ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Odborná literatúra

Časopisy / Informatika / PC REVUE 12/2010

picture

PC REVUE 12/2010

 

Zima je v plnom prúde, pomaličky prichádzajú Vianoce a my prichádzame s novým číslom PC REVUE, ktoré obsahuje kopec zaujímavých tém. Aby ste vedeli pre vašu lásku, alebo príbuzného vybrať správny vianočný darček, máme pre vás niekoľko tipov, ktoré nájdete v článku Vianočné darčeky. Zvažujete kúpu počítača alebo notebooku práve pod vianočný stromček? Pomôžeme vám s výberom a poradíme aký počítač alebo notebook si kúpiť pod stromček.

Predstavíme vám novú technológiu, ktorá umožňuje stretávať sa ľuďom na diaľku. Povieme vám aj o novom Windows Phone 7 a priblížime vám službu Google TV. Pre vyznávačov špičkového grafického výkonu sme pripravili článok o integrácii grafického jadra do procesoru a fajnšmekrov, ktorí si radi vychutnávajú 3D zážitky poteší článok o 3D kamere Panasonic a novom televízore.
Ani tento mesiac nesmie chýbať množstvo ďalších porovnávacích testov a ďalších zaujímavých tém.

Decembrové vydanie DVD REVUE je jednoznačne darčekové. Po dohode s výrobcom sme ako jediné médium na Slovensku získali pre vás špeciálne vydanie programu ZONER Photo Studio, a to v najnovšej 13. verzii. Je to vynikajúci program na správu a úpravu fotografií a zadarmo ho dostávate so základnou výbavou bez časového obmedzenia. Zároveň sme na DVD REVUE pripravili poriadnu dávku redakčných videí.

Z ďalších zaujímavých programov upozorňujeme na Microsoft Exchange 2010 SP1, ktorý môžete používať 120 dní. Ďalej tu nájdete Microsoft SharePoint Enterprise so slovenským rozhraním a môžete ho používať 180 dní. Pre veľký úspech z októbrového vydania pripájame aj Microsoft Office 2010 v slovenskom jazyku, ktorý môžete po registrácii používať 60 dní.

Do decembrového vydania sme zaradili aj Sticky Password, ktorý vám pomôže pri zapamätaní hesiel. Nezabudnite ani na ďalšie programy v úplnej verzii – ESET Smart Security i NOD32 Antivirus pre 32- i 64-bitovú edíciu s platnosťou do 15. 1. 2011. Pridali sme aj všetky bezpečnostné programy od firmy AVG v 32 aj 64-bitovej verzii a Panda Internet Security 2011, všetko v skúšobnej verzii. Ďalší program v úplnej verzii je MOBILEdit! 4.3 na správu mobilného telefónu. Samozrejme, nezabudli sme ani na výbavu pre hráčov s vynikajúcou hrou Footbal Manager 2011 a fotogalérie z výstavy NextGen.


Pozrite sa spolu s nami, čo všetko vám prináša decembrové vydanie PC REVUE :-)

Novinky
Tento raz sme zamerali sekciu novinky na vianočné darčeky. Nájde tu tak prehľad doplnkovej výbavy pre notebooky, predstavíme efektné hudobné prehrávače, reproduktory a kamery. Špeciálnu sekciu sme venovali výbave pre iPod/iPhone a tabletovým počítačom. Rovnako predstavujeme aj šikovný navigátor GPS, nové web kamery a prichádzame aj s TV tunerom do počítača, ktorý dokáže spracovať 3D obraz.

Vianočné darčeky
Vianoce sú za dverami, treba premýšľať nad darčekmi. Aby sme vám túto milú povinnosť zjednodušili, prinášame vám náš redakčný výber darčekov pre rodinu, pre muža a pre ženu. Orientovali sme sa hlavne na IT produkty, ale nájdete u nás aj produkty všeobecného určenia.

