízore. Venujeme sa v ňom predstaveniu modelov televízorov, ktoré dokážu sprostredkovať 3D vo vašej obývačke.
Budeme sa venovať aj budúcnosti mobilných zariadení a ich ďalšiemu smerovaniu. Nezabudli sme ani na test notebookov, ktoré môžete kúpiť vašim ratolestiam za vysvedčenie, alebo megatest navigácií. Tie môžu spríjemniť vašu cestu na letnú dovolenku.
Do čísla sa dostalo aj kopec iných zaujímavých tém ako napríklad duel šesťjadrových procesorov, test počítačových myší či slúchadiel na cestovanie. Budete si mať z čoho vybrať.


Aj na júnové DVD REVUE sme pripravili viac ako 2,5 hodiny vlastných videí. Tie sa v súlade so zameraním tohto vydania PC REVUE orientujú na 3D obraz v televízoroch, navigátory GPS, myši, slúchadlá, Hi-Fi vežu a budúcnosť mobilných zariadení. Takisto zistíte, čo znamená pracovať pre spoločnosť Microsoft a ako generálny riaditeľ slovenskej pobočky vníma konkurenciu.

Ďalej sme pre vás pripravili úplnú verziu nástroja Ashampoo Home Designer, pomocou ktorého si môžete navrhnúť obývačku alebo kuchyňu úplne od základov. V úplnej verzii nájdete aj program Surf Trail Washer, ktorý bezpečne pozametá stopy po vašom surfovaní. Našu pravidelnú výbavu dopĺňa aj správa mobilných telefónov pomocou nástroja MOBILEdit! a antivírusový program ESET Smart Security.

Poďte s nami nazrieť do júnového vydania PC REVUE :-)

Novinky
V tomto vydaní sme sa venovali zariadeniam na konferenčný hovor, prenosu audia a videa na dlhšiu vzdialenosť a viacero zariadení máme zameraných na prehrávanie Blu-ray médií. Exkluzívne tu nájdete aj počítač ukrytý do klávesnice, predstavujeme najnovšie počítače na slovenskom trhu a osobitne sa venujeme chladeniu.

Komponenty – grafická karta
Hardvér prichádza na trh v nekonečnom prúde horúcich noviniek každý deň. Komponenty sú čoraz výkonnejšie a je jedno, či ide o kapacitu, rýchlosť či iný parameter, hranice toho, čo možno dosiahnuť, sa stále posúvajú. Testy výkonu hardvéru môžete nájsť v našom magazíne pravidelne, pričom vám slúžia ako prehľad súčasnej situácie na trhu a radia vám pri prípadnom nákupe. Pri jednotlivých komponentoch sa však stretávate s mnohými cudzími pojmami, pomenovaniami súčastí či jednotiek výkonu. V tomto článku preberieme grafickú kartu od úplných základov a po jeho prečítaní sa stanete v tejto oblasti skoro expertmi...

Gmail známy, neznámy
V momente, keď budete čítať tento článok, Gmail už bude mať za sebou 6 rokov svojej existencie. Keď ho Google prvého apríla roku 2004 predstavil ako alternatívu pre klasický e-mail, ľudia ho prijali rozporuplne. Časť si ho nevedela vynachváliť, iní si mysleli, že ide o žart, ďalší tvrdili, že na ňom „nie je nič, čo by už nevideli niekde inde“. Napriek tomu Gmail zaujal, a to nielen dostatočne veľkou kapacitou (na začiatku 2 GB). Pozvánky na vstup do Gmailu sa stali podpultovým tovarom, ktorý sa vo veľkom predával na internete.

3D v televízore
O 3D obraze pri zobrazení v počítači sme detailne informovali už v májovom vydaní magazínu PC REVUE. Článok, ale hlavne video k nemu upútali vašu pozornosť a my teraz pokračujeme konkrétnym predstavením modelov televízorov, ktoré dokážu sprostredkovať 3D vo vašej obývačke. Aj v tomto prípade sa 3D obraz vytvára zobrazením mierne odlišných scén pre pravé a ľavé oko. O zobrazenie správneho obrazu pre príslušné oko sa starajú aktívne okuliare. V článku porovnávame 3D televízory značky Samsung a Panasonic, pričom sme sa venovali zobrazeniu 3D obrazu pri prehrávaní z Blu-ray prehrávača a aj možnostiam pri pripojení na internet.

Budúcnosť mobilných zariadení
Na stretnutí s predstaviteľmi spoločnosti HP sme mali možnosť hovoriť s odborníkmi, ktorí doslova držia prst na pulze vývoja nových zariadení. Stretnutie sa uskutočnilo počas ošiaľu z uvádzania Apple iPad na trh, a preto bol produkt HP Slate v centre pozornosti. Ako iste viete aj z nášho magazínu, tento produkt sa objavil v rukách šéfa Microsoftu počas tohtoročnej výstavy CES v Las Vegas. My sme ho videli v činnosti, potvrdzujeme, že skutočne existuje :-).