Teleportácia v praxi
Bratislavská pobočka firmy Cisco predstavila na konci októbra novú miestnosť s technológiou TelePresence. Táto technológia umožňuje, aby sa ľudia na diaľku stretli tvárou v tvár. My sme prezentáciu tejto technológie navštívili a nakrútili ju, takže máte možnosť na vlastné oči vidieť, ako funguje. Ide o miestnosť TelePresence, ktorej účelom je sprostredkovať osobné stretnutie na diaľku.

Windows Phone 7
Najnovší mobilný operačný systém Windows Phone 7, predstavený 21. októbra, prichádza vo veľkom. Pri predpovedaní jeho úspechu sme trocha zdržanliví, pretože je úplne iný ako jeho predchodca (Windows Mobile 6.5.3), ktorý bol jedným z mála použiteľných mobilných systémov Microsoftu. Je úplne nový, iný, nekompatibilný so staršími aplikáciami. Rok vývoja znamená výbornú optimalizáciu, stabilný beh, rýchle reakcie, ale aj množstvo detinských chýb. Windows Phone 7 má byť nadradený nad hardvérom, je málo „kustomizovateľný“ a na každom telefóne má vyzerať rovnako.

Google TV
Myšlienka spojenia televízie a internetového obsahu v jednom elektronickom zariadení nie je nová. Na trh prichádzajú televízory, ktoré sa pripoja do eternetovej siete alebo na sieť Wi-Fi, čo vidieť v zariadeniach od firmy Samsung, Panasonic a iných. Aktuálne sa však začína vzájomná spolupráca spoločností Sony, Intel, Logitech a Google a prichádza fenomén s označením Google TV.

Integrácia grafického jadra do procesoru
Už mnoho rokov panuje v oblasti počítačov situácia, keď sa používateľ rozhoduje medzi integrovaným grafickým čipom na základnej doske a samostatným riešením v podobe grafickej karty. Pokiaľ počítač využívate len na kancelársku prácu, postačí integrovaný čip. Ak ide o domáce multimediálne centrum, ktoré vyžaduje akceleráciu HD videa, vhodným adeptom sú grafické karty z najlacnejšieho segmentu. V prípade, že počítač slúži aj na hranie náročných hier či prácu s pokročilými aplikáciami na 3D grafiku a distribuované výpočty, siaha sa už po výkonných grafických kartách vo vyšších cenových hladinách. Všetko však už bude onedlho inak.

Aký počítač si kúpiť pod stromček?
Vianoce klopú na dvere a deti už nedočkavo odpočítavajú každý deň. Mnohí z nás sviatky radi využívajú na obdarovanie detí, samého seba alebo celej rodiny najrôznejšími IT darčekmi. Nechýbajú medzi nimi ani kompletné počítače. Možno sa aj vy už pri pohľade na starý počítač pod svojím stolom škrabete na temene a premýšľate, či by predsa len nebolo vhodné kúpiť už niečo nové, veď počítačovému deduškovi už všetko trvá pekelne dlho. Pokiaľ ste sa rozhodli, že práve Vianoce budú obdobím, keď vo vašej domácnosti pribudne novučičký stroj, je tento článok určený práve vám. Ukážeme, ako pri výbere počítača postupovať, kedy aké komponenty zvažovať a ktoré z nich sú v súčasnosti najvýhodnejšie. V článku nájdete nielen vhodne zostavené počítače, ale aj opis toho, prečo sú tieto komponenty vhodné a s čím iným by sa dali kombinovať.

Vyberáme NOTEBOOK pod stromček
Rovnako ako sme pre vás poskladali 12 rozličných zostáv stolových počítačov, vybrali sme aj notebookové tipy pod vianočný stromček. Veď notebook je ideálny vianočný darček. Hodnotný, účelný, a ak to bude prvý notebook pre obdarovaného, určite naň nikdy nezabudne. Ako však vybrať ten správny model, keď každý z nás má iné predstavy? My sme sa rozhodli rozdeliť notebooky do štyroch kategórií – môžete si tak spolu s nami vybrať mininotebook alebo netbook, niektorý z bežných 15,6-palcových notebookov, ďalej sú tu študentské a cestovné modely a nakoniec kategória notebookov, z ktorých je každý čímsi výnimočný. S cenou začíname už na 350 eurách, no pre tých odvážnejších sú tu aj produkty za 1500 eur. Chcete si nechať poradiť pri výbere notebooku pre vašu ratolesť, priateľa či priateľku, mamu či otca? Potom ste na správnom mieste.