Nakupovanie na internete
Sú ľudia, ktorí kúpia len úplne nový tovar v kamenných predajniach, no iní sa uspokoja aj s produktmi predávanými prostredníctvom inzerátov či aukcií. Na internete je dostupné obrovské množstvo stránok poskytujúcich podobné služby, no máloktorá sa sústreďuje na celosvetový predaj. Niektoré z týchto portálov vám dajú aj záruku na tovar poskytovaný predajcom, iné nie. Je len na vás, ktorú stránku si zvolíte.

Megatest GPS
V magazíne PC REVUE sa pravidelne venujeme testu navigátorov GPS. Práve jún je mesiac, keď sa po týchto šikovných pomocníkoch na cesty pozerá najviac vodičov. Pripravili sme preto zatiaľ najväčší test navigátorov GPS, ktorý je rozdelený na dve kategórie. V prvej sú lacnejšie modely, ktoré sú určené pre širokú verejnosť. Dôraz pri tejto kategórii kladieme na cenu a možnosť kvalitnej navigácie minimálne v okolitých krajinách. Druhá kategória zahŕňa modely, kde sa na cenu až tak prísne nepozeráme, ale hľadáme riešenia pre niekoho, kto potrebuje prístroj nielen na navigovanie. Ak sa teda pripravujete na dovolenku autom, potom toto je článok, na ktorý ste čakali.

Notebooky za vysvedčenie
Jún je mesiac odmeňovania – aspoň pre tých študentov a žiakov, ktorým sa počas celého školského roka darilo. A keďže dnešná mládež je pomerne náročná na darčeky a neraz si zapýta za úspešne ukončený školský rok, maturitu či skúškové obdobie notebook, mysleli sme na vás a pripravili sme porovnávací test tucta notebookov v cene do 800 eur. Ako sa dozviete v našom teste, za túto cenu sú dostupné aj výkonné modely. Máme odporúčania pre každého, poďte sa spolu s nami detailne pozrieť na dvanásť noviniek v notebookovom svete s cenou do 800 eur aj s DPH.

Duel šesťjadrových procesorov
Motto „čo majú u suseda v záhradke, musíme mať aj my, len krajšie“ platí aj pre výrobcov procesorov. Ibaže tu sa neporovnáva krása, ale výkon, cena a technológie. Takže nečudo, že keď jeden výrobca ohlásil na jar tohto roka uvedenie procesora so šiestimi jadrami, konkurent okamžite vytiahol vlastný variant. My sme krátko po sebe v redakcii otestovali po jednom najvýkonnejšom modeli od AMD aj Intelu a v tomto článku vám prezradíme, či vôbec má zmysel uvažovať nad takouto brutálnou výpočtovou silou.

Externé disky
Povestná rada „mali by ste zálohovať svoje dáta“ už znie ako poriadne klišé. V prípade straty údajov však vyústi do bolestného analyzovania a časovo i finančne nákladnej záchrany dát na disku. Výrobcovia diskov vedia o potrebe zálohovania svoje a zdá sa, že chcú počtom nových modelov motivovať aj používateľov. Na rozdiel od minulosti tu je niekoľko nových sérií diskov so zameraním na personalizáciu. Teda každý používateľ si vyberie podľa tvaru, dodatočných funkcií, farby a, samozrejme, podľa kapacity. Keďže sa na trhu objavili nové modely externých diskov, pokračujeme v našich testoch.

Slúchadlá na cestovanie
Na trhu sa opäť objavili nové modely slúchadiel a my ich hneď testujeme a prinášame vám horúce informácie o nich. V teste máme populárne modely, ktoré sa svojou cenou radia do segmentu nižšej triedy, no zvuková reprodukcia dosahuje takmer strednú triedu. Testujeme aj najnovšie slúchadlá Creative Aurvana In-Ear 2, pričom pôvodný model bez označenia 2 v čase svojho uvedenia spôsobil poriadne vzrušenie v odborných médiách zaoberajúcich sa touto tematikou.

Myši na každú príležitosť
Myš považujeme za základné zariadenie na ovládanie počítača. Niekto bude možno namietať, že klasická myš popri notebookových touchpadoch nie je až taká nevyhnutná a je určená hlavne používateľom stolových počítačov. Nie je to však pravda, o čom vás skôr či neskôr presvedčia zdravotné problémy. Nejeden odborník z oblasti medicíny uprednostní ergonomickú myš pred multidotykovou podložkou s malými rozmermi pod klávesnicou notebooku.

Júnové vydanie najčítanejšieho IT magazínu PC REVUE nájdete na stánkoch a v hypermarketoch už 3. júna :-)

  • Počet strán: 128
  • Vydal: DIGITAL VISIONS
  • Rok vydania: 2010
  • Formát: 2010
  • Cena: 3,95 eur

Kontakt

Recenzie o publikácií:

Žiadne súvisiace položky
 
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.