Test grafík: Radeon HD 6800 a GeForce GTX 580
Na sklonku roka sme zažili smršť noviniek, ktoré pre nás pripravili obaja výrobcovia grafických čipov. AMD svojimi cenovo dostupnými Radeonmi útočí primárne na strednú kategóriu, NVIDIA si, naopak, zvolila útok na najvyššie méty a predstavuje GPU, ktoré by sa malo stať najvýkonnejším jednočipovým riešením.

3D kamera Panasonic a nový TV
3D obraz bol a je fenomén celého roka 2010. Veľa ľudí zaujíma, ako to celé funguje, aj keď nasadenie okuliarov pri sledovaní televízora odmietajú mnohí z nich. Tradičný problém 3D, nedostatok skutočného obsahu, sa už začína búrať, o tom sa viac dozviete v našom článku. Požičali sme si najnovšiu výbavu od spoločnosti Panasonic a pozrieme sa na to, čo je aktuálne k dispozícii. O týchto produktoch sme už informovali v reportáži z výstavy IFA v Berlíne, teraz sme ich však vyskúšali v reálnej praxi.

Prichádzajú tabletové počítače
V predošlom vydaní PC REVUE sme predstavili Samsung Galaxy Tab, tabletový počítač so 7-palcovým displejom. Výrobca ho uvádza ako mobilný telefón, ale je to skôr počítač. Iste si naši čitatelia spomenú na Apple iPad, ktorý sme podrobne predstavili v májovom vydaní a oficiálne sa na Slovensko ešte nedováža. Tieto dve zariadenia jednoznačne signalizujú príchod tabletových počítačov. My sme sa dôkladne poobzerali po našom trhu a našli sme ďalšie zariadenia. Jedno z nich predstavíme detailne, druhé iba stručnejšie opíšeme. Podstatné je, že cena týchto zariadení je oveľa nižšia, ako je to v prípade Apple iPad či Samsung Galaxy Tab. Počítajte so sumou nižšou ako 250 eur.

PlayStation Move
Na Slovensko prichádza ďalší systém bezdrôtového ovládania hernej konzoly. Ide o rodinu produktov PlayStation Move, ktorá predstavuje šikovné doplnky k hernej konzole PlayStation 3. Prvý z nich je bezdrôtový pohybový ovládač PlayStation Move so svietiacou hlavicou. Jeho cena je na našom trhu 43 eur a je to prvok, ktorý pri hre drží hráč v ruke. Farba hlavice sa mení podľa toho, v akom stave sa hráč práve nachádza v hre (napr. v nebezpečenstve svieti načerveno). Súčasťou pohybového ovládača je akcelerometer a gyroskop a výsledkom je presné zachytenie pozície i smeru pohybu. To je dôležité na rozpoznanie rýchlych pohybov rúk.

Windows Live Essentials 2011
Microsoft uviedol nový bezplatný balík Windows Live Essentials 2011 obsahujúci inovované verzie aplikácií Messenger, Movie Maker, Fotogaléria, Mail, Mesh, Family Safety a Writer. Tento balíček, ktorý je kompletne lokalizovaný do slovenčiny, obsahuje aplikácie na každodenné použitie a kladie si za úlohu nielen zjednodušiť náš život, ale aj skrátiť čas strávený pri počítači. V tomto článku vám predstavíme jednotlivé aplikácie a zhodnotíme ich prínos pre bežného používateľa.

Decembrové vydanie najčítanejšieho IT magazínu PC REVUE nájdete na stánkoch a v hypermarketoch už 3. decembra. :-)

  • Počet strán: 136
  • Vydal: DIGITAL VISIONS
  • Rok vydania: 2010
  • Formát: A4
  • Cena: 3,95 eur

Kontakt

Recenzie o publikácií:

Žiadne súvisiace položky
 
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